Arsenal vs Chelsea
23.04.2024, 21:00

Emocje w końcówce, są trzy punkty!

dodał: Roberrcik 31.03.2012 16:49 źródło: własne

Aston Villa przegrała na własnym stadionie z londyńską Chelsea 2:4. Bramki dla gospodarzy zdobyli Collins i Lichaj, natomiast dla przyjezdnych trafienia zanotowali Daniel Sturridge, Branislav Ivanovic (dwa) i Fernando Torres.

Podopieczni Roberto di Matteo przeważali, choć po strzeleniu drugiej bramki oddali nieco inicjatywę. Przez rozkojarzenie stracili dwie bramki, ale na szczęście byli w stanie szybko odpowiedzieć, a zwycięstwo w doliczonym czasie gry przypieczętował Torres. Cieszą zdobyte trzy punkty.

The Blues dobrze rozpoczęli to spotkanie. W 6 minucie dobrą prostopadłą piłkę do Torresa zagrał David Luiz, Hiszpan wyprzedził defensorów rywali, ale uderzył prosto w bramkarza gospodarzy.

W 9 minucie Chelsea objęła prowadzenie. Piłkę w polu karnym do Juana Maty zgrał Fernando Torres, Hiszpan był w ogóle niekryty, oddał po ziemi El Nino, ten strzelił, górą był bramkarz, ale na szczęście futbolówka spadła pod nogi Daniela Sturridge?a, a ten bez problemów zdobył gola. Aston Villa 0:1 Chelsea!

W 24 minucie niezłą dwójkową akcją popisali się znów Mata i Torres. Tym razem odgrywał napastnik, Juan natomiast chciał lekką podcinką pokonać Givena, ale piłka trafiła jedynie w słupek. Bliski zdobycia gola po dobitce był Torres, ale jego strzał został zablokowany przez defensorów.

W 43 minucie gospodarze mogli zdobyć wyrównującego gola, ale fantastyczną interwencją po strzale Gabriela Agbonlahora z okolic 11 metra popisał się Petr Cech.

W 51 minucie padła druga bramka dla ekipy przyjezdnych. Po dośrodkowaniu Juana Maty z rzutu rożnego piłka po małym zamieszaniu trafiła do Branislava Ivanovica, a ten strzałem pod poprzeczkę pokonał Givena. Aston Villa 0:2 Chelsea!

W 77 minucie zespół z Villa Park zdobył kontaktową bramkę. Chwila nieuwagi obrońców The Blues i piłka po dalekim wyrzucie z autu wylądowała na głowie Collinsa, a ten nie zmarnował swojej okazji. Aston Villa 1:2 Chelsea!

Drużyna gospodarzy złapała wiatr w żagle i ruszyła po gola wyrównującego. I efekt uzyskali zaledwie trzy minuty później. W polu karnym Chelsea Lichaja nie upilnował Ashley Cole i zawodnik AV wykorzystał celne dośrodkowanie kolegi. Aston Villa 2:2 Chelsea!

Na szczęście w 83 minucie londyńczycy obudzili się ze snu. Po dośrodkowaniu Lamparda z rzutu rożnego futbolówka trafiła wprost do Ivanovica, a Serb po raz drugi w dzisiejszym spotkaniu wpisał się na listę strzelców. Aston Villa 2:3 Chelsea!

Podopieczni Roberto di Matteo przypieczętowali swoje zwycięstwo w doliczonym czasie gry. Wtedy to po niezłej kontrze Daniel Sturridge zagrał do Fernando Torresa, a ten ładnym strzałem ustalił wynik meczu. Brawa dla El Nino! Oby było to jego przełamanie! Aston Villa 2:4 Chelsea!

Chelsea mimo utracenia dwubramkowego prowadzenia potrafiła odpowiedzieć i zdobyła trzy punkty.

Aston Villa 2:4 Chelsea
9' Sturridge
51' Ivanovic
77' Collins
80' Lichaj
83' Ivanovic
90+' Torres

Aston Villa (4-4-2): Given; Lichaj, Collins, Baker, Warnock; Bannan, Gardner, Herd (Albrighton 70), Ireland; Agbonlahor (c), Weimann (Heskey 81).
żółta kartka: Warnock 57

Chelsea (4-2-3-1): Cech; Ivanovic; David Luiz (Cahill 44), Terry (c), Cole; Mikel Obi, Lampard; Sturridge, Mata (Malouda 73), Kalou (Ramires 58); Torres.

Aktualna ocena: 4.2

12960 wyświetleń | 95 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

kafu07.04.2012 14:03

Widzę, że każdy pozytywnie nastawiony :) Ja mam lekkie obawy, ale jestem dobrej myśli. Moj skład to:

millwall8901.04.2012 21:01

Gonimy czołówkę!!! Wynik jak najbardziej cieszy. Końcówka widać była nerwowa do chwili na 2:3. Trenować i wygrywać!!!

Karko01.04.2012 17:09

Swansea dobrze nawet teraz gra, rozgrywają świetnie, może wygrają ! :D

Karko01.04.2012 17:04

Swansea wygrać to lub zremisować i gonimy ich ! :D Arsenal, totenham bójcie się!

THEBLUES1201.04.2012 14:41