Osób on-line: 52

20.04.2024, 18:15

Popis Torresa, Chelsea w półfinale!

dodał: Roberrcik 18.03.2012 15:58 źródło: własne

Chelsea pewnie pokonała na Stamford Bridge Leicester City 5:2 i awansowała do półfinału Pucharu Anglii. Bramki dla The Blues zdobyli Cahill, Kalou, Torres (dwie) i Meireles. Natomiast gole dla zespołu z Championship strzelili Beckford i Marshall.

Podopieczni Roberto di Matteo zagrali bardzo dobry mecz, pokazali siłę ofensywną i od początku do końca kontrolowali spotkanie. Cieszy na pewno postawa Fernando Torresa, który trafił dwie bramki i zanotował dwie asysty. Oby było to przełamanie El Nino!

The Blues spokojnie rozpoczęli to spotkanie. Już w 12 minucie spotkania padła pierwsza bramka, a jej autorem był Gary Cahill. Dobrą wrzutką z rzutu rożnego popisał się Juan Mata, a angielski obrońca głową pokonał Schmeichela. Gary podczas celebracji  swojego pierwszego gola dla Chelsea odznaczył się pięknym gestem, Anglik pokazał kamerom koszulkę z napisem ?Pray 4 Muamba? ? czyli, módlmy się za Muambę. Były klubowy kolega Cahilla walczy o życie w szpitalu po dwóch zawałach serca.
Chelsea 1:0 Leicester City!

Gospodarze kontynuowali ofensywną grę i w 18 minucie było już 2:0. Fernando Torres pomknął prawym skrzydłem i zagrał do środka do Salomona Kalou, a reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej ze spokojem wykończył sytuację. Chelsea 2:0 Leicester City!

W 21 minucie świetną indywidualną akcję przeprowadził Daniel Sturridge, Anglik był blisko zaliczenia efektownej bramki, ale zabrakło mu szczęścia i futbolówka minęła bramkę.

Chwilę później miejsce do strzału przed polem karnym zrobił sobie Fernando Torres, Hiszpan mocno uderzył prawą nogą, ale czujny był Schmeichel, który zdołał sparować piłkę.

Do końca pierwszej połowy The Blues grali spokojnie, bez pośpiechu i kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku.

Druga odsłona rozpoczęła się bez zaskoczenia ? Chelsea grała bez pośpiechu i nie pozwalała graczom Leicester na zbyt wiele.

W 68 minucie na listę strzelców wpisał się dobrze grający Fernando Torres. Najpierw niezłą prostopadłą piłkę zagrał Daniel Sturridge, Raul Meireles odegrał do El Nino, a ten lekkim uderzeniem w róg strzelił swoją pierwszą bramkę w 2012 roku. Brawo Fernando! Chelsea 3:0 Leicester City!

W 77 minucie Leicester City zdobył honorową bramkę. Najpierw w słupek uderzył Danns, a później dobitkę wykorzystał Beckford. Chelsea 3:1 Leicester City!

W 85 minucie swoje drugie trafienie w tym spotkaniu zanotował Fernando Torres. Tym razem Hiszpan uciekł defensorom w polu karnym, dośrodkowanie Raula Meirelesa z rzutu rożnego trafiło prosto do El Nino, a ten będąc tyłem do bramki zdobył gola głową. Chelsea 4:1 Leicester City!

Cztery minuty później ze świetnej strony pokazał się rezerwowy gracz Leicester ? Ben Marshall. Zawodnik kapitalnym uderzeniem za pola karnego w górny róg bramki Cecha zdobył gola na 4:2. Chelsea 4:2 Leicester City!

Wkrótce jednak odpowiedział Raul Meireles. Fernando Torres położył rywala w polu karnym, podał do Meirelesa, a ten z pierwszej piłki pokonał Schmeichela. Chelsea 5:2 Leicester City!

Chelsea 5:2 Leicester City
12' Cahill
18' Kalou
68' Torres
77' Beckford
85' Torres
89' Marshall
90' Meireles

Chelsea (4-2-3-1): Cech (c); Bosingwa, Ivanovic (David Luiz 75), Cahill, Bertrand; Mikel Obi, Meireles; Sturridge, Mata (Malouda h/t), Kalou (Essien 62); Torres

Leicester City (4-4-2): Schmeichel; St Ledger (Schlupp 62), Bamba, Morgan, Konchesky; Gallagher (Peltier 42), Danns, Wellens (c) (Marshall 83), Dyer; Beckford, Nugent.

16444 wyświetlenia | 114 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

Fernando9Torres21.03.2012 15:25

Torres jest najlepszy tylko ma gorszy rok. Powinien grać zawsze w pierwszej 11.

narinho21.03.2012 13:45

Oby to był początek wielkiego strzelania :)

Slawek002219.03.2012 21:02

sory.. a co do meczu to wielkie brawa dla Chelsea i szczególnie dla Fernando za przełamanie:) oby teraz strzelał jak najwięcej:D

Slawek002219.03.2012 21:00

Nie używaj wulgaryzmów; nie obrażaj kibiców innych drużyn; nie odpowiadaj na ich prowokacje; staraj trzymać się zasad ortografii; nie przesadzaj z wykrzyknikami; nie pisz dużymi literami; nie reklamuj innych serwisów; nie pisz, że jesteś pierwszy, drugi itp.; w komentarzu nie używaj samych emotikon - w przeciwnym razie ostrzeżenie, a potem BAN!

Iza19.03.2012 19:22

Zawsze w Ciebie wierzyłam i nadal to będę robić ;P Życzę Ci jak najwięcej strzelonych goli dla Niebieskich :)
Chelsea <3

LBJ19.03.2012 10:14

Jedna jaskółka wiosny nie czyni, choć za oknem pojawiło się słońce, a i na Stamford Bridge promyczek się pojawił.
Wczorajszy mecz z pierwszoligowcem nie mógł się inaczej potoczyć... czy graliśmy rezerwami? nie sądzę, Lamps odpoczął po Napoli, Terry po kontuzji świeżo po, Bertrand tylko jako rezerwowy ( i dobrze się spisał ).

Mecz dobry, bramki Torresa pierwszej urody nie były, obie powinny pójść na konto bramkarza Leicester, bo większość bramkarzy by to wyciągnęła. Ważne, że El Nino strzelił, może się odblokuje, mam nadzieje...
Ktoś ostatnio na forum wieszał psy, na Merielesie??? ponoć jeden z pierwszych do odstrzału był???
dla mnie zawodnik meczu bez dwóch zdań :)

chelon66619.03.2012 09:22

bravo wygraliśmy rezerwami i na dodatek słabiak Torres wreszcie strzela

Dzieciak19.03.2012 08:36

I Love El Nino Torres <3 ;*

4EverCFC19.03.2012 08:30

Może wkońcu Torres uwierzy w siebie i zacznie regularnie pakować piłki do bramki!:)

Gajani19.03.2012 05:45

Dobrze że Torres strzelił,ale pamiętajmy że wcześniej miał kilka sytuacji,które powinien zakończyć golem.