Osób on-line: 46

20.04.2024, 18:15

Valencia : Chelsea - wygrana! (1:2)

dodał: admin 03.10.2007 22:42 źródło: inne

Czy drugi mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów przyniesie przełamanie Chelsea ? Na trudnym terenie nasz zespół wywozi 3 punkty wygrywając 1:2 !
Poniżej przedstawiamy relację jaką przeprowadziliśmy podczas trwania spotkania

Chelsea wyjdzie na boisko w następującym składzie: Cech, Ferreira, Carvalho, Terry, A. Cole, Makelele, Essien, Obi Mikel, J. Cole, Drogba, Malouda.
Na ławce rezerwowych zasiądą: Cudicini, Belletti, Alex, Szewczenko, Sidwell, Pizarro, Kalou.

Odnotujmy więc powrót z kontuzji Carvalho, oraz determinację naszego kapitana Johna Terry, który zagra w masce. Warto zauważyć brak w składzie Ben-Haima, ulubieńca i rodaka Avrama Granta.
W drużynie gospodarzy na ławce rezerwowych znajduje się podstawowy bramkarz Nietoperzy - Canizares, który dochodzi do siebie po kontuzji.

Chelsea w niebieskich strojach. Jeszcze tylko hymny i rozpoczynamy mecz! Już w pierwszej minucie gospodarze ruszają z animuszem i oddają pierwszy strzał na bramkę Cecha - niecelnie. W 3 minucie ponownie uderza Valencia, jednak nasz bramkarz spokojnie łapie futbolówkę.
9 minuta - Valencia na prowadzeniu ! Strzela David Villa, którego nie upilnowała nasza defensywa! Zbyt szybka utrata bramki, która może ustawić mecz :-(

W 11 minucie na spalonym znajduje się Joe Cole. Ofensywie Chelsea idzie jak po grudzie, akcje kończą się utratami piłek. Nie było jeszcze strzału na bramkę Valencii. Pierwsze uderzenie przypada na 19 minutę - zaskoczyć bramkarza próbuje Drogba, jednak piłka nie trafia w światło bramki.
21 minuta - wyrównanie dzięki bramce Joe Cole'a !! Asystę zapisuje na koncie Malouda. Bramka zostanie jednak przypisana jako samobój Marettiego, od którego odbiła się piłka wpadając między słupki.

W 22 minucie z rzutu wolnego Villa posyła piłkę nad poprzeczkę. W odpowiedzi Drogba mocno kopie futbolówkę na bramkę gospodarzy - minimalnie niecelnie!
29 minuta - Cech zapobiega utracie bramki kiwając Silvę. Ponownie uderza Villa, jednak obok słupka.
W 36 minucie Didier Drogba główkuje w stronę bramki - bez powodzenia. 40 minuta - Drogba na spalonym, którego nie było...
Valencia ma przewagę w posiadaniu piłki, jednak obecnie zawodnicy myślą chyba o zbliżającej się przerwie. Jeszcze tylko A. Cole puszcza piłkę po ziemi w stronę bramki gospodarzy. Arbiter dolicza 2 minuty, po których obwieszcza przerwę.

W meczu naszych grupowych rywali Rosenborg - Schalke do przerwy bezbramkowy remis.

Na początek drugiej połowy drużyny wychodzą bez zmian w składach. W 49 minucie niecelnie główkuje Terry.
51 minuta - faul na Mikelu, ale zbyt daleko od bramki. 54 minuta - Malouda na spalonym. Kilka minut potem na offsajdzie David Villa, dzięki czemu sędzia nie uznaje bramki!
W 70 minucie mamy pierwszą zmianę - debiutujący w Valencii Žigić za Morientesa.
71 minuta - 1:2 - bramka Drogby! Po podaniu J. Cole'a.

W 75 minucie druga zmiana w Valencii Baraja za Albeldę.
76 minuta - groźna sytuacja Silvy, ale nie ma gola. 78 minuta - ładnie uderzył Drogba, broni bramkarz gospodarzy.
79 minuta - pierwsza żółta kartka w meczu - dla Carlosa Marcheny.
81 minuta - strzela Essien - ponad bramką... 84 minuta - zmiana: Sidwell za Essiena. Do strzału składają się kolejno Villa i Marchena - bez powodzenia.
W 87 minucie Kalou zmienia Maloudę a Alex - Mikela. Valencia również wprowadza nowego zawodnika: Arizmendi za Ximo.
90 minuta - stzrał na bramkę Cecha, łapie nasz bramkarz piłkę. Alex zaraz po wejściu otrzymuje żółtą kartkę. Chelsea się broni, Kalou jeszcze uderza obok bramki - koniec spotkania! Chelsea niespodziewanie wygrywa na bardzo trudnym terenie!

Valencia - Chelsea 1:2 (1:1)
Bramki: Villa (9'), J. Cole (21'), Drogba (71')