26.03.2024 16:15

FA Youth Cup: Chelsea awansuje po karnych

dodał: admin 16.02.2012 07:45 źródło: chelseafc.com
Jamal Blackman

Młodzi gracze Chelsea zapewnili sobie awans do kolejnej rundy FA Youth Cup po pokonaniu zespołu West Ham United. Nie było łatwo - derby zakończyły się wynikiem 3:3, a o awansie rozstrzygnęły rzuty karne, w których lepsza okazała się Chelsea (5:4).

Do bramki w tym spotkaniu po kontuzji powrócił Jamal Blackman, zaś kapitanat spoczywał w ręce Chalobaha. Już w pierwszych minutach piłkarze Chelsea mieli dwie bramkowe sytuacje, z których obronną ręką wyszli rywale. W 8 minucie po uderzeniu Todda Kane dobrze bronił David Wooton, który minutę później obronił kolejny strzał tym razem autorstwa Johna Swifta.

Chelsea objęła prowadzenie w 10 minucie gry dzięki bramce Lewisa Bakera.
W 23 minucie świetną okazję miał Lucas Piazon, jednak Wooton zdołał obronić jego główkę. Kilka minut później mogło być już 2:0 po strzale Amina Affane'a który wykorzystał podanie Piazona, jednak piłka nie załopotała w siatce.

Tuż po tym West Ham zdobył gola po cudownym strzale z 30 metrów Milesa. Chelsea chciała szybko odpowiedzieć strzałem Adama Nditi, jednak świetnie po raz kolejny zareagował Wooton. Przy stanie 1:1 piłkarze zeszli na przerwę.

Po rozpoczęciu gry piłka uderzona przez Chelsea przeszła kilka centymetrów nad poprzeczką. W 67 minucie nasi piłkarze ponownie wyszli na prowadzenie dzięki bramce Feruza, który wykorzystał dobre podanie Swifta.

W 76 minucie West Ham wyrównało po raz drugi, tym razem na 2:2 po strzale z pierwszej piłki Turgotta.

W doliczonym czasie gry 'Młoty' uderzyły po raz kolejny: tym razem gola na 3:2 zdobył Lee i wyglądało, że Chelsea pożegna się z FA Youth Cup. Nic bardziej mylnego, ponieważ po szybkiej akcji piłkę uderzył Feruz. Futbolówka została odbita, ale dopadł jej Chalobah, który zdołał wyrównać na 3:3!

W dogrywce widzieliśmy raczej faule niż składną grę obydwu zespołów i ostatecznie o wszystkim rozstrzygnąć miał konkurs rzutów karnych w których lepsza była młoda drużyna Chelsea!

Chelsea (4-2-1-3): Jamal Blackman, Todd Kane, Nathaniel Chalobah (c), Nathan Ake, Adam Nditi, John Swift, Lewis Baker; Anjur Osmanovic (Ismail Seremba 53); Amin Affane islam Feruz, Lucas Piazon.