20.04.2024, 18:15

Dwie torpedy Cisse zatapiają Chelsea

dodał: Roberrcik 02.05.2012 21:36 źródło: własne
Chelsea v City

Smutna noc na Stamford Bridge. Chelsea przegrała z Newcastle United 0:2 po dwóch fantastycznych trafieniach Papissa Cisse. Porażka ta praktycznie przekreśla londyńczykom szansę na Top 4. Teraz jedyną szansą na grę w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie jest już wygranie finału w Monachium.

Podopieczni Roberto di Matteo byli stroną przeważającą, ale nie potrafili stworzyć sobie okazji do zdobycia gola. Newcastle natomiast po zdobyciu bramki cofnęło się i bez problemów odpierało ataki Niebieskich.

Cóż, następny przystanek to finał FA Cup na Wembley z Liverpoolem już w najbliższą sobotę.

Od pierwszego gwizdka to Chelsea chciała zaatakować, ale dobrze zorganizowana obrona Newcastle skutecznie odpierała ataki The Blues. Brakowało przede wszystkim sytuacji strzeleckich i lepszych podań.

W 20 minucie zaatakował zespół Alana Pardewa i od razu zakończyło się to bramką. Davide Santon zagrał po ziemi do Cisse, ten przyjął futbolówkę i świetnie uderzył lewą nogą. Petr Cech nie miał zbyt wielu szans na obronienie tego strzału. Chelsea 0:1 Newcastle United!

The Blues nie byli w stanie odpowiedzieć, byli bezradni pod polem karnym Srok. Groźna akcja miała miejsce w 38 minucie, kiedy to dośrodkowanie Fernando Torresa wylądowało na głowie Florenta Maloudy, ale Francuz uderzył minimalnie niecelnie.

W 44 minucie z niezłej strony pokazał się Demba Ba. Senegalczyk strzelił po ziemi w długi róg, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Petr Cech.

Chwilę później po rzucie rożnym dla Newcastle mogło być już 0:2, ale mocne uderzenie Demby By wylądowało jedynie na poprzeczce.

Chelsea nie była w stanie w pierwszej połowie wyrównać i to Newcastle prowadziło 1:0.

Druga odsłona rozpoczęła się od sporej przewagi Chelsea . Zespół rywali nie istniał w ofensywie, ale swoje pokazali w obronie. W drużynie The Blues wszystko funkcjonowało aż do okolic pola karnego Srok. Tam wszystkie ataki przejmowali defensorzy lub po prostu piłka opuszczała plac gry po nieudanym podaniu, czy też dośrodkowaniu.

Do nieprzyjemnego zdarzenia doszło w 62 minucie, wtedy to po starciu z Mikelem mocno ucierpiał Cheik Tiote. Uraz był na tyle poważny, że na boisku pojawiło się wielu lekarzy, noszy i butle z tlenem. Ostatecznie po blisko 10 minutach Tiote na noszach opuścił plac gry.

W 88 minucie mogło być 1:1. Dośrodkowanie Juana Maty trafiło do Johna Terry?ego, ten główkował, ale dobrze ustawiony na linii bramkowej obrońca oddalił zagrożenie.

Sędzia doliczył 10 minut, ale nie przyniosły one niczego dla Chelsea. Wręcz przeciwnie. W 94 minucie kapitalnym, zaskakującym uderzeniem popisał się Papiss Cisse. Napastnik strzelił wprost fantastycznie i udało mu się przelobować Petra Cecha. Naprawdę piękna bramka, która oznaczała koniec dla The Blues. Chelsea 0:2 Newcastle United!

Chelsea 0:2 Newcastle United
20' Cisse
90+' Cisse

Aktualna ocena: 5

14204 wyświetlenia | 80 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

ElMago04.05.2012 21:48

Szkoda tego spotkania. Widoczne było zmęczenie i brak skuteczności...

CFCLondyn04.05.2012 18:12

Jak Drogba odejdzie to go powinien zastąpi Cisse i do tego przydałby sie Hazard i było by Git.

xxx8803.05.2012 20:17

6 miejsce masakra;/

MattCFC03.05.2012 17:50

Chelsea nie ma już szans na Top4 i żeby zagrać w przyszłym sezonie CL musi wygrać finał Champions League. Kolejne mecze w PL może już sobie odpuścić. Come on CFC.

03.05.2012 16:02

ChelseaFunNrOnes ogarij ;] jak było po półfiale z barceloną? ;] założę się że nie miałeś nic co do takiej taktyki ale teraz pomyśl ;] jeśli ktoś gra 11 w defensywie to jakim cudem strzela bramki? peace ;d

Mieszko0503.05.2012 14:41

Szkoda tego meczu, myślę,ze zlekceważyliśwy rywala, a przecież to był jeden z najważniejszych meczy w sezonie. Żeby nie te zamieszanie z kontuzja Tiote, która trwała ok.10 minut to mecz mógłby sie inaczej potoczyć, ale stało sie. Gratki dla rywali za 2 ładne bramki

Carmel03.05.2012 14:30

Naszych widocznie zaczyna dopadać przemęczenie trudną końcówką sezonu. Brakowało błysku i zaskoczenia w ofensywie. Pierwszy skład był trochę rezerwowy i jak widać nie dał rady pokonać zespołu Newcastle. Teraz musimy skupić się na FA Cup i obowiązkowo wygrać Ligę Mistrzów.

RyanBertrand03.05.2012 13:32

No niestety żyje sie dalej, dwie piękne bramki Papisa Demby Cisse przyćmiły nas, wielkie Gratulacje w szczególności za tą drugą bramke <brawo>
Wielka szkoda że przegraliśmy trzeba teraz potwierdzić ze to było małe potknięcie i wygrać dwa finały LM i Fa Cup !!