26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

Zwycięstwo z Sunderlandem, powrót Essiena

dodał: Roberrcik 14.01.2012 16:59 źródło: własne

Londyńska Chelsea na Stamford Bridge pokonała Sunderland 1:0 po bramce Franka Lamparda z 13 minuty spotkania. Podopieczni Andre Villasa-Boasa grali całkiem przyzwoicie, ale zespół Czarnych Kotów, szczególnie w drugiej odsłonie, miał wiele szans na zdobycie przynajmniej wyrównującego gola.
Tak się na szczęście jednak nie stało i The Blues mogli cieszyć się ze zdobytych trzech punktów.

Mecz ten był szczególnie ważny dla Michaela Essiena, który powrócił na boisko po ponad półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją. Ghańczyk pojawił się na placu gry w 73 minucie dzisiejszego starcia.

Od pierwszego gwizdka spotkanie było dość wyrównane, ale to Chelsea w 13 minucie objęła prowadzenie. Dobre dośrodkowanie z prawej strony Jose Bosingwy trafiło do Fernando Torresa, Hiszpan kapitalnie uderzył z półprzewrotki w poprzeczkę, ale w odpowiednim miejscu znalazł się Frank Lampard, który dobił piłkę do bramki. Zdecydowanie na pochwałę zasługuje El Nino, fantastyczne zagranie naszego napastnika. Chelsea 1:0 Sunderland!

W 28 minucie z rzutu wolnego na bramkę Czarnych Kotów uderzył Juan Mata, ale na posterunku był Mignolet, który pewnie złapał piłkę.

W 35 zrobiło się groźnie pod bramką Cecha, Sessegnon przyzwoicie zagrał do Nicklasa Bendtnera, ten strzelił z pierwszej piłki, ale na szczęście minimalnie obok prawego słupka bramki Chelsea.

Pięć minut później ładnie zza pola karnego uderzył Fernando Torres, było blisko, ale piłka minęła jednak bramkę Mignoleta.

W 52 minucie po podaniu Juana Maty strzał z ostrego kąta oddał Fernando Torres, ale ustawiony tuż przy słupku bramkarz Sunderlandu odbił futbolówkę poza linię końcową.

W 60 minucie ładnym uderzeniem z okolic 25 metra popisał się David Vaughan, to mogła być naprawdę piękna bramka, ale piłka minęła lewy słupek bramki Petra Cecha.

W 64 zapachniało wyrównującym golem. Larsson świetnie urwał się defensorom Chelsea, reprezentant Szwecji popędził w pole karne gospodarzy, dośrodkował do McLeana, ale ten nieczysto trafił w piłkę i wyszła ona za boisko.

W 86 minucie ciekawe zagranie zaprezentował Raul Meireles, Portugalczyk chciał przelobować Mignoleta zza pola karnego Sunderlandu, belgijski bramkarz jednak przerzucił piłkę nad poprzeczką własnej bramki.

W 90 minucie bardzo dobrą indywidualną akcją błysnął Sessegnon, Francuz zagrał po ziemi do Gardnera, wydawało się, że będzie gol, ale na szczęście futbolówka minęła bramkę Petra Cecha.

Chelsea 1:0 Sunderland
13' Lampard

Chelsea (4-3-3): Cech; Bosingwa, D Luiz, Terry (c), Cole; Meireles, Romeu, Lampard (Essien 73); Ramires, Torres, Mata (Malouda 84).
żółte kartki: David Luiz 7, Torres 64, Meireles 72.

Sunderland (4-4--11): Mignolet; Bardsley, O'Shea, Kilgallon (Turner 45), Richardson (Wickham 80); Larsson, Vaughan (Gardner 69), Cattermole (c); McLean; Sess?gnon, Bendtner.

Filipek15.01.2012 18:01

Najwazniejsze 3 pkt, szkoda, ze torres znów mimo dobrego meczu nic nie strzelił.

Excallibur9515.01.2012 12:24

Cieszy wygrana,ale gra nie :/ Fatalny występ naszej pomocy. Miałem wrazenie że gramy bez tej linii. Ramires słabo,Lampard i Meireles tragedia,Romeu średnio. Cieszy powrót Essiena,zmienił Lamparda i zagrał od niego o wiele lepiej! Jak Michael dojdzie do formy to będzie dobrze! Kolejny bdb mecz Fernando :)

Czekam na mecz z Norwich :D

bilichelseafc15.01.2012 12:09

B.Cenne zwycięstwo a zwłaszcza ,,koguty,, zremisowali :D
Nie mogę się doczekać meczu na SB z Diabłami :)

Czempiondawid0815.01.2012 10:28

Bravo bravo bravo !! Nieważny styl ważne kolejne trzy punkty!!

FANATICCFC15.01.2012 09:33

mi się ogólnie mecz nie podobał, zagraliśmy słabo jak na the blues :) bardzo bardzo wolno przychodziło naszym konstruowanie akcji :)

chelsea2215.01.2012 09:18

dobrze że poradziliśmy sobie . oni niedawno wygrali z mancity . i wygralismy bez naszego najlepszego strzelca daniela

ernestus1715.01.2012 04:19

Gra nie wyglądała źle, ale Chelsea niczym nadzwyczajnym nie zachwyciła w tym meczu.Najważniejsze są jednak trzy punkty i nadrabianie strat do czołówki.

GoolmanCfC15.01.2012 02:01