26.03.2024 16:15

Atletico zwycięzcą Ligi Europy

dodał: Milin 09.05.2012 22:40 źródło: własne
Piłka

Atletico Madryt triumfatorem Ligi Europy! Piłkarze ze stolicy Hiszpanii wygrali z rywalami, także z klubem z Półwyspu Iberyjskiego, a co więcej z tego samego kraju, z Athletic Bilbao 3:0. Dwa gole zdobył Kolumbijczyk Radamel Falcao, a dzieła zniszczenie dokonał były gracz m.in Wolfsburga i Juventusu - Diego.

Klub ze stolicy Hiszpanii wyszedł na prowadzenie już w 7 minucie. Wtedy piłkę dostał Falcao, bięgnąc z nią z prawej strony minął obrońce i zdobył kapitalną bramkę.

Kilka minut później na bramkę Atletic uderzył Muniain, ale wypożyczony z Chelsea bramkarz Thibaut Courtois popisał się dobrą interwencją.

34 minuta to podwyższenie prowadzenia przez Kalumbijczyka. Zawodnik stojąc tyłem do bramki dostał piłkę, zastawił ją po czym oddał błyskawiczny strzał, przy którym bramkarz Athletic był bez szans.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Po wznowieniu gry obie drużyny walczyły o bramkę. Athletic o kontaktowego gola, a Atletico o dobicie rywala. Na 9 minut przed końcem Radamel Falcao popisał się kapitalną akcją, po której piłka wylądowała jedynie na słupku.

Dopiero