26.03.2024 16:15

Zwycięstwo Brazylii, 90 minut Ramiresa

dodał: Roberrcik 14.07.2011 04:44 źródło: własne
Ramires

Dobiegło końca ostatnie spotkanie fazy grupowej Copa America, w którym reprezentacja Brazylii pewnie pokonała Ekwador 4:2. Po dwie bramki zdobyli Alexandre Pato, Neymar, a także Caicedo.

W tym meczu wystąpił jeden zawodnik Chelsea, Ramires. Nasz pomocnik rozegrał pełny mecz, miał kilka dobrych akcji ofensywnych, lecz zdarzały mu się również małe błędy.

Pierwsza bramka padła w 29 minucie spotkania. Andre Santos dośrodkował piłkę w pole karne, wyskoczył do niej Alexandre Pato i ładnym strzałem głową pokonal bramkarza Ekwadoru.
Radość Canarinhos trwała jednak tylko 8 minut, gdyż po uderzeniu Caicedo mieliśmy znów wynik remisowy. Zawinił przy tej bramce Julio Cesar, który nie popisał się dobrą interwencją.

Pięć minut po zmianie stron gola zdobyła nowa gwiazda reprezentacji Brazylii - Neymar. Ramires zagrał piłkę do Pato, ten podał do Neymara, a 19-latek pewnie umieścił futbolówkę w siatce.
Jednak znów odpowiedział Ekwador - w 59 minucie meczu świetnym strzałem popisał się Caicedo i mieliśmy wynik 2:2.

Dwie minuty później swojego drugiego gola zdobył Alexandre Pato. Neymar uderzył zza pola karnego, bramkarz Ekwadoru odbił piłkę przed siebie, dopadł do niej napastnik AC Milanu i dał prowadzenie swojej reprezentacji.
Zwycięstwo drużyny Mano Menezesa w 72 minucie meczu przypieczętował Neymar, który po podaniu Maicona z prawej strony strzelił swoją piątą bramkę dla Brazylii.

W doliczonym czasie gry po podaniu Ramiresa gola zdobył Robinho, sędzia jednak uznał, że zawodnik był na spalonym. Jak wykazały powtórki arbiter się pomylił i bramka została zdobyta prawidłowo.

Dzięki temu zwycięstwu reprezentacja Brazylii awansowała do ćwierćfinału z pierwszego miejsca w grupie. Drużyna Ramiresa zmierzy się z Paragwajem.

Brazylia 4:2 Ekwador
29' Pato
37' Caicedo
50' Neymar

59' Caicedo
61' Pato
72' Neymar

Aktualna ocena: 4.5

4235 wyświetleń | 27 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

Kula2314.07.2011 21:51

Dobry mecz Pato

Dwejd14.07.2011 20:18

Luiz powinien dostawać duuużo więcej szans. Gra świetnie, ale Mendez woli stawiać na Lucio. Zresztą to jego wybór, bo obaj grają świetnie. Co do Ramiresa to troche mi go szkoda. Jest świetny, ale widać, że w reprezentacji coś mu nie idzie.

TomashCFC14.07.2011 19:48

Luiz nie pogra u Menezesa. Lucio i Silva doświadczeni i wysocy. Natomiast Ramires... Ma beznadziejną technikę, słabo trzyma się na nogach i nie błyszczy jak w Chelsea. Coś mu nie idzie. W ogóle fajnie by było para stoperów z Chelsea - Luiz i Alex, na pewno by byli świetnie zgrani.

Vlodi814.07.2011 18:57

Jakoś mnie ten mecz nie zachwycił szczególnie. Bramki Neymara? Sam fakt że trafił nie oznacza że jest gwiazdą bo i tak grał słabo i to nie tylko wczoraj ale w poprzednich meczach także. Nurek z niego jak z Daniego Alvesa. Dobrze, że ten pseudo-trener Brazylijczyków zmądrzał trochę i wpuścił Maicona, który według mnie jest najlepszym prawym obrońcą na świecie. Po tych meczach Kanarków utrwaliłem się w sobie że nie widzę w The Blues miejsca dla Neymara. On się tutaj po prostu nie sprawdzi, ja mu wróżę dobrą karierę w lidze włoskiej, jeśli tylko będą omijały go kontuzje(bo Pato nie oszczędzają). Natomiast jeśli Chelsea miałaby kupić napastnika to tylko Lukaku, który za 2,3 latka zastąpi Didiera-który zasłużył na zakończenie kariery na Stamford Bridge :)

fanka201114.07.2011 16:49

nie podniecajcie się tak 2 bramkami neyma5ra.Przypomnijcie sobie jak grał w poprzednich meczach

WoJcIECH1114.07.2011 13:59