20.04.2024, 18:15

Valencia zwycięża w La Liga, przed meczem z Chelsea

dodał: NewsMan 04.12.2011 00:02 źródło: własne
Liga Mistrzów

Dosłownie kilka chwil temu zakończyło się spotkanie między najbliższym rywalem Chelsea Londyn w Lidze Mistrzów, czyli CF Valencią, a RCD Espanyolem 2:1 (1:0). Gole dla gospodarzy zdobywali Tino Costa, a także rewelacyjny w tym sezonie, Roberto Soldado. Jedyne trafienie dla przyjezdnych zaliczył Hector Moreno.

Od początku meczu do ataku ruszyła drużyna popularnych "Nietoperzy", i już w szóstej minucie mieliśmy efekt bramkowy. Faul w polu karnym Espanyolu, a strzał na gola z jedenastu metrów, zamienia całkiem nieźle spisujący się ostatnio Tino Costa.

Do 69 minuty, obie ekipy starały się grać wysoko, lecz nie potrafiły wykorzystać swoich okazji. Dopiero wtedy zawodnik Espanyolu, Hector Moreno potrafił odnaleźć drogę do bramki strzeżonej przez Diego Alvesa.

Jednak goście z remisu długo się nie mogli cieszyć, gdyż 11 minut po bramce Morena, do siatki trafia "As" Valencii, czyli Roberto Soldado. Był to już 14 gol Hiszpana w tym sezonie, jeżeli pod uwagę weźmiemy wszystkie rozgrywki.

The Blues rozegrają swoje spotkanie z ekipą Nietoperzy o godzinie 20:45 czasu polskiego, już w najbliższy wtorek. Będzie to mecz o awans, w przypadku zarówno ekipy Andre Villasa-Boasa, jak i zespołu Unaia Emery'ego. Dodam również, że w pierwszej potyczce między tymi, dwoma zespołami, na Mestalla padł remis 1:1. Wówczas gole zdobywali Frank Lampard dla Chelsea, a dla Valencii, oczywiście Roberto Soldado. Jednak gol, tego drugiego został zdobyty po przyznanym przez sędziego, rzucie karnym.

2500 wyświetleń | 19 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

chelseafcfan04.12.2011 16:53

no przynajmniej umieli strzelic karnego ,nie to co Lampard ostatnio! Podoba mi sie ten Soldado ,bierzmy go!!!!!! A tak na serio trzeba go dobrze pilnowac w nasstepnym meczu...

M3F1U04.12.2011 14:30

Oj będzie bardzo cieżko,ale jak zagramy tak jak z Newcastle to nie powinno być problemu

fanka201104.12.2011 12:50

boje sie tego meczu ,ale mam nadzieje ze pilkarze nie zawioda bo chyba nie znioslabym takiej hanby

technolobuz04.12.2011 11:41

Będzie ciężko. Valencia zagrała wczoraj bardzo dobry mecz, zwłaszcza gdy broniła wyniku w końcówce, i ogólnie jest na fali. Chelsea będzie musiała pokazać jeszcze więcej dobrej piłki niż z Newcastle, żeby wygrać ten mecz.

Excallibur9504.12.2011 11:29

Ciężki mecz się szykuje,musimy grać rozsądnie i pewnie w obronie. Musimy awansować! Go the blues!

Jeśli zagramy tak jak z Newcastle to jestem spokojny o wynik.

BlakerCFC04.12.2011 10:55

Valencia to taki klub jak Barcaa albo United, stracą Villę, Silvę i Matę to mają nawet czasami lepszego gracza na tą pozycję.

sebastian11104.12.2011 09:59

Valencia ma świetną formę, brakuje jej tylko 1 punktu do Barcy. To będzie mecz o śmierć i życie!

Thetank04.12.2011 09:44

Coś czuje, że to bedzie mecz podobny do wczorajszego.
Oby też Chelsea wygrała. Wygraliśmy wczoraj ważne spotkanie, ale we wtorek bedzie jeszcze ważniejsze. Trzeba pokazać klase.

Karko04.12.2011 09:38

Wierzę w Chelsea, dzisiaj wiele myślałem na temat Torresa, nawet mi się śnił, że mu coś robią kibice liverpoolu i on sie boi grac ;/
TORRES, zacznij grać: /

SuperFrank04.12.2011 09:23

Jeśli zagramy tak jak z Newcastle to nie ma innej opcji niż awans do 1/8 LM.Tylko jeżeli Frank ma zagrać tak bezbarwnie jak ze Srokami to Raul od początku a Lamps na 25-30 minut