26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

Remis w meczu Chelsea : Everton

dodał: admin 11.11.2007 16:59 źródło: inne

W dzisiejszej, 13-stej rundzie Premiership Chelsea podejmowała na własnym terenie zespół Evertonu. Mimo przewagi, The Blues musieli zadowolić się podziałem punktów (1:1)
Poniżej przedstawiamy relację Live, jaką przeprowadziliśmy dla Was w czasie pspotkania.

W pierwszym składzie na murawę wybiegną: Cudicini, Belletti, Alex, Carvalho, Bridge, Obi Mikel, Essien, Lampard, Wright-Phillips, J. Cole, Drogba.
Na Å‚awce rezerwowych siedzÄ…: Hilario, Ben Haim, Kalou, Pizarro, Szewczenko.

Początek meczu to wzajemne akcje obydwu drużyn, oddanie strzału jednak blokuje defensywa zespołów. W 7 minuucie niezłą sytuację miał Yakubu, ale piłkę odebrał mu Carvalho.
W 10 minucie faulowany zostaje Essien. Rzut wolny, ale wybita piłka przez obronę Evertonu.
11 minuta - Drogba w dobrej sytuacji, piłkę spod nóg wyłuskał mu piłkarz Evertonu...
W 15 minucie groźną sytuację tworzy Everton: Yakubu podaje do Pienaara, ale ten nie trafia w piłkę. W odpowiedzi na bramkę gości uderza Lampard i Drogba, obydwoje jednak pudłują.
20 minuta - akcja Evertonu, do strzału zbiera się Pienaar, jednak ładnie reaguje Essien, który zabiera mu piłkę. Chwilę później kolejna groźna akcja gości, ale sędzie gwiżdże spalony Cahilla. Przy okazji faulowany został Carvalho, który leży rozciągnięty na boisku.
23 minuta - Drogba na polu karnym składa się do strzału, piłkę odbiera mu Yobo! Carvalho nadal utyka, wygląda to na poważniejszy uraz. W 25 minucie strzela Joe Cole, jednak piłka nie trafia w światło bramki.
26 minuta - dobra okazja dla The Blues, akcję strzałem wykańcza Lampard, ale Valente ratuje sytuację. W 29 minucie powtórka akcji, tym razem strzela Wright-Phillips - broni Howard.
29 minuta - w miejsce kontuzjowanego Carvalho wchodzi Ben Heim.
30 miuta - potężnie uderza Lampard po podaniu Bellettiego, broni Howard! Okres pressingu graczy Chelsea. 34 minuta - rzut rożny w wykonaniu Lamparda, wyskakuje do piłki Drogba, strzela, ale znów popisuje się Howard.
38 minuta - w polu karnym Evertonu Joe Cole, traci jednak piłkę. Chwile później faulowany Droba przez Neville'a. Rzut wolny z odległości 30 metrów, uderza Drogba, zbyt wysoko...
40 minuta - żółta kartka dla ponownie faulującego Neville'a.
42 minuta - Joe Cole zatrzymany w polu karnym Evertonu. Podobnie kilkanaście sekund później Drogba.
Posiadanie piłki: 59% na korzysć Chelsea. Kolejny rzut wolny dla Chelsea - wykonuje Alex, ale trafia w mur.
W 46 minucie Chelsea przeprowadza ostatnią akcję tej połowy - Bridge do SWP, ten do Drogby, Drogba w świetnej sytuacji kiksuje! Arbiter sięga po gwizdek i oznajmia koniec pierwszej, bezbramkowej połowy meczu.

W przerwie Derby dokonuje zmian: pojawiajÄ… siÄ™ McFadden (za Neville) i Anichebe (za Yakubu).
Everton rozpoczyna atakiem, który przerywa Ben Haim. W 52 minucie zółta kartke otrzymuje Belletti za faul na szarżującym Anichebe. Po wykonaniu rzutu wolnego zamieszanie w polu karnym Cudiciniego, w końcu piłka przelatuje nad poprzeczką.
Akcja Cole - Essien, zakończona strzałem Cole'a - piłkę łapie Howard.
60 minuta - uderza Essien - zbyt lekko. W odpowiedzi na bramkę Cudiciniego strzela Cahill, baaardzo niecelnie. Z kontry Drogba, ale traci piłkę w pobliżu pola karnego.
65 minuta - w miejsce Wright Phillipsa wchodzi Salomon Kalou.
Lampard próbuje przelobować Howarda, ale ten wybija piłkę. Rzut rożny - kilka dobitek graczy Chelsea, ostatecznie piłka nie trafia do siatki choć było bardzo blisko, zwłaszcza po kopnięciu Alexa, kiedy piłjkę z linii bramkowej wybił obrońca Evertonu !
67 minuta - żółta kartka dla Essiena.
71 minuta - GOOOL dla Chelsea po główce Drogby !!!! Asysta Kalou.

Chelsea w natarciu. Pozostało jeszcze 15 minut.
77 minuta - w ekipie Evertonu zmiana: za Carsleya wchodzi Gravesen. Rzut wolny dla gości, kopie Gravesen na główkę Cahilla, ten niecelnie.
79 minuta Esisen do Joe Cole'a, ten uderza, obrońcy gości ledwo radzą sobie z piłką. Kilkanaście sekund później znów strzela Drogba - prosto w ręce Howarda.
83 minuta - uderza Lampard, ale piłka trafia w plecy Lescotta.
Rzut wolny dla Evertonu, uderza Anichebe, Cudicini popisuje siÄ™ Å‚adnÄ… paradÄ…!
88 minuta - wyrównanie z Cahilla ! Piłka przyjęta na klatę i uderzona z przewrotki, piękny gol, niestety dla gości!

Chelsea natychmiast odpowiada atakiem, piłkę traci Kalou na polu karnym Evertonu. Sędzia dolicza 2 minuty. Próbuje uderzać Essien, jednak dziś zbyt dobrze dysponowany jest Howard!
Zółta kartka dla Pieenara. Kalou na spalonym. Arbiter oznajmia koniec spotkania!

Chelsea - Evertom 1:1 (0:0)