Osób on-line: 47

20.04.2024, 18:15

Wielkie emocje w przegranych derbach

dodał: Roberrcik 29.10.2011 14:48 źródło: własne

Kompromitacja, wstyd i smutek na Stamford Bridge. W derbach Londynu Chelsea przegrała z Arsenalem aż 3:5. Gole dla The Blues zdobyli Terry, Lampard oraz Mata, natomiast dla Kanonierów trzy bramki strzelił Van Persie i po jednej dorzucili Andre Santos oraz Theo Walcott.

Pierwsza połowa była dla Chelsea bardzo dobra, Niebiescy byli znacznie lepszym zespołem. Wszystko jednak zmieniło się wraz z nadejściem drugiej odsłony. Szybkie dwie bramki Arsenalu kompletnie wybiły z rytmu zespoł Andre Villasa-Boasa, który nie potrafił już się podnieść. Co prawda w 81 minucie mieiśmy wynik 3:3, lecz The Gunners szybko zniwelowali wysiłek Chelsea.

Od groźnych ataków spotkanie rozpoczęli gracze gospodarzy, jednak zawsze brakowało tego ostatniego, dobrego podania, które otworzyłoby drogę do bramki. Po około dziesięciu minutach obudził się także zespół Arsene Wengera. Najpierw w stuprocentowej sytuacji kilka metrów przed bramką Petra Cecha znalazł się Gervinho, jednak nie trafił w bramkę. Później zaatakował Robin Van Persie, ale również niecelnie.

Role odwróciły się znów w ataku była Chelsea i w 14 minucie zdobyła bramkę. Kapitalną wrzutką z prawej strony boiska popisał się Juan Mata, futbolówka trafiła wprost na głowę Franka Lampard, a ten pewnie pokonał Wojciecha Szczęsnego. Chelsea 1:0 Arsenal!

Podopieczni Andre Villasa-Boasa po zdobyciu gola zaczęli grać spokojniej i zaczęli kontrolować przebieg spotkania. W 25 minucie mocno zza pola karnego na bramkę Arsenalu uderzył Ashley Cole, lecz pewnie interweniował ich goalkeeper.

W 29 minucie The Blues mieli kapitalną szansę na podwyższenie prowadzenia. Fantastyczną prostopadłą piłkę do Sturridge'a zagrał Lampard, Daniel znalazł się w sytuacji oko w oko ze Szczęsnym, chciał uderzyć zewnętrzną częścią stopy, lecz nie trafił czysto w futbolówkę i opuściła ona plac gry.

W 37 minucie zaspała obrona gospodarzy. Dobrym podaniem do Gervinho popisał się Ramsey, ten zagrał do Robina Van Persiego, Holender miał przed sobą jedynie pustą bramkę i bez problemów wyrównał wynik meczu. Chelsea 1:1 Arsenal!

Tuż przed przerwą zespół gospodarzy zdołał jeszcze odzyskać prowadzenie. Dośrodkowanie Franka Lamparda z rzutu rożnego znalazło Johna Terry'ego, a kapitan Niebieskich stopą umieścił piłkę w siatce. Chelsea 2:1 Arsenal!

W 49 minucie Kanonierzy wyrównali. Podziałała motywacja w przerwie i Andre Santos technicznym strzałem pokonał Petra Cecha. Chelsea 2:2 Arsenal!

Siedem minut później kolejny cios dla gospodarzy. Theo Walcott bez problemów ograł defensywę Chelsea, wpadł w pole karne i bardzo mocno uderzył na bramkę Cecha, który nie obronił tego strzału. Chelsea 2:3 Arsenal!

Gospodarze atakowali bardzo niemrawo i nie stwarzali sobie zbyt wielu sytuacji podbramkowych. Jednak w końcu, w 80 minucie świetnie uderzył z dystansu Juan Mata, Szczęsny nie odbił futbolówki i ta wpadła do siatki! Chelsea 3:3 Arsenal!

Jednak kilka minut później Kanonierzy znów objęli prowadzenie. Beznadziejnie do Terry'ego zagrał Florent Malouda, na nieszczęście The Blues nasz kapitan się poślizgnął, do piłki dopadł Robin Van Persie, popędził na bramkę, minął Petra Cecha i strzelił swojego drugiego gola w tym spotkaniu. Chelsea 3:4 Arsenal!

Jeszcze w doliczonym czasie gry podopieczni Wengera ostatecznie dobili The Blues. Swojego hattricka skompletował Robin Van Persie. Tragedia. Chelsea 3:5 Arsenal!

Cóż, piłkarze muszą zdecydowanie jak najszybciej zapomnieć o tej fatalnej porażce, a fani muszą ich teraz wspierać. Chelsea Till I Die!

