cześć

Tylko remis na Estadio Mestalla

dodał: Roberrcik 28.09.2011 21:47 źródło: własne
Chelsea v City

Valencia na własnym obiekcie zremisowała z londyńską Chelsea w ramach Ligi Mistrzów 1:1. Bramkę dla The Blues w tym spotkaniu zdobył Frank Lampard, natomiast gola dla podopiecznych Emery'ego strzelił z rzutu karnego Roberto Soldado.

Podopieczni Andre Villas-Boasa na pewno nie zagrali dobrego spotkania. Śmiem nawet twierdzić, że to Valencia była o wiele lepszą drużyną, częsciej atakowali i zasłużyli na to wyrównujące trafienie. Chelsea po zdobyciu bramki zaprzestała ataków, przez co gospodarze zepchnęli ją na własną połowę. Miejmy nadzieję, że portugalski szkoleniowiec londyńczyków wyciągnie wnioski z tego remisu i poprawi błędy zespołu.

Bramce Nietoperzy drużyna z Londynu zagroziła w 14 minucie meczu. Po faulu na Ramiresie arbiter podyktował rzut wolny dla graczy w niebieskich strojach. Po ziemi mocno uderzył Frank Lampard, lecz odbił futbolówkę bramkarz gospodarzy, Alves.

W 20 minucie meczu dynamiczną akcję przeprowadzili gracze z Estadio Mestalla. Prawą stroną świetnie popędził defensor Miguel, zauważył to jeden z pomocników, który podał mu krótko po ziemi, Portugalczyk mocno uderzył, piłka odbiła się jeszcze od nogi Terry?ego i wylądowała w bocznej siatce.

Pięć minut później do groźnego dośrodkowania w pole karne Chelsea wyszedł Pablo Hernandez, zawodnik ubiegł obrońców The Blues i oddał strzał prawą nogą, na szczęście niecelny.

W 47 minucie swoich sił znów spróbował Hernandez. Gracz Valencji mocno uderzył z woleja prawą nogą, jednak prosto w Petra Cecha i bramkarz Chelsea nie miał problemów z obroną tego strzału.

W 51 minucie spotkania zapachniało bramką dla podopiecznych Andre Villas-Boas. Bardzo dobrą wrzutką w pole karne Valencii popisał się Jose Bosingwa, do strzału głową doszedł Fernando Torres, uderzył i kapitalną interwencją popisał się Diego Alves.

W 54 minucie niezłą indywidualną akcję przeprowadził Fernando Torres, potem futbolówka trafiła do Juana Maty, ten odegrał do El Nino, Hiszpan znalazł się w świetnej sytuacji na zdobycie bramki, mocno strzelił, lecz znów górą był goalkeeper drużyny gospodarzy. Tu powinien paść gol.

Dwie minuty później Chelsea zdobyła upragnioną bramkę. Dobrze na prawym skrzydle zachował się Florent Malouda, Francuz zagrał po ziemi do Franka Lamparda, a angielski pomocnik bardzo mocnym uderzeniem po ziemi nie dał szans Diego Alvesowi. Valencia 0:1 Chelsea!

W 71 minucie niezłe długie podanie dotarło do Piatti?ego, zawodnik Valencii świetnie urwał się defensorom The Blues, miał bardzo dobrą okazję na wyrównanie, jednak piłka po jego strzale z woleja przeleciała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Petra Cecha.

W 85 minucie spotkania świetnym uderzeniem popisał się Jonas, lecz jeszcze lepiej w bramce spisał się goalkeeper Chelsea.

Minutę później sędzia podyktował rzut karny dla Valencii. W polu karnym Chelsea ręką odbił piłkę wprowadzony chwilę wcześniej Salomon Kalou. Jedenastkę na bramkę bez problemów zamienił Roberto Soldado. Valencia 1:1 Chelsea!

Na bramkę Nietoperzy błyskawicznie mógł odpowiedzieć Nicolas Anelka, jednak jego płaski strzał został obroniony przez świetnie dysponowanego dziś Diego Alvesa.

Swoiste kuriozum rozegrało się w ostatnich sekundach spotkania. Sędzia, który podtyktował rzut wolny dla Chelsea... nie pozwolił na jego rozegranie kończąc mecz! Rozżaleni na taką decyzję Ashley Cole i Juan Mata, którzy wdali się w dysputę z arbitrem dodatkowo ukarani zostali żółtymi kartkami...

Valencia 1:1 Chelsea
56' Lampard
86' Soldado (k.)

Chelsea (4-3-3): Cech; Bosingwa, D Luiz, Terry (c), Cole; Ramires (Meireles 65), Mikel, Lampard (Kalou 82); Malouda, Torres (Anelka 72), Mata.
żółte kartki: Kalou 86, Mikel 90+3, Cole 90+3.

Valencia (4-2-3-1): D Alves; Miguel, Rami, Víctor Ruiz, Jordi Alba; Albelda, Éver (Jonas 72) ; Pablo (Feghoul 72), Canales, Mathieu (Piatti 58); Soldado.
żółte kartki: Victor Ruiz 12, Albelda 46.

Aktualna ocena: 5

8369 wyświetleń | 70 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

jagud01.10.2011 21:33

Powiem jedno - Sędzia odstawił jedną wielką komedie...
Najpierw wskazuje na rzut wolny, potem przed wykonaniem rzutu wolnego kończy mecz.
PARODIA!!!

Carmel29.09.2011 21:22

Szkoda kartek Maty i Cole'a. Żeby się nie okazało, że w późniejszej fazie nie będą mogli przez nie zagrać :/

jarus2629.09.2011 20:39

Każdemu zdarzy sie popełnić błąd..

xxx8829.09.2011 16:41

nie dość, że kompletnie nic nie wnosi do zespołu, a jeszcze szkodzi. To już więcej szacunku mam do Ferreiry niż do Kalou;/

BartekLampard29.09.2011 16:37

Dlaczego Anelka w tej ostatniej sytuacji nie oddal pilki do Kalou i ten by strzelal do pustej bramki:( :w

adriancfc29.09.2011 16:32

Szkoda karnego. Tak naprawde caly czas kontrowalismy przebieg meczu, chociaz to oni byli przy piłce częsciej. Trzeba polepszyc skutecznosc w sytuajach 1vs1

kakuta4429.09.2011 16:12

omg salomon 10 min na bosiku zolta karny hahaha.w sumie tylko remis i aż remis gdyby valencia byla w takiej formie jak z barcelona to z pewnoscia by wygrali.

WuJu29.09.2011 16:01

Szkoda tego karnego,no ale już teraz nic nie zrobimy.W sobotę trzeba wygrać z Boltonem,choć znowu to nie będzie łatwe zadanie!!

fanka201129.09.2011 15:58

już przestańcie się tak pastwić nad tym kalou.Szkoda tego karnego ale trzeba przyznać że pozwoliliśmy stworzyć jej tyle sytuacji na gola że w końcu go zdobyła.ZAchowanie sędziego w końcówce to parodia

OrioN29.09.2011 15:44