23.04.2024, 21:00

FA Youth Cup: Man Utd pokonane!

dodał: admin 16.03.2012 22:31 źródło: chelseafc.com
Rezerwy

Bramki Amina Affane'a i Islama Feruza dały naszej młodej drużynie zwycięstwo w kolejnej rundzie FA Youth Cup. Tym razem przeciwnik był nie byle jaki, bowiem Chelsea zagrała z Manchesterem United. Wygrana 2:1 oznacza przybliża nasze rezerwy do półfinału FA Youth Cup, jednak o wszystkim zadecyduje rewanż.

Pierwsza bramka dla Chelsea padła już w 13 minucie meczu. Po akcji Feruza i Piazona piłka odbiła się od obrońcy United. Skorzystał z niej środkowy obrońca 'The Blues' Amin Affane, który umieścił ją w siatce rywali tuż obok słupka.

W 33 minucie przed szansą wyrównania stanął gospodarz, jednak piłka z rzutu wolnego tylko obiła słupek bramki strzeżonej przez Jamala Blackmana.

W 61 minucie padło wyrównanie po rzucie rożnym dla United. Futbolówkę w siatce umieścił James Wilson.

Chelsea nie czekała długo z odzyskaniem prowadzenia. Drugi gol padł już w 67 minucie meczu, kiedy to z kontry Chalobah zagrał piłkę Feruzowi, a ten świetnie wykończył akcję strzałem z dystansu.

Wynikiem 2:1 zakończył się więc ten wieczór, co stawia naszych graczy w uprzywilejowanej sytuacji przed rewanżem na Stamford Bridge. Jego data nie została jeszcze ustalona.

Manchester United vs Chelsea 1:2

Chelsea (4-3-3): Jamal Blackman; Todd Kane, Nathan Ake, Alex Davey, Adam Nditi (Nortei Nortey 85); John Swift, Nathaniel Chalobah (c), Lewis Baker; Lucas Piazon, Islam Feruz (Tom Howard 91), Amin Affane (Alex Kiwomya 64).

4628 wyświetleń | 27 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

Picasso17.03.2012 19:10

Affane to ofensywny pomocnik...

MATAdor17.03.2012 16:25

Czy to grają rezerwy, czy seniorska drużyna, zwycięstwo nad United zawsze cieszy :) I to jeszcze na OT. Wielkie brawa, młodzi!

Tak w ogóle, to skoro Affane to środkowy obrońca, to dlaczego jego nazwisko widnieje w 3 linii, na LS?

Nieznany17.03.2012 14:19