26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

City znalazło pogromcę. Zwycięstwo Chelsea!

dodał: Roberrcik 12.12.2011 22:02 źródło: własne

Kapitalne widowisko na Stamford Bridge między Chelsea a Manchesterem zakończyło się zwycięstwem londyńskiego gospodarza 2:1. Bramki dla The Blues zdobyli Raul Meireles oraz Frank Lampard z rzutu karnego, natomiast dla zespołu gości do siatki trafił Mario Balotelli.

To pierwsza ligowa porażka 'Citizens', którą zapewne z ulgą powitają pozostałe kluby Premier League. To co ważne dla Chelsea, to zmniejszenie dystansu do lidera do 7 punktów i wskoczenie na trzecie miejsce tabeli Premiership - a także zachowanie szans na walkę o koronę Anglii.

Wygranej Chelsea nie zwiastował początek spotkania. Mimo błyskawicznej utraty bramki  podopieczni Andre Villasa-Boasa potrafili się podnieść i odpowiedzieć dwoma trafieniami.
Zawodnikom Chelsea na pewno pomógł fakt, że od 58 minuty rywale musieli radzić sobie w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartkę otrzymał Gael Clichy.

Już w 2 minucie meczu dobre prostopadłe podanie od Aguero trafiło do Balotellego, ten minął Petra Cecha i umieścił piłkę w pustej bramce. Chelsea 0:1 Manchester City!

W 11 minucie było blisko drugiej bramki dla zespołu gości. Kun Aguero wbiegł w pole karne Niebieskich, mocno uderzył lewą nogą, ale na szczęście niecelnie.

W 25 minucie bramce Harta zagroził Didier Drogba, jego strzał jednak odbił angielski bramkarz The Citizens.

W 34 minucie Chelsea udało się zdobyć wyrównującą bramkę. Świetną indywidualną akcją na prawej stronie boiska popisał się Daniel Sturridge, Anglik dośrodkował futbolówkę wprost do Raula Meirelesa, a Portugalczyk ładnym strzałem pokonał Joe Harta. Chelsea 1:1 Manchester City!

Już na początku drugiej odsłony Sturridge dobrze przyjął piłkę w polu karnym, uderzył prawą nogą, niestety ponad bramką strzeżoną przez Joe Harta.

W 58 minucie spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Gael Clichy po faulu na pędzącym Ramiresie. Sędzia podyktował rzut wolny z całkiem niezłej pozycji, ale Drogba uderzył tylko nad poprzeczką.

Chelsea grając w dziesiątkę miała ogromną przewagę, gracze Mancini?ego nie istnieli w drugiej połowie, koncentrowali się tylko na defensywie.

Ataki The Blues były skutecznie odpierane aż do 82 minuty, kiedy to po strzale Daniela Sturridge?a piłkę ręką zablokował Lescott. Arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr, do rzutu karnego podszedł Frank Lampard i pewnym, bardzo mocnym strzałem dał prowadzenie gospodarzom. Chelsea 2:1 Manchester City!

Gospodarze konsekwentnie oczekiwali na końcowy gwizdek, a niezwykle pomógł w tym Didier Drogba, który dzięki swojej sile fizycznej bez problemów wytrzymywał napór nawet trzech przeciwników.
Mecz się zakończył i Chelsea mogła cieszyć się z zasłużenie zdobytych trzech punktów! Wielkie brawa dla całego zespołu!

Chelsea 2:1 Manchester City
2' Balotelli
34' Meireles
82' Lampard (k.)

Chelsea (4-3-3): Cech; Bosingwa; Ivanovic, Terry (c), Cole; Ramires, Romeu, Meireles (Lampard 72); Sturridge (Mikel 87), Drogba, Mata (Malouda 83).
żółte kartki: Meireles 35, Romeu 64, Ramires 74, Drogba 78.

Man City (4-4-2): Hart; Zabaleta, Kompany (c), Lescott (Dzeko 85), Clichy; Silva (De Jong 75), Barry, Y Touré, Milner; Balotelli, Agüero (K Toure 63).

Chelseaclubfc14.12.2011 20:11

Bravo! Chelsea Bravo! Meireles Bravo! Lampard!:)

teo0514.12.2011 19:17

Świetny mecz. Chelsea pokazała charakter, ale wszystko mogło sie skończyć już po 20 min. Koncentracja i ciągłe dążenie do celu da nam mistrza!!!

Doktor13.12.2011 23:58

Gdyby tak udało się wygrać każdy grudniowy mecz to byłbym w 7 niebie. Już niebawem Tottenham. Ostatnio w meczu ligowym wygraliśmy z nimi 6 lat temu. To kawał czasu. Mecze na WHL między Kogutami a The Blues zawsze były pełne emocji i myslę, że nie inaczej będzie w czwartek za tydzień.

superLAMPARD13.12.2011 22:56

Fiolik - To może żebyś po każdym zwycięstwie klubu był szcześliwy, powinieneś zostać kibicem barcy, co?

jack13.12.2011 20:58

Dla mnie dobrze że Mata został uderzony w twarz. Pokazał w ten sposób ze jest twardzielem, nie padł na murawe, nie mial pretensji do sedziego ani do kolegów. tym zachowaniem pokazal ze jest godny gry w naszym klubie:)

Hugo13.12.2011 20:51

Brawo<brawo>

Michu9613.12.2011 19:50

Świetnie że w końcu ktoś pokonał City i jeszcze lepiej że zrobiła to Chelsea! xD

jarek60713.12.2011 19:43

wielke brawa choc pierwsza polowa nie byla najlepsza szczegolnie do bramki Raula.