Chelsea 3:5 Arsenal
14' Lampard
37' Van Persie

45' Terry
49' Santos
56' Walcott
81' Mata
85' Van Persie
90+' Van Persie

Chelsea (4-3-3): Cech; Bosingwa, Ivanovic, Terry (c), Cole; Ramires (Lukaku 72), Mikel (Meireles 75), Lampard; Sturridge (Malouda 61), Torres, Mata.
żółte kartki:Ivanovic 77, Meireles 90.

Arsenal (4-4-3): Szczesny; Djourou (Jenkinson 75), Mertesacker, Koscielny, Santos; Ramsey, Song, Arteta; Walcott (Rosicky 78), Van Persie (c), Gervinho (Vermaelen 88).
żółte kartki Szczesny 49, Van Persie 77, Song 90.

16318 wyświetleń | 119 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

ColeowyZelek01.11.2011 20:44

hehe aż chce się powiedzieć z nieba do piekłą

mateusz919201.11.2011 20:17

A mogło być tak pięknie :w

Chelseaclubfc30.10.2011 22:17

mogilśmy wygrać jak byśmy grali tak jak graliśmy pierwsze minuty spotkania jednak musieliśmy coś spierdo...facepalm

Nando30.10.2011 20:47

trudno stał się ja nie będę wytykał błędów poszczególnym piłkarzom bo to nic nie zmieni chce o tym jak najszybciej zapomniec i w następnym meczu zobaczyć już tylko wygraną CHELSEA

Gajani30.10.2011 19:24

Analiza jest taka że daliśmy dupy.

DWadee30.10.2011 14:12

Czas na analizę.
Mecz rozpoczęliśmy dobrze, widać ze nasi od początku ruszyli ostro do ataku i przytłamsili Arsenal.Dobra taktyka i widać że Andre odrobił lekcje, znajdując słabe punkty w obronie przeciwnika.Wszystko układało sie dobrze z masą groźnych sytuacji po naszej stronie.
Później lekko oddaliśmy pole.Wynikiem czego było więcej miejsca la Arsenalu i dobrze to wykorzystali.
1 bramka to katastrofalny błąd obrony,szczególnie pary stoperów a w większe części Bronka(choć bez winy nie są pomocnicy).Arsenal wszedł w naszą obrone jak w masło, bardzo bierna postawa całej lini defensywy szczególnie stoperów którzy nawet nie ruszyli za Gervinho ten sobie bezkarnie wbioegł w pole karne i dostał piłkę, a Bronek tylko się temu przyglądał.
Andre musi zwrócić na to uwage podczas analizy.Jeżeli chcemy grać wysoką obrone potrzebna jest większa aktywność i dokładniejsze krycie przeciwnika.Przy 1 golu tego zabrakło.To samo przy 2 bramce.Winą trzeba tutaj obarczyć Daniela, który widząc wolnego, urywającego na wolne pole zawodnika musi go bliżej kryć.Szczególnie jeżeli przed sobą ten że przeciwnik ma wolną drogę do bramka reszta skupiona jest w innej części boiska.Danny musi kryć swoją stronę, sczególnie jeżeli podłącza sie boczny obrońca.Nie bez winy jest także Petr, on musi kryć tego bliższego słupka choćby nei wiem co tymczasem nasz GK jest źle ustawiony.
Trzecia tracony gol także wina biernej postawy w obronie, nasi widząc leżącego Theo, wolną piłke i bramka gwizdka muszą to przejąc.Tutaj błąd komunikacji, gapiostwo.Petr również mógł się lepiej zachować, choć tutaj nie można mieć do niego wielkich pretensji, strzał był perfekcyjny.Co nie zmienia faktu że przynajmniej jedną z bramek Santosa, Wallcota i ostatnią Van Persiego powinien wyciągnąć.
4 stracony gol, wina Flo.Jak można tka mocno podać do ostatniego obrońcy na wolne pole?wielka głupota, przez tą nieuwagę straciliśmy szanse na punkty.
Ostatnia bramka to już wynik zrezygnowania i błędu Petra.

Mecz z naszej strony przegrany zasłużenie, masa błędów w obronie.Trzeba nad tym popracować bo z taką postawą ciężko będzie o jakiekolwiek sukcesy.
Bardzo słaba postawa całego bloku defensywy.Zaczynając od Petra po cały blok obrony plus Mikela, Ramiresa, słabo zabezpieczających środek po Daniela który słabo wspiera Jose.Na chwile obecną możemy spaść na 5 miejsce.
Od teraz nie możemy sobie pozwolić an żadne wpadki, w perspektywie mamy też City,Liverpool,Tottenham,Newcasttle, gzie z taką grą nie mamy co szukać.Ważną będzie więc praca na treningach i wyciągnięcie wniosków na kolejne spotkania które trzeba będzie musowo wygrać aby wciąż się liczyć.

Kula2330.10.2011 13:12

OMG Żal dupe ściska

millwall8930.10.2011 12:28

Co to CENZURA jest za wynik? Ja CENZURA jaka kompromitacja!!! wstyd do CENZURA nędzy!!!