Brentford vs Chelsea
02.03.2024, 16:00

Chelsea gromi Manchester City 6:0 !

dodał: admin 27.10.2007 20:38 źródło: inne

Takiego przebiegu meczu Chelsea z Manchester City chyba nikt się nie spodziewał - gospodarze wygrali aż 6:0 !

Chociaż wiadomo było, że Citizens słabiej grają na wyjeździe, to rozmiary ich porażki robią tym większe wrażenie, że stracili w tym spotkaniu jednego gola więcej niż we wszystkich poprzednich 10 kolejkach!

Chelsea wystąpiła w składzie: Cech, Belletti, Carvalho, Ferreira, Alex, Essien, Lampard, J. Cole, Drogba, Mikel, Kalou.

Od początku inicjatywa należała do gospodarzy i pierwsza bramka była tylko kwestią czasu. W 10. minucie Man City uratował Elano wybijając piłkę z linii bramkowej, ale sześć minut później było już 1:0. Frank Lampard podał do Michaela Essiena, a ten precyzyjnym strzałem nie dał szans Joe Hartowi.

W 21. minucie goście byli bliscy wyrównania, ale po uderzeniu Martina Petrova znakomitą interwencją popisał się Petr Cech.
Chelsea za to była skuteczna i 10 minut później po dośrodkowaniu Lamparda Didier Drogba podwyższył na 2:0.

Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie. W 56. minucie Drogba dobił piłkę po strzale Lamparda i zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu.
Cztery minuty później reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej wystąpił w roli podającego, a Joe Cole bez problemów umieścił piłkę w siatce.

Tego było jednak Chelsea mało i na kwadrans przed końcem Essien podał do Salomona Kalou, a ten strzelił między nogami Harta i było 5:0.
Man City dobił w ostatniej minucie rezerwowy Andriy Szewczenko, a kolejną asystę zaliczył Essien.

Chelsea vs Manchester City 6:0 (2:0) Bramki: Essien (16'), Drogba (31'), Drogba (56'), J. Cole (60'), Kalou (75'), Szewczenko (90')