20.04.2024, 18:15

Skromne zwycięstwo na Fratton Park

dodał: Roberrcik 16.07.2011 16:57 źródło: własne
Chelsea v City

Londyńska Chelsea pokonała w ramach meczu towarzyskiego na Fratton Park Portsmouth 0:1. Samobójczego gola zdobył Tal Ben Haim. Gospodarze mogli wyrównać wynik spotkania, jednak Varney nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego dla jego drużyny w 62 minucie.

Tempo tego spotkania na pewno nie było wysokie. Po grze obu zespołów od razu można było wywnioskować, że jest to mecz towarzyski. Piłkarze grali na luzie, ze spokojem.

Podopieczni Andre Villas-Boasa objęli prowadzenie już w 7 minucie spotkania. Piłkę w pole karne Portsmouth dośrodkował Fernando Torres, fatalnie interweniował Tal Ben-Haim, który głową skierował futbolówkę do własnej bramki. Portsmouth 0:1 Chelsea!

W 19 minucie meczu główką po dośrodkowaniu z lewej strony uderzył Norris, jednak Ross Turnbull pewnie złapał piłkę.

Pięć minut później zapachniało drugą bramką dla Chelsea. Z rzutu rożnego piłkę dośrodkował Yuri Zhirkov, wyskoczył do niej niepilnowany w polu karnym Fernando Torres, niestety główka Hiszpana minęła bramkę.

W 27 minucie sędzia podyktował rzut wolny dla The Blues po faulu na Zhirkovie. Na bramkę Portsmouth uderzył Daniel Sturridge, bramkarz drużyny gospodarzy odbił futbolówkę przed siebie, jednak żaden z graczy londyńczyków nie znalazł się w odpowiednim miejscu aby ją dobić.

W 32 minucie meczu Portsmouth było blisko wyrównującej bramki. Po kiksie Branislava Ivanovica futbolówka trafiła do Varneya, zawodnik wbiegł w pole karne Chelsea, uderzył, lecz dobrą interwencją popisał się Turnbull.

W 58 minucie jeden z zawodników The Pompyes mocno uderzył lewą nogą z rzutu wolnego, futbolówka skozłowała jeszcze przed Hilario, ale bramkarz The Blues pewnie ją złapał.

Cztery minut później po faulu Hilario na Varney?u w polu karnym sędzia podyktował jedenastkę dla drużyny gospodarzy. Do piłki podszedł sam poszkodowany, strzelił w lewy róg bramki, dokładnie tam rzucił się portugalski bramkarz Chelsea i odbił futbolówkę. Brawo Henrique!

W 71 minucie uderzenie na bramkę Portsmouth oddał Yossi Benayoun, niestety piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką.

W 74 minucie swoich sił spróbował Didier Drogba, jego strzał był celny, ale poradził sobie z nim bramkarz Portsmouth, Henderson.

Gracze Chelsea próbowali jeszcze zdobyć drugiego gola, lecz ich strzały były niecelne lub zatrzymywał je goalkeeper drużyny gospodarzy. Wynik nie uległ zmianie i The Blues odnieśli skromne zwycięstwo.

Portsmouth 0:1 Chelsea
7' Tal Ben Haim (gol samobójczy)

skład Chelsea w pierwszej połowie (4-3-3): Turnbull; Ferreira (c), Kalas, Ivanovic, Cole; B Clifford, Mikel, Zhirkov; Sturridge, Torres, Malouda.

skład Chelsea w drugiej połowie(4-3-3): Hilario; Van Aanholt (Bertrand 69), Terry (c), Chalobah, Bosingwa; Benayoun, McEachran, Lampard; Anelka, Drogba, Kalou.

zawodnicy niewykorzystani: Magnay, Kaby, Lalkovic

9809 wyświetleń | 51 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

MatiFan9620.07.2011 14:31

Steven8- Rzeczywiście idąc twoim tokiem rozumowania,licza się tylko bramki,co z tego,że torres miał wspołudzial w akcji,po ktorej strzelilismy bramke,ale gral bardzo slabo.Poprostu to cien zawodnika z Liverpoolu,gral katastrofalnie,tracil pilki,nic nie walczyl nie chce ogladac takiego Nando,ale jezeli tobie to odpowiada,taka jego gra to,i u wazasz ze zagral swietny mecz to proponuje sie ogarnac,bramki to nie wszystko.

