26.03.2024 16:15

Słaba gra i remis na DW Stadium

dodał: Roberrcik 17.12.2011 19:35 źródło: własne
Luton

Zakończony remisem 1:1 mecz pomiędzy Wigan Athletic, a Chelsea był doskonałym przykładem na to, że w piłce nożnej gra się do końca. Mimo, że goście prowadzili od 59 minuty po golu Sturridge'a i pewnie kroczyli po trzy punkty, za sprawą Gameza stracili golaw 88 minucie spotkania, który przekreślił szanse na ostateczne zwycięstwo.

Podopieczni Boasa grali naprawdę słabo, brakowało akcji ofensywnych, nasi ulubieńcy mieli również problem z rozgrywaniem piłki. Skupiona i ostrożnie grająca defensywa zespołu Martineza radziła sobie z atakami wice-mistrzów Anglii. I choć po golu Sturridge'a z 59 minuty wydawało się, że trzy punkty przyjadą do Londynu, stało się jednak inaczej. Trzeba jak najszybciej zakończyć o tym widowisku i skupić się na najbliższym rywalu - Tottenhamie Hotspur.

W pierwszych minutach The Blues mieli problemy ze stwarzaniem sobie dogodnych okazji, ze względu na bardzo ostrożną i skupioną defensywę The Latics. W 15 minucie meczu na strzał z dystansu zdecydował się John Terry, który podłączył się do akcji ofensywnej, ale futbolówka po jego uderzeniu minęła bramkę Al-Habsi?ego.

W 23 minucie z okolic 30 metra mocno z woleja uderzył Oriol Romeu, ale bramkarz gospodarzy był czujny i odbił piłkę.

W 39 minucie dobrą piłkę w pole karne Wigan zagrał Raul Meireles, Drogba urwał się defensorom i strzelił szczupakiem, niestety minimalnie niecelnie.

W 55 minucie ładną indywidualną akcją popisał się wprowadzony w przerwie Salomon Kalou, Iworyjczyk zagrał do Didiera Drogby, napastnik uderzył zewnętrzną częścią stopy, ale piłka wylądowała jedynie w bocznej siatce.

Cztery minuty później padła upragniona bramka dla gości. Fantastyczną piłkę do Daniela Sturridge?a  zagrał Ashley Cole, a angielski napastnik fantastycznym strzałem prawą nogą w długi róg dał prowadzenie Niebieskim. Wigan 0:1 Chelsea!

Podopieczni Roberto Martineza zaczęli grać nieco ofensywniej, z dystansu lewą nogą uderzył Figueroa, ale poradził sobie z jego strzałem czeski bramkarz The Blues Petr Cech.|

W 88 minucie ataki Wigan w końcu zakończyły się fatalnie dla Chelsea. Po niedokładnym podaniu Mosesa piłkę wypuścił z rąk Petr Cech, futbolówka trafiła do Gomeza, a ten mając przed sobą pustą bramkę, wyrównał wynik meczu. Wigan 1:1 Chelsea!

The Blues nie byli nawet w stanie rzucić się do ataku, The Latics spokojnie wyczekiwali końcowego gwizdka, raz po raz zagrażając obronie gości. Cóż, nie udało się i po kapitalnym zwycięstwie nad Manchesterem City 2:1 podopieczni Andre Villasa-Boasa w głupi sposób tracą punkty.

Wigan 1:1 Chelsea
59' Sturridge
88' Gamez

Chelsea (4-3-3): Cech; Bosingwa; Ivanovic, Terry (c), Cole; Meireles, Romeu (Kalou h-t), Lampard; Sturridge (Malouda 79), Drogba, Mata (Mikel 65).

Wigan (3-4-3): Al Habsi; Alcaraz, Caldwell (c), Figueroa; Stam, McCarthy, Diame, Jones (Rodallega 72); Gomez, Sammon (Di Santo 72), Moses.

Aktualna ocena: 1.8

10913 wyświetleń | 97 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

Prezolinho99920.12.2011 20:32

Trzeba wygrać z Kurczakami!

superLAMPARD18.12.2011 21:38

W sumie to i tak lepiej wygrać z City i zremisować z Wigan, niż remis z City i wygrana z Wigan...

Lauri18.12.2011 19:47

Po fantastycznym meczu z Manchesterem City spodziewałem się , że wielki triumf Londyńyczków sprzed tygodnia podbuduje tylko ich morale. Niestety tak się nie stało , ale według mnie zlekceważyliśmy przeciwnika. Powinniśmy byli od pierwszych minut grać konsekwentnie swoją piłkę. Zdjęcie z boiska Sturridge'a według mnie było kompletnym nieporozumieniem. On mógł zmienić losy spotkania jedną akcją. Petrowi Cechowi nie powinny zdarzać się tak kardynalne błędy. Teraz musimy zainkasować na swoim koncie minimum 7 na 9 możliwych punktów do zdobycia w meczach przed nowym rokiem. Inaczej będzie nam bardzo ciężko w walce o tytuł...

