20.04.2024, 18:15

WKS w półfinale! 2 gole Drogby!

dodał: NewsMan 04.02.2012 22:14 źródło: różne
Didier Drogba

Dzisiejszego wieczora odbył się kolejny mecz w rozgrywkach o Puchar Narodów Afryki z udziałem drużyny Wybrzeża Kości Słoniowej oraz współgospodarza tego turnieju - Gwinei Równikowej. Popularne Słonie zwyciężyły 3:0, a dwa gole w tym spotkaniu zdobył Didier Drogba, który podczas tego turnieju utrzymuje bardzo dobrą, strzelecką formę. Jednak trzeba dodać, że 'Tito' nie wykorzystał w pierwszej połowie rzutu karnego.

W dzisiejszym spotkaniu wystąpił również Salomon Kalou, który jednak wszedł dopiero w 85 minucie meczu i nie miał czasu by się czymkolwiek wykazać. Natomiast Didier Drogba został zdecydowanym bohaterem tego meczu. Tym samym drużyna Francouisa Zahoui'ego awansowała do półfinału tych rozgrywek, w których zmierzy się z reprezentacją Gabonu, bądź reprezentacją Mali.

W początkowych momentach tego spotkania obie drużyny zachowywały spokój i grały dość wyrównanie. Najlepszą sytuacje miał Gradel, któremu jednak zabrakło dokładności, aby pokonać goalkeepera Gwinei Równikowej.

W 29 minucie spotkania w końcu bardzo dobrą akcje przeprowadziło Wybrzeże. Jeden z zawodników 'Słoni' został faulowany w polu karnym. Gola jednak na bramkę nie potrafił zamienić zawodnik The Blues Didier Drogba, którego uderzenie wybronił bramkarz gospodarzy.

Jednak Drogba nie zawiódł 5 minut później. Po znakomitej, indywidualnej akcji tym razem posłał piłkę do bramki. 'Tito' rozpędzony minął najpierw jednego ze stoperów Gwinei. Chwilę później mocnym, płaskim strzałem zapewnił prowadzenie swojej drużynie. Było to jedyne trafienie w pierwszej połowie.

W drugiej połowie na gola trzeba było czekać do 69 minuty. Dopiero wtedy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego padł gol. Przy tej bramce fantastyczną centrą popisał się pomocnik Manchesteru City - Yaya Toure. Natomiast drugiego gola zdobył Didier Drogba, który potężnym strzałem głową wpisał się ponownie na listę strzelców. WKS prowadził już 2:0 i gospodarz turnieju miał bardzo małe szanse na awans do kolejnej rundy. Było to również trafienie numer 3 Didiera na turnieju rozgrywanym w Gabonie i Gwinei Równikowej.

W 81 minucie wynik spotkania ustalił dobrze dzisiaj grający Yaya Toure. Były zawodnik FC Barcelony strzałem z daleka nie dał szans bramkarzowi rywali. Piłka na dodatek odbiła się jeszcze od słupka i dopiero potem wpadła do siatki. Wybrzeże Kości Słoniowej bardzo pewnie awansowało do półfinału.

Wybrzeże Kości Słoniowej - Gwinea Równikowa 3:0 (1:0)
1:0 Didier Drogba 34'
2:0 Didier Drogba 69'
3:0 Yaya Toure 81'

5343 wyświetlenia | 43 komentarze | SkomentujPowrót do strony głównej

chelseaforever9305.02.2012 13:28

Brawo Drogba. PNA pomoże mu w odzyskaniu formy i pewnie zastąpi nieskutecznego Torresa w Chelsea.

M3F1U05.02.2012 13:20

Brawo dla drogby! mam nadzieje że WKS wygra cały turniej

narinho05.02.2012 12:21

WKS to wygra:)

Mastin05.02.2012 12:21

WKS gra z każdym meczem coraz lepiej, zaczynając od skromnego 1:0 po słabej grze na chodzonego, mam nadzieję że tak będzie do końca. A te wczorajsze gole to cud malina i to wszystkie.

lampard8205.02.2012 12:04

Szkoda,że nie może dzisiaj zagrać;/ Przydałby się w ataku,bo ofensywa nie wygląda dobrze.

Kula2305.02.2012 11:36