20.04.2024, 18:15

Cech: Trzy powody do radości

dodał: admin 15.01.2012 07:53 źródło: petr-cech.cz
Petr Cech

Po meczu z Sunderlandem chelsea wciąż utrzymuje 100-procentowy rekord wygranych meczów w nowym roku. Petr Cech na swojej stronie internetowej wyraził zadowolenie z powodu zachowania czystego konta i trzech punktów, które pomogły zmniejszyć nieco stratę do remisującego Tottenhamu.

To ważne, aby umieć wygrywać choćby 1:0. W tym sezonie często było tak, że zdobywaliśmy pierwsi bramkę, ale nie umieliśmy dowieźć zwycięstwa do końca meczu. To, że teraz zwyciężyliśmy 1:0 należy ocenić jako pozytyw. Prowadzenie zdobyliśmy na początku spotkania, szkoda, że nie potrafiliśmy zdobyć drugiej bramki ale trzeba się cieszyć z trzech oczek - powiedział dla swojej internetowej strony Petr Cech.

To nie był jednostronny mecz, ponieważ Sunderland zagrał dobre zawody. Przed starciem z nami wygrali pięć spotkań, w tym to z Manchesterem City, mieli świetną serię. My jednak zagraliśmy także dobrze i stworzyliśmy sobie własne szanse - ciągnie bramkarz.

Choć Chelsea wciąż jest czwarta w tabeli, to jednak zwycięstwo wobec remisów Tottenhamu i Liverpoolu umocniło jej miejsce.

Właśnie dlatego to był nasz szczęśliwy dzień. Kilka razy zdarzyło się, że rywale tracili punkty, a my nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Dziś możemy być zadowoleni.

Kolejnym plusem spotkania był powrót do gry Michaela Essiena. Piłkarz wszedł na boisko po półrocznej przerwie w 73 minucie meczu.

To tak, jakbyśmy pozyskali nowego piłkarza. Wszyscy życzymy mu najlepszego, zwłaszcza, że ta kontuzja była jego drugą tak długą przerwą. To wspaniałe, że do nas wrócił - kończy czeski piłkarz.

2775 wyświetleń | 15 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

xxx8815.01.2012 19:49

8 pkt. do drugiego miejsca (City na bank wygra z Wigan więc będą mieć 11 przewagi) to nie tak źle jeszcze, ale trzeba wygrywać

mateusz919215.01.2012 19:19

Oddaliliśmy się trochę Arsenalowi i Liverpoolowi a przybliżyliśmy się do City i Tottenhamu . Całkiem nam idzie w tym nowym roku

chelseaforever9315.01.2012 13:48

No powrót Essiena cieszy niemal jak 3 punkty, trzeba liczyć, że znów wróci w dobrej formie i na dłużej.

kupiec1815.01.2012 12:47

porażka city i arsenalu i całkiem udany weekend będzie :)

bluethebest15.01.2012 12:11

właśnie też zauważyłem tą prawidłowość co Petr w meczach z Suderlandem i Wolves wyeliminowaliśmy dwa poważne błędy które dały nam 3 remisy pod rząd w meczu z Wolves tak jak wcześniejszych strzeliliśmy pierwsi gola po czym pozwoliliśmy rywalowi wyrównać jednak zrobiliśmy krok w przód i strzelimy gola na 2-1 wygrywając spotkanie znów z Czarnymi Kotami zrobiliśmy w drugą stronę to jest wygraliśmy 1-0 utrzymując taki wynik do końca nie tracąc gola na 1-1 to wielki postęp i daje on taką psychologiczną pewność która nie pozwoli więcej doprowadzić do tych nieszczęsnych remisów (1-1) oczywiście teraz przełamując to pasmo analogicznie powinniśmy z meczu na mecz wygrywać co raz większą ilością goli :)

kakuta4415.01.2012 11:32

No trzeba zbierac te pkt trzeba teraz 2 beniaminki Norwich i i SSwensea i a pozniej United.licze na komplet 9 oczek.

EduNar15.01.2012 10:59

Żeby jeszcze Arsenal przegrał/remis i będzie dopiero gitara :D

Thetank15.01.2012 10:37

Z wyniku i z 3 oczek napewno sie ciesze. Ale co do gry to trzeba ją poprawić jeszcze. Lepszy przeciwnik napewno by takie szanse conajmniej raz wykorzystał.

Karko15.01.2012 10:27