szczepanh718.12.2011 16:02

Słabo zagralismy;/;/

MATAdor18.12.2011 14:25

Cóż, jaka gra, taki wynik. Nie mieliśmy specjalnie pomysłu na grę, a powinniśmy mieć, choćby ze względu na to, jakim jesteśmy zespołem, a także dlatego, że nie graliśmy z kontry, tylko (przynajmniej w 1 połowie) prowadziliśmy grę. Powtarzające się akcje, zero zaskoczenia, a 2 połowa od strzelenia gola tragiczna- Cech od bramki do Drogby, ten traci i zaczyna się akcja Wigan, najczęściej zakończona strzałem, i tak kilkanaście razy. Totalnie oddaliśmy inicjatywę i zamiast walczyć o 2 gola, który uspokoiłby nas (wtedy wprowadziłbym w końcu Torresa), to zaczęliśmy bronić wynik i to w dodatku nie wyporowadzając kontr. Zejście Sturridge'a, a wprowadzenie Mikela i Maloudy było tragiczne w skutkach, zwłaszcza, że tylko chyba Studge był zdolny do wyprowadzenia szybkiej akcji w tym meczu. W końcu nadeszła końcówka spotkania, Cech popełnia kuriozalny błąd i zasłużenie patrząc na przebieg meczu tracimy gola. I cenne 3 pkt odjechały, bo jak zwykle zamiast się rzucić do ataku, to 1-2 akcje i znów oddanie inicjatywy na ostatnie minuty.

Co do zawodników, to ponad przeciętną w tym meczu wyszli tylko Meireles i Sturridge, reszta średnio, zwłaszcza Oriol i Juan, bo wyraźnie opadli z formy, albo słabo (Drogba mało co pokazał, a Cech fatalny błąd).

Po tym meczu widać, że brakuje nam graczy pokroju Sturridge'a, który jest najlepszym naszym zawodnikiem w chwili obecnej. Brakuje inwencji, kreatywności w tworzeniu akcji, dobrych dryblingów. Potrzebujemy playmakera, który by te cechy posiadał i napadziora, który potrafi się urwać obrońcom, jest bajeczny technicznie. Bo grając jak z Wigan nie osiągniemy NIC.

CFCForeveRCFC18.12.2011 13:57

Ja już sie chyba do Torresa nie przekonam...W zimę ŚN to priorytet!Potrzeba też rozgrywającego bo 1 połowa (2 nie oglądałem) to były jakieś jaja!Vice-mistrz Anglii, trzecia drużyna w tabeli nie potrafi skonstruować ataku pozycyjnego przeciw 18 drużynie w tabeli!KOSZMAR!!!Zaczyna mnie martwić dospozycja Maty bo mimo że gra dobrze to od takiego piłkarza wymaga się trochę więcej przeciw outsiderom!!
kowal4-życie to nie Football Manager na te twoje transfery byśmy musieli wydać ze 100 mln funtów a klub ma na siebie zarabiać!Poza tym ja takich gwiacdek jak Neymar w Chelsea nie widzę i nie chcę!

kowal418.12.2011 13:22

Moim zdaniem, trenera mamy fantastycznego, to wina piłkarzy i słabego składu moim zdaniem niezbędne są 3 transfery.
I- Luka Modric/Ganso - myślę, że gdyby przyszedł jakis błyskotliwy i wszystko widzący ŚPO, dało by to dużo, bo w środku Pola mamy wielkie braki..

II-Prawy Obrońca! Może Wiel? Bosingwa jest cieńki jak drut, nie ma w ogóle przeglądu pola, ma przebłyski ale to za mało.

III-Moim zdaniem Chelsea powinna kupić jakiegoś dobrego,młodego ŚN, typu Cavani/Neymar.

Powinniśmy sprzedać Drogbe,Ferreire,Kalou i w końcu nie stawiać na Lamparda,Cole'a, dać gra Josh'owi i Ryan'owi..

RAMIRES JAKBY BYŁ BYŚMY WYGRALi.
Nasze płuca zawsze biegał do przodu jako 1 i do tyłu zawsze wracał. Andre sobie myslal ze luzem wygra i ma efekty

Karko18.12.2011 12:29

AVB mecz zniszczył, wynik 1:0 a ten zaczął się bronić Powodzenia...
TORRES się rozgrzewał 30min i wpusćił maloude..
A drogba sobie chodził po boisku ;)

kolos18.12.2011 12:28

Z Wigan musieliśmy prowadzić grę a z tymi piłkarzami co mamy kolejny raz na nie wychodzi. Z Tottenhamem wygramy bo będziemy pewnie grać z kontry bo Koguty się na nas rzucą a nam taka gra najbardziej odpowiada. Mecz w Wigan traktuję jak wypadek przy pracy. Chociaż kolejny raz przegrywamy przez jeden głupi błąd w tym przypadku Cecha. Trochę mnie brak Luiza zaskoczył no ale nie można mówić że jakby był to byłoby inaczej. A co do zmian to jak zobaczyłem kto się rozgrzewa to trafiłem idealnie kto zejdzie. Szkoda tylko że zamiast Maloudy nie wszedł Torres za Drogbę. Jak tak dalej pójdzie to chłopak w styczniu poprosi o wystawienie go na listę transferową.