26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

Zasłużone zwycięstwo Chelsea

dodał: Roberrcik 13.09.2011 21:44 źródło: własne

Londyńska Chelsea w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów na Stamford Bridge pewnie pokonała Bayer Leverkusen 2:0. Gole w tym meczu zdobyli David Luiz oraz Juan Mata. Warto zaznaczyć, że asysty przy obu trafieniach zaliczył Fernando Torres.

Niebiescy byli zdecydowanie lepsi, kontrolowali grę, choć niekiedy to Aptekarze zagrażali bramce Petra Cecha. Zwycięstwo, które jest jak najbardziej zasłużone, daje Chelsea prowadzenie w grupie E z trzema punktami na koncie.

Już w drugiej minucie dynamiczną akcję prawą stroną przeprowadził zespół The Blues. Daniel Sturridge dobrze dośrodkował futbolówkę do Fernando Torresa, ten uderzył z powietrza tyłem do bramki i niewiele zabrakło aby padła bramka.

W 10 minucie piłka trafiła na lewą stronę do Juana Manuela Maty, Hiszpan podał po ziemi do znajdującego się w polu karnym Torresa, napastnik dobrze się obrócił, był bardzo blisko bramki i uderzył lewą nogą, niestety trafił w nogę bramkarza drużyny z Leverkusen.

W 31 minucie strzał lewą nogą oddał Daniel Sturridge, lecz na posterunku był bramkarz niemieckiej drużyny, Leno.
Jedenaście minut później angielski napastnik znów zagroził bramce Leverkusen. Daniel znakomicie się obrócił i huknął z okolic 27 metra, szkoda, że niecelnie.

W 56 minucie spotkania po raz kolejny zapachniało golem dla Chelsea. Na wolne pole z lewej strony wybiegł Florent Malouda, Francuz ładnie dośrodkował, wprost na głowę Fernando Torresa, Hiszpan oddał strzał głową, lecz lepszy okazał się Leno, który pewnie obronił to uderzenie.

Minutę później bramkę mógł zdobyć Bayer. Na pozycji sam na sam z Petrem Cechem znalazł się były zawodnik The Blues, Michael Ballack, Niemiec uderzył prawą nogą, na szczęście nie pokonał czeskiego goalkeepera.

W 64 minucie znów pokazał się aktywny w tym meczu Daniel Sturridge. Ashley Cole wrzucił piłkę wprost do niego, napastnik uderzył niemalże w sam róg, jednak kapitalnie wyciągnął się Leno i obronił on ten strzał.

Trzy minuty później gracze Boasa w końcu objęli upragnione prowadzenie. Od własnej połowy piłkę prowadził David Luiz, będąc w okolicach pola karnego Leverkusen zagrał na lewo do Cole?a, ten podał do Fernando Torresa, Hiszpan błyskawicznie z pierwszej piłki oddał Luizowi, a nasz defensor kapitalnym strzałem w długi róg bramki pokonał Leno. Wielkie brawa dla Davida! Chelsea 1:0 Bayer Leverkusen!

W 71 minucie było blisko bramki na 2:0. Nicolas Anelka świetnie minął dwóch rywali, podał do niekrytego Juana Maty, Hiszpan miał wspaniałą okazję na zdobycie bramki, strzelił lewą nogą i znowu niesamowicie interweniował Leno.

W 81 minucie gola z główki po dośrodkowaniu Maty zdobył Nicolas Anelka, jednak sędzia uznał, że hiszpański skrzydłowy był na spalonym. Jak wykazały powtórki arbiter pomylił się i bramka powinna zostać uznana.

W doliczonym czasie gry świetną kontrę przeprowadzili gracze Chelsea. Rozpędzony Torres znalazł się w szesnastce Bayeru Leverkusen, był sam na sam z bramkarzem jednak zdecydował się zagrać do niepilnowanego Maty, który skierował piłkę do pustej bramki. Brawo The Blues! Chelsea 2:0 Bayer Leverkusen!

Chelsea 2:0 Bayer Leverkusen
67' David Luiz
90+' Mata

Chelsea (4-3-3): Cech (c); Bosingwa, Ivanovic, D Luiz (Alex 75), Cole; Meireles (Lampard 64), Mikel, Malouda; Sturridge (Anelka 64), Torres, Mata.
żółta kartka: Torres 8, David Luiz 59.

Leverkusen (4-2-3-1): Leno; Castro, Toprak, Reinartz,Kadlec; Bender (Balitsch 79), Rolfes (c); Schürrle, Ballack (Augusto 79), Sam (Derdiyok 72); Kiesslin
żółta kartka: Castro 47, Bender 71, Derdiyok 73.

12645 wyświetleń | 96 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

wlodar100119.09.2011 03:08

Luiz wymiata !

mateusz919217.09.2011 11:24

Chelsea, Chelsea, Chelsea !!! <king> <king>

BlakerCFC16.09.2011 17:33

Atak w meczu z ManU ma być taki: Mata-Luiz-Sturridge, mam nadzieję, że wiecie o co chodzi.

Chelseaclubfc16.09.2011 13:39

wygrana sie liczy :D teraz united nas czeka<siłacz>

superLAMPARD15.09.2011 21:01

Pięknie. Teraz trzeba zbierać siły na MUły.

M3F1U15.09.2011 19:53