Arsenal vs Chelsea
23.04.2024, 21:00

Chelsea rozbija Rosenborg 4:0 !

dodał: admin 28.11.2007 22:50 źródło: inne

W pojedynku eliminacji Ligi Mistrzów na mroźnym norweskim stadionie Rosenborg podejmował Chelsea Londyn. Pomimo plusa własnego stadionu, gospodarze przegrali aż 4:0
Zapraszamy na opis spotkania, jaki przeprowadziliśmy w trakcie meczu.

W podstawowym składzie Chelsea zobaczymy następujących zawodników: Cudicini, Belletti, Alex, Terry, A. Cole, M. Essien, Makelele, Lampard, Wright-Phillips, Drogba, J. Cole.
W odwodzie Avram Grant pozostawił: Hilario, Bridge, Ben-Haim, Pizarro, Kalou, Szewczenko.

Z wysokiego "C" zaczynają The Blues - w polu karnym w 2 minucie znalazł się Drogba, jednak bramkarz wyłapuje piłkę, którą miał uderzyć nasz napastnik.
W 3 minucie ładnie zainicjował akcję Joe Cole, jednak po minięciu kilku zawodników gospodarzy został zatrzymany. W 5 minucie Drogba mocno uderza po ziemi, jednak piłka mija słupek.
6 minuta - po główce Drogby Essien pudłuje z kilku metrów do bramki! Bardzo żywo rozpoczął się ten mecz!
7 minuta - Didier Drogba umieszcza piłkę w siatce gospodarzy ! 1:0 dla Chelsea !!

Chelsea nie ustaje w atakach, piłka wciąż na połowie rywala. W 13 minucie odgryźli się rywale - mocny strzał na bramkę The Blues sprawił trochę kłopotu Cudiciniego, ale ostatecznie wyłapał on piłkę. 14 minuta - strzela Belletti, ale niecelnie.
W 15 minucie na uderzenie po ziemi decyduje się Essien, jednak bramkarz gospodarzy łapie piłkę.
2:0 ! 20 minuta - kolejny gol Drogby, tym razem zdobyty w zamieszaniu na polu karnym rywala !

22 minuta - rzut rożny dla Rosenborgu, Cudicini piąstkuje piłkę. Akcja ponownie przenosi się pod pole karne gospodarzy, dośrodkowuje J. Cole, ale wybijają obrońcy.
W 28 minucie Essien przebiega z piłką pół boiska, podaje Lampardowi, ale ten nie był na to przygotowany. Chwilę później uderza łukiem z dystansu, opuszkami palców broni bramkarz Rosenborgu.
29 minuta - strzał gospodarzy mija bramkę Cudiciniego. Rosenborg zaczyna zagrażać Chelsea, jednak wszelkie akcje jakie podejmują nie kończą się strzałem dzięki obronie The Blues.
32 minuta - Joe Cole wbiega na pole karne, ale obrońcy wybijają piłkę. 34 minuta - uderza Lampard, Hirschfeld łapie na raty, czai się tam Drogba.
Kontra Rosenborgu, faulowany Kone. Rzut wolny, główkuje zawodnik Rosenborga, ale ładnie piłkę łapie Cudicini.
39 minuta - Sapara sam na sam z Cudicinim, ale pudłuje.
3:0 Alex po ziemi z rzutu wolnego po faulu na J. Cole'u! Piłka uderza o nogę któregoś z obrońców gospodarzy i zmienia tor lotu, co myli bramkarza!

42 minuta - J. Cole próbuje dośrodkowć, ale piłka nikogo nie znajduje i wychodzi na aut.
44 minuta - Lampard do Wright-Phillipsa, ten uderza, ale łapie piłkę Hirschfeld. W regulaminowym czasie sędzia kończy mecz i zawodnicy po dynamicznej grze schodzą do szatni przy stanie 0:3 dla Chelsea !

Rozpoczynamy drugą połowę ! Składy bez zmian. Pierwszy rzut rożny dla Chelsea, ale bramkarz łapie dośrodkowanie. Chwilę potem uderza z dystansu Essien - znów Hirschfeld na posterunku.
52 minuta - dośrodkowuje SWP, małe zamieszanie bramkarza z obrońcami, szkoda że nikogo tu nie było, dobra okazja na przechwycenie piłki i wbicie jej do siatki.
54 minuta - Drogba do Wright Phillipsa, ten w poprzeczkę, piłki dopada Lampard, ale prosto w bramkarza!
55 minuta - zmiena w Rosenborg - za Traore wchodzi Strand.
57 minuta - jedna z nielicznych akcji Rosenborg, wywalczają rożny z którego nic nie wynika.
60 minuta - Essien w pędzie uderza piłkę - wysoko nad bramką... W 63 minucie kolejna zmiana gospodarzy - Ya za Koné. W 67 minucie Cudicini pięknie broni strzał.
69 minuta - zmiany i w Chelsea - schodzą Drogba i SWP, w ich miejsce Szewczenko i Kalou. Chwilę po tym Szewczenko na spalonym.
73 minuta meczu - 4:0 dzięki bramce Joe Cole'a, który dobił strzał Essiena.

74 minuta - Szewczenko strzela obok bramki. Kolejna zmiana - za Lamparda wchodzi Pizarro.
81 minuta - okazja Kalou, źle przymierzył... W ostatnich minutach uderzali jeszcze Belletti i Kalou - niecelnie. Arbiter gwiżdże koniec meczu, dzięki zwycięstwu Chelsea znajduje się już w 1/8 finału Ligi Mistrzów!

Rosenborg vs Chelsea 0:4 (0:3)
Bramki: Drogba (8' 20'), Alex (40'), J. Cole (73')