23.04.2024, 21:00

Chelsea w ćwierćfinale FA Cup!

dodał: Roberrcik 06.03.2012 21:35 źródło: własne
Luton

Chelsea Londyn po niezłej drugiej połowie pokonała na wyjeździe Birmingham City 2:0 po bramkarz Juana Maty i Raula Meirelesa. Wynik ten oznacza awans drużyny ze Stamford Bridge do ćwierćfinału Pucharu Anglii, w którym podopieczni Roberto Di Matteo zmierzą się z Leicester City.

Ekipa przyjezdnych zagrała słabo w pierwszej odsłonie, ale w drugiej obraz gry uległ drastycznej poprawie. The Blues z łatwością stwarzali sobie sytuacje bramkowe i wynik mógłby być nawet wyższy. Oby to zwycięstwo zmotywowało drużynę i oczywiście cieszymy się z pewnie wywalczonego awansu.

Londyńczycy całkiem nieźle rozpoczęli to spotkanie. Już w drugiej minucie celne górne podanie trafiło do Juana Maty, Hiszpan zabrał się z futbolówką w pole karne, ale zbyt długo zwlekał z uderzeniem, co ułatwiło bramkarzowi gospodarzy skuteczną interwencję.

Gra jednak bardzo szybko ?siadła?. Na boisku niewiele się działo, wiele było strat, chaosu, wszystkie akcje kończyły się kilkanaście metrów przed polem karnym rywala. Chelsea  grała słabo, dalej bez pomysłu i szybkości.

W 40 minucie bramce Cecha zagroził Nikola Zigić. Wrzutka z prawej strony boiska dotarła do serbskiego napastnika, ten uderzył tylną częścią głowy, a Petr Cech przerzucił futbolówkę nad poprzeczką.

Tuż pod koniec pierwszej połowy niezłą okazję na zdobycie gola miał Fernando Torres, Hiszpan znalazł sobie miejsce w polu karnym do oddania strzału, uderzył lewą nogą, ale jednak niecelnie.

Chelsea upragnioną bramkę zdobyła w 54 minucie. Po dośrodkowaniu Ramiresa z prawej strony w polu karnym Birmingham zrobiło się ogromne zamieszanie, aż w końcu do strzału doszedł Juan Mata i uderzeniem z prawej nogi pokonał bramkarza gospodarzy. Birmingham 0:1 Chelsea!

Chwilę później hiszpański skrzydłowy mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców. Futbolówka dośrodkowana przez Branislava Ivanovica skozłowała w szesnastce Birmingham, Mata uderzył głową, ale niestety niecelnie.

W 60 minucie padła druga bramka dla londyńczyków. Branislav Ivanovic pięknie ograł rywala na prawej stronie, zagrał do Ramiresa, Brazylijczyk z pierwszej piłki odegrał Raulowi Meirelesowi, a Portugalczyk kapitalnym strzałem zza pola karnego podwyższył wynik spotkania. Fantastyczna akcja The Blues zakończona świetnym uderzeniem Raula. Birmingham 0:2 Chelsea!

W 70 minucie Chelsea powinna zdobyć bramkę na 3:0. Po faulu na Torresie w polu karnym Birmingham sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Juan Mata i, podobnie jak w pierwszym spotkaniu na Stamford Bridge, nie był w stanie pokonać Doyle?a. Nie ma bramki.

Birmingham 0:2 Chelsea
54' Mata
60' Meireles

Aktualna ocena: 4.5

10859 wyświetleń | 58 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

195200018.03.2012 20:10

ŚWIETNIE OBY TAK DALEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!CHeslsea do bojuuuuuu

BlueBastard08.03.2012 17:37

mowilem ze damy rade, a torres mam nadzieje otrzasnie sie teraz i wroci do formy takiej jaka pokazywal w the reds

Petr Cech08.03.2012 17:18

Jak Kalou, jest na boisku to on powinien wykonywać rzuty karne, bo wykonuje je genialnie!

Blue is a color08.03.2012 08:44

Co się dzieję z Matą niby gra dobrze ale karne chyba to nie jego dziedzina?!

HanysCFC07.03.2012 22:58

Kto by się spodziewał ,że tak łatwo wygramy po zwolnieniu AVB. Piłkarze pokazali klase. Wynik mógł być dużo większy , ale wielkie gratulacje dla naszych Piłkarzy ! .
Oby teraz w lidze nam tak dobrze szło . Top 3 w naszym zasięgu !

COME ON CHELSEA !

arkadio7707.03.2012 21:34

z napoli strzeliliśmy pierwsi bramkę a potem straciliśmy 3. nie ma reguł na dobra gre

Yossi07.03.2012 20:38

Jak arsenal dał rade prawie Milanowi to my jesteśmy w zasadzie już w ćwierćfinale LM

krzychu58907.03.2012 18:41

Ripazha ma racje trzeba szybko strzelić z Napoli kontrolować gre i dołożyć 2 bramke.

ripazha807.03.2012 18:29

W wszystkich ostatnich naszych meczach bylo tak, ze do 1 brami gralismy beznadziejnie, a po bramce gralismy dobrze. Wiec z napoli trzeba szybko strzelic :)

persukonin07.03.2012 16:52