CinCinek17.07.2011 11:26

chris1905 bardzo trafne uwagi :) Mata wydaje mi sie bardzo dobrym pomyslem, nie tylko ze wzgledu na jego umiejetnosci techniczne ale i na pewna uniwersalnosc, bowiem moze grac tez jako srdokowy ofensywny pomocnik, ktorego nam strasznie brakuje, a nawet jak kupimy Modrica to mogli by czasem zamieniac sie pozycjami, budowac rozne warianty taktyczne, to bylo by cos! :) Szkoda ze Andre nie robi juz zadnych ruchow transferowych, ale z drugiej strony moze chcial przynajmniej zobaczyc swoich graczy w akcji za nim podejmie jaies decyzje, bo kupno nowych zawodnikow od razu to troche brak szacunku wobec juz grajacych w chelsea jesli nawet nie widzialo sie ich na treningach

steven817.07.2011 10:32

kula ty mowisz ze torres slabo gral HAHA gdbyby nie torres to nie byloby zwyciestwa:))

xxx8817.07.2011 10:19

jak Wisła hehe jakby nie samobój to by było;p

kakuta4416.07.2011 22:54

skrzydlowey potrzebny od zaraz!

chris190516.07.2011 22:43

Doskonale widać było dziś to, co jest naszym głównym problemem w ofensywie. Od odejścia Robbena, Damiena Duffa i Joey'a brakuje nam kompletnie szybkości i dynamiki. Wszystkie akcje są rozgrywane w jednakowym tempie. Zwody Maloudy i Anelki każde dziecko zna już na pamięć. Niestety taka jest prawda i powtarzam to od dłuższego czasu. Dziwiłem się, że nie widział tego Ancelotti, ale jeszcze bardziej dziwię się, że nie widzi tego Andre. Potrzebujemy skrzydłowych, dwóch wariatów na skrzydła, którzy będą potrafili wejść w drybling na ogromnej szybkości. Należy pozbyć się Anelki, także Kalou, bo oni już nic nowego nie wymyślą. Grają cały czas tak samo. Najlepiej wyszli byśmy na kupnie Maty, bo to zawodnik o wspaniałych umiejętnościach, bynajmniej nie jest gorszy od Sancheza, a przy okazji Valencia nie dyktuje za niego chorej ceny. Jednak wygląda na to, ze niestety nie jesteśmy nim zainteresowani. Drugim takim zawodnikiem mógłby być nawet Charles N'Zogbia. Nie chodzi o to, żeby ściągnąć jakąś przereklamowaną gwiazdę, tylko zawodnika, który gwarantuje określony poziom. N'Zogbia już nie raz udowodnił, że ma bardzo duże umiejętności, które wystarczą na to, aby zagrać wiele dobrych meczów dla Chelsea. Do środka pomocy potrzebujemy Modricia, którego chyba w końcu uda nam się ściągnąć.
Bardzo dziwi mnie to, że Andre jeszcze nic nie zrobił na rynku transferowym, jest już trenerem ponad trzy tygodnie. Ostatni sezon wyeksponował nasze braki, wiadomo że potrzebujemy zmian, i to wcale niemałych. A my tymczasem jutro wylatujemy do Azji, bez żadnego nowego zawodnika. To nie wygląda dobrze, bynajmniej.
Nawet taki Manchester United, pomimo bardzo dobrego sezonu, wie że potrzebuje przewietrzenia kadry, robi świetne transfery. My natomiast po złym sezonie, udajemy że nic się nie stało i wszystko jest świetnie.
Nawet jak Andre zrobi teraz dobre transfery, ściągnie Modricia, jakiegoś skrzydłowego, to jest to zdecydowanie za późno, za późno o co najmniej tydzień.
To samo mówiłem rok temu, gdy Ancelotti kupował Ramiresa dopiero po rozpoczęciu sezonu. Niestety okazało się, że miałem rację. Obym teraz nie miał racji.

KibuZ190516.07.2011 22:10

Dzisiaj najbardziej zawiedli :Lampard ,Drogba ,Anelka ,a najbardziej zaskoczony byłem z postawy Hilario.Dobrze bronił i obronił jedenastkę.

SuperFrank16.07.2011 21:43

TheTank-oby liczę że Lamps sobie przypomni jak rozgrywać piłke,zawiedli dziś Lampard,Torres i Drogba ale liczyłem na te trio

Thetank16.07.2011 21:34

To dopiero pierwszy sparing wiec nie martwie sie, lecz nie wiem co sie dzieje z Lampardem, mam nadzieje że to był Jego wypadek przy pracy i że takie błędy wiecej nie powtórzą sie

Szpadyzor16.07.2011 20:53

nie ważny wynik,ważne że nasz Boss testuje kolejnych piłkarzy a to mu pomoże w wyborze tej podstawowej jedenastki