26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

Mamy awans! Chelsea wygrywa 3:0

dodał: Roberrcik 06.12.2011 21:47 źródło: własne

Londyńska Chelsea na własnym stadionie w świetnym stylu pokonała Valencię 3:0 po dwóch bramkach Didiera Drogby i jednej Ramiresa. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Andre Villasa-Boasa wyszli z grupy E na pierwszej pozycji.

Nasi ulubieńcy zagrali dziś po prostu perfekcyjnie, nie pozwolili na nic gościom i wynik w pełni odzwierciedla sytuację na boisku. Oby gracze Chelsea utrzymali tę wspaniałą formę jak najdłużej.

The Blues od początku zaatakowali i już w 3 minucie spotkania wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie Sturridge?a z prawej strony boiska wylądowała u Juana Maty, Hiszpan podał do Didiera Drogby, ten ograł defensora i lewą nogą pokonał bramkarza Nietoperzów. Chelsea 1:0 Valencia!

Podopieczni Emery?ego chcieli szybko odpowiedzieć, na bramkę Petra Cecha mocno uderzył Alba, ale słupek uratował Niebieskich.

W 10 minucie silnym strzałem zza pola karnego popisał się David Albelda, ale na posterunku był Petr Cech, który wygiął się jak struna i odbił futbolówkę.

W 22 minucie ze świetną kontrą wyszedł Didier Drogba, Iworyjczyk przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, podał do Ramiresa, Brazylijczyk wyprzedził słabo interweniującego defensora i bez problemów pokonał Diego Alvesa. Chelsea 2:0 Valencia!

W dalszej fazie pierwszej odsłony działo się niewiele, Valencia próbowała atakować, ale wszystko kończyło się w okolicach 30 metra przed bramką Chelsea. The Blues grają bardzo dobrze w obronie, odłączony od podań jest najgroźniejszy gracz Nietoperzy - Roberto Soldado.

W 63 minucie zapachniało bramką dla Valencii. Lukę w szeregach defensywnych znalazł Feghouli, zawodnik wbiegł w pole karne i mocno uderzył, na bramce był jednak Petr Cech, który fantastycznie interweniował.

Dziesięć minut później Didier Drogba świetnie ograł Rami?ego, znalazł się w sytuacji sam na sam z Diego Alvesem, wydawało się, że reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej po raz drugi wpiszę się na listę strzelców, niestety minimalnie chybił.

W 76 minucie Juan Mata zagrał kapitalną piłkę do Drogby, Iworyjczyk znów urwał się obrońcą Valencii i ładnym strzałem prawą nogą pokonał goalkeepera Nietoperzy. Chelsea 3:0 Valencia!

Do końcowego gwizdka zawodnicy gospodarzy kontrolowali spotkanie i zasłużyli na tak okazałe zwycięstwo. Dodatkowo Racing Genk zremisował z Bayerem Leverkusen 1:1, a to oznacza, że Chelsea wygrała rywalizację w grupie E!

Chelsea 3:0 Valencia
3' Drogba
22' Ramires
76' Drogba

Chelsea (4-3-3): Cech; Ivanovic, David Luiz, Terry (c), Cole; Ramires (Mikel 64), Romeu, Meireles; Sturridge, Drogba (Torres 76), Mata (Malouda 82).
żółta kartka: Romeu 67

Valencia (4-4-1-1): Diego Alves; Barragan, Rami, Victor Ruiz, Jordi Alba (Aduriz 54); Feghouli (Pablo Hernandez 64), Costa (Parejo 75), ALbelda, Mathieu; Jonas; Soldado.
żółta kartka: Tino Costa 68

Aktualna ocena: 4.5

10399 wyświetleń | 88 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

lampas11.12.2011 19:52

chelsea sie odblokuje po tym meczu :)

pawcio112211.12.2011 15:18

Chelsea Londyn wugrało i bardzo dobrze ale szkoda że Fernando Torres nie sztrzelił gola :( :)

Petr Cech09.12.2011 16:54

Z City będzie cholernie ciężko, ale wierzę w 'The Blues'! C'MON CHELSEA!

adc09.12.2011 09:55

ten mecz raczej nie byl najlepszy w wykonaniu The Blues, przede wszystkim sporo glupich strat pilki co w przypadku pilkarzy naszego klubu nie powinno byc pozatym gdy tylko akcja szla do przodu to albo nie bylo do kogo zagrac albo mala liczba zawodnikow szla z atakiem

ernestus1708.12.2011 23:24