20.04.2024, 18:15

Chelsea wygrywa w zamkniętym sparingu!

dodał: Nieznany 12.07.2011 20:47 źródło: wycombewanderers.co.uk
Jose Mourinho

23 zawodników, tylu miało szansę zagrać w pierwszym meczu sparingowym pod batutą Andre Villas-Boasa. Był to zamknięty dla kibiców i mediów sparing w Cobham a naszym przeciwnikiem był angielski klub Wycombe Wanderers. Chelsea y=wygrała go 3:0.

Yossi Benayoun, Fernando Torres oraz 22-letni Slobodan Rajković strzelali bramki dla The Blues. Młody Serb ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Vitesse Arnhen. Mecz ten został rozegrany w ramach przygotowań do sezonu, żaden z graczy nie zagrał dłużej niż 45 minut.

Nowy szkoleniowiec Chelsea zafundował niemały mix, ponieważ w spotkaniu tym zagrały dwie jedenastki klubu ze Stamford Bridge. Każda z nich była połączeniem seniorów oraz zawodników z drużyn młodzieżowych. Hilario, który bronił od początku wykazał się niemałymi umiejętnościami w pierwszych minutach meczu, kiedy to wybronił dwa trudne strzały.

Izraelczyk Yossi Benayoun strzelił pierwszą bramkę niebieskich w tym sezonie, trafił bramkę po tym jak dwukrotnie odbił piłkę w powietrzu a następnie przelobował bramkarza. Yossi mógł strzelić drugą bramkę, jednakże nie udało się mu pokonać bramkarza gości, warto odnotować, że dobrym podaniem popisał się Didier Drogba.

Sam Drogba mógł także zdobyć gola, asystę wtedy przyznano by Florentowi Maloudzie, jednakże Didier chybił.

Klub ze Stamford Bridge kontrolował przebieg spotkania, niektóre zagrania się podobać. W 29 minucie Florent Malouda podawał do Johna Terry'ego a ten trafił w słupek. Możemy pochwalić także Patricka Van Aanholta, który świetnie interweniował przy groźnym ataku gości.

Na samym początku drugiej połowy zmienił się cały skład na boisku. Ross Turnbull ustał między słupkami i już niedługo potem musiał interweniować przy strzale Kadeema Harrisa.

Po kilku minutach było już 2-0, Nicolas Anelka popisał się pięknym podaniem na wolne pole a Fernando Torres strzelił z 16 metrów, bramkarz był bez szans.

Trzeci gol dla The Blues padł 4 minuty po zejściu z boiska Billy'ego Clifforda. Gol padł po rzucie rożnym z prawej stronie boiska, dośrodkowywał Yury Zhirkov, piłkę głową strącił Fernando Torres a Slobodanowi Rajkoviciowi nie pozostało nic poza wpakowaniem piłki do praktycznie pustej bramki.

20 minut później mogliśmy zobaczyć ciekawą, dwójkową akcję Ashleya Cole'a oraz Fernando Torresa. Hiszpan podawał do Nicolasa Anelki, który trafił w poprzeczkę. Francuz mógł także strzelić gola znów po podaniu Torresa, jednakże jego strzał obronił dobrze dysponowany bramkarz Wycombe.

Salomon Kalou mógł dołożyć własną cegiełkę do wyniku meczu, jednakże zmarnował świetną sytuację po pięknym podaniu Josha McEachrana.

Cieszą gole, cieszy czyste konto obu bramkarzy Chelsea. Andre Villas-Boas tym meczem rozpoczął oficjalnie pracę na Stamford Bridge. Teraz czekamy na kolejny mecz towarzyski.

Składy drużyn:

Wycombe pierwsza połowa: Bull; Foster, Sandell (Dunne), Winfield, Tunnicliffe (Stewart); Halls, Lewis, Betsy; Ainsworth, Grant, Rendell.

Wycombe druga połowa: Bull (Arnold), McCoy, Sandell, Johnson, Tunnicliffe; Harris, Donnelly, Bloomfield, McClure (Ibe); Beavon, Strevens.

Chelsea pierwsza połowa: Hilario, Bosingwa, Van Aanholt, Terry, Kalas, Mikel, Kaby, Benayoun, Malouda, Kakuta, Drogba.

Chelsea druga połowa: Turnbull, Ferreira, Cole, Ivanovic, Rajkovic, B Clifford (Mellis), McEachran, Zhirkov, Anelka, Kalou, Torres.

Bramki: Benayoun (4), Torres (52), Rajkovic (56)

Aktualna ocena: 4.36

14210 wyświetleń | 107 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

Nieznany08.02.2021 16:11

Już za przeproszeniem sram na wynik - ważne, że Torres strzela. : D

jarus2615.07.2011 23:01

miejmy nadzieje ze Torres nam się rozstrzela i jutro w meczu też strzeli bramkę:)

Szpadyzor14.07.2011 22:47

ciekaw czy nam się El Nino rozstrzela na dobre ;)

Ptorres914.07.2011 11:54

Ten sezon dla Torresa myślę że będzie bardzo dobry. Może też powalczy o miano króla strzelców PL

kupiec1814.07.2011 11:13

dobrze by było wygrac powyżej 3:0

9TORRES913.07.2011 22:04

Super ! I fajnie że Torres strzelił :)

WoJcIECH1113.07.2011 19:52

Jak rozbijemy Portsmouth to bedzie znaczyc że AVB jest na dobrej do wygrania LM z CFC.

krzychu58913.07.2011 18:34

Teraz trzeba rozbić portsmouth

lopez13.07.2011 16:56

Picasso13.07.2011 16:23

Bo Cech to pewniak na bramkę, a Villas zapewne chciał sprawdzić czy jego aktualni zastępcy są godni tej pozycji.