20.04.2024, 18:15

Znamy pierwszych półfinalistów

dodał: Milin 03.04.2012 22:37 źródło: własne
Liga Mistrzów

A więc już wiemy. Jeśli jutro Chelsea Londyn nie przegra z SL Benficą w rewanżowym meczu 1/2 finału Champions League to zmierzy sie z FC Barceloną. Katalończycy już 5 raz z rzędu, 4 za kadencji Pepa Guardioli, zagrają w półfinale rozgrywek o najbardziej pożądane trofeum na Starym Kontynencie.

FC Barcelona pokonała na Camp Nou Milan 3:1. Pierwsza bramka padła już po11 minutach gry. Leo Messi został sfaulowany przez Luke Antoniniego w 16 Mediolańczyków i sędzia bez chwili zastanowienia wskazał na wapno. Messi uderzył mocno w prawy róg bramki i Abbiati nie miał szans.

Odpowiedź nadeszła 21 minut później. Znakomite podanie Ibrahimovica wykorzystał Nocerini, który uniknął spalonego dzięki złemu ustawieniu Mascherano i strzelił w długi róg obo bezradnego Valdesa.

Na 4 minuty przed końcem 1 połowy sędzia podjął bardzo kontrowersyjną decyzję. Gdy Xavi wykonywał rzut rożny doszło do spięcia między Nestą Busquestem i Puyolem, wszyscy się przepychali. W momencie uderzenia piłki przez Xaviego Busquest 'zaczał upadać na murawę', można odnieść wrażenie, że Puyol pomagał w upadku obu piłkarzy. Piłka zagrana przez Xaviego poleciała daleko od miejsca zdarzenia. Rzut karny wykorzystał Messi strzelając w lewy róg bramki.

W drugiej połowie po zaledwie kilku minutach Barcelona pogrążyła Milan. Strzał Messiego został zablokowany, do piłki dobiegł Iniesta i strzelił obok bezradnego Abbiattiego.

Milna próbował odpowiedzieć, również Barcelona miała swoje okazje, głównie Messi i Xavi po rzutach wolnych, jednak żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć gola i przy ewentualnym jutrzejszym zwycięstwie Chelsea to Katalończycy będą naszą kolejną przeszkodą na drodze do finału.

W innym rewanżowym meczu 1/4 Champions League Bayern Monachium pewnie pokonał Marsylię 2:0 i w dwumeczu zwyciężył 4-0. Prawdopodobnie pierwsza para półfinałowa będzie wyglądać Real - Bayern.

Już po 13 minutach wiadomo było kto awansuje do półfinału. Franck Ribery świetnie obsłużył Ivice Olica, któy będąc w dobrej sytuacji na 5 metrze dostawił nogę i było 1:0.

24 minuty później dziełą zniszczenia dokonał ponownie Olić, który dostał kapitalne podanie od Alaby i będąc w sytuacji sam na sam nie dał szans Mandandzie.

Do końca meczu Bayern kontrolował przebieg meczu, ale bramki już nie padły i to Bawarczycy pewnie awansowali do półfinału.

Pary 1/2 finału Champions League:

1. Real Madryt/ Apoeln Nikozja - Bayern Monachium
2. Chelsea Londyn/ Banfica Lisbona - FC Barcelona

Aktualna ocena: 5

6671 wyświetleń | 55 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

TheTom04.04.2012 18:04

mimo wielkiej miłości do Chelsea sądzę, że finał będzie Real-Barcelona a to z prostej przyczyny. Taki finał to będzie komercyjny hit dla UEFY, cały świat będzie się spuszczał nad tą "świętą wojną" i będzie chciał to obejrzeć dlatego UEFA nie dopuści innych drużyn do finału. Tak samo było w 2009 roku gdzie tuż po fazie grupowej mówiło się, że finał marzeń to Barcelona - MU i taki finał media dostały

WuJu04.04.2012 17:20

Mam nadzieję,że wygramy dzisiejsze spotkanie,a w półfinale zrewanżujemy się Barcelonie ! :)

teo0504.04.2012 16:29

Niestety - wczoraj mieliśmy znajomy obrazek: Barca + sędziowie = awans. Liczę że awansujemy do finału kosztem tych katalońskich miernot. Jeszcze jedno - gdy Barcelona bardzo, BARDZO CHCE AWANSOWAĆ DO FINAŁU ( 2010r, finał w Madrycie) to się bardzo spina. W tym roku też mogą być spięci, jako że jako pierwsza drużyna w historii może obronić tytuł w Europie. Chłodna głowa i ostrożna gra - tego nam potrzeba, nie możemy dać podstaw stronniczym sędziom do gwizdania pod ten kataloński teatrzyk.

Carmel04.04.2012 16:17

No to musimy się zrewanżować za 2009... C'mon Chelsea!

kamilek11204.04.2012 15:29

Szkoda mi Włochów grali bardzo ambitnie i zabrakło im gola na pewno to nie Barcelona zasłużyła

adc04.04.2012 14:57

przy meczach Barcelony po boisku powinno biegac przynajmniej 2 sedziow

Nieznany04.04.2012 14:46

Thunderstuck niestety ale w 2009 to byla jedna z lepszych Chelsea, w wysokiej formie byli:Anelka, Drogba, Lampard, Malouda, Terry, Cole i w ogole wtedy powstrzymalismy najlepsza Barcelone za czasow Pepa a i tak nie przeszlismy bo pilkarze Barcelony nie mogli nas zatrzymac to faulowali albo reka grali.

thunderstruck04.04.2012 13:52

OrioN, Lauri - zgadzam się w zupełności.. My musimy zagrać tak, żeby nawet ten 12 zawodnik (sędzia) farsie nie pomógł!
Ale najpierw trzeba poradzić sobie z Benficą.. ;)

kakuta4404.04.2012 13:40

Kolejny klub oszukany przez uefa tym rawm Milan szkdoa ze w sportowy sposo nie mogli wygrać z Milanem-pokazali charakter liczę na to samo,ale najpierw Benfica!

Karko04.04.2012 13:00

Szkoda milanu, bo na pewno barca nie powinna tego wygrac...