26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

Finał wywalczony w osłabieniu!

dodał: Roberrcik 24.04.2012 21:45 źródło: własne

Chelsea po niezwykle emocjonującym meczu zremisowała na Camp Nou z FC Barceloną 2:2 i awansowała do wielkiego finału elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzów! Gole dla Blaugrany zdobyli Busquets i Iniesta, natomiast trafienia dla zespołu gości zanotowali Ramires i Fernando Torres.

Szok, po prostu szok. Ciężko znaleźć odpowiednie słowa, które opiszą euforię kibiców Chelsea po tym jakże szczęśliwym meczu. Podopieczni Roberto di Matteo awansowali, mimo że przez całą drugą połowę musieli grać w '10' po tym jak czerwony kartonik obejrzał kapitan John Terry. Zgodnie z zapowiedzią, Barcelona była stroną przeważającą, ale nie była w stanie  na tyle rozmontować okrojonej defensywy The Blues aby awansować do wielkiego finału. To, co jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się niemożliwe, dziś staje się faktem - Chelsea po raz drugi zagra w finale Ligi Mistrzów, tym razem na Allianz Arena w Monachium!

Mecz rozpoczął się od dwóch akcji Chelsea, ale w obu wypadkach decydowało niecelne ostatnie podanie, które lądowało w rękach Victora Valdesa. W 3 minucie odpowiedziała FC Barcelona ? szybka wymiana i z piłką w pole karne The Blues wbiegł Lionel Messi, Argentyńczyk uderzył prawą nogą, tylko boczna siatka.

W 20 minucie fantastyczną akcję przeprowadzili gracze Guardioli. Ładne zgranie piłki i znów w polu karnym wylądował Messi, ale świetnie z bramki wyszedł Petr Cech, który zdołał zablokować strzał Leo.

Pięć minut później indywidualną akcją popisał się Didier Drogba, ale Iworyjczyk miał bardzo trudną pozycję i uderzył tylko w boczną siatkę.

W 35 minucie FC Barcelona objęła upragnione prowadzenie. Piłkę w lewym sektorze pola karnego otrzymał Cuenca, ten zagrał po ziemi w okolice siódmego metra, na futbolówkę czekał Sergio Busquets, który bez problemów wpisał się na listę strzelców. FC Barcelona 1:0 Chelsea!

Dwie minuty później sytuacje The Blues w diametralny sposób pogorszył kapitan John Terry. Anglik po nieodpowiedzialnym i brzydkim faulu na Alexisie Sanchezie zobaczył czerwony kartonik i był zmuszony udać się do szatni. Chelsea w ?10?!

W 43 minucie padła kolejna bramka dla Barcy. Tym razem prostopadła piłka trafiła do Iniesty, a ten postanowił sam skończyć akcję strzałem w długi róg bramki Cecha. FC Barcelona 2:0 Chelsea!

Tuż pod koniec pierwszej odpowiedziała Chelsea.  Obrońcom Blaugrany, po idealnym podaniu Franka Lamparda, urwał się Ramires, Brazylijczyk popędził w pole karne rywali i efektownym lobem pokonał Valdesa. FC Barcelona 2:1 Chelsea!

W 49 minucie rzutu karnego nie wykorzystała Barcelona. We własnej szesnastce Fabregasa sfaulował Didier Drogba, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Messi, który pomylił się uderzając w poprzeczkę. Wynik bez zmian!

W 62 minucie niezłą okazję na gola miał Cuenca, ale młody zawodnik FC Barcelony miał dość trudną pozycję, a dodatkowo dobrze spisał się Petr Cech, który zablokował uderzenie.

Dwadzieścia minut później na strzał zza pola karnego Chelsea zdecydował się Lionel Messi, Petr Cech zdołał sparować futbolówkę na słupek.

W doliczonym czasie gry mecz zakończył wprowadzony na boisko Fernando Torres. Obrońcy Chelsea wykopali piłkę z własnego pola karnego, a na połowie Barcy czekał właśnie El Nino, który zabrał się z futbolówką, minął Valdesa i skierował piłkę do pustej bramki!  FC Barcelona 2:2 Chelsea! THE BLUES W FINALE CHAMPIONS LEAGUE!

FC Barcelona 2:2 Chelsea
35' Busquets
44' Iniesta
45+' Ramires
90+' Torres

Chelsea (4-3-3): Cech; Ivanovic, Cahill (Bosingwa 13), Terry (c), Cole; Lampard, Mikel, Meireles; Mata (Kalou 57), Drogba (Torres 79), Ramires.
czerwona kartka: Terry 36.
żółte kartki: Mikel 31, Ramires 44, Ivanovic 47, Cech 58, Lampard 71, Meireles 88.

Barcelona (3-1-4-2): Valdes; Puyol (c), Pique (Alves 25), Mascherano; Busquets; Cuenca (Tello 67), Xavi, Iniesta, Fabregas (Kieta 73); Sanchez, Messi,
żółte kartki: Iniesta 49, Messi 70.

Aktualna ocena: 4.85

40390 wyświetleń | 193 komentarze | SkomentujPowrót do strony głównej

Torreado30.04.2012 09:25

Spoko jak w finale Ribery, Robben i ich bramkarz dostaną zółtą kartkę to wypie******
z boiska I puchar w LONDYNIE
Rzeszów kibicuje
CHELSEA!!!!!!

RamiresBrasileiro728.04.2012 19:52

b.dobrze tylko szkoda że nie zagra Ramires w finale :(

przemas233328.04.2012 08:47

WHU1895 weź chłopcze odejdź z tej strony bo tylko syf robisz tylko nam zazdrościsz i się tu nie potrzebnie wyżywasz Narka Farsa możesz nas w Finale pooglądać tylko!!!

Qann27.04.2012 10:41

Te chwile są piękne ile już ich w życiu było z chelsea :) The Blues ! Wygramy musimy

Karko26.04.2012 22:33

obyśmy tylko wygrali LM, nic więcej już nie chce w tym sezonie ;]

front14726.04.2012 19:57

kto nie lubi barcy klikac lubie to na facebooku

Nieznany26.04.2012 16:53

WestHam w drugiej lidze, Barca poza LM.

WHU1895, dziecko nie pisz komentarzy tutaj bo robisz z siebie kretyna.

My wygraliśmy uczciwie po heroicznej walce. Barce nie stać na taki wyczyn, ale za tp stać ich na sędziów:) jednak przy THE BLUES nawet ot nie pomaga. THIS IS CHELSEA!

a jeśli myślisz że to barca zasłużyła na awana, powiem krótko: Bitch Please.

Czempiondawid0826.04.2012 15:51

WHU1895 - ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha dobrze tak szmatalona pokonana !!

WHU189526.04.2012 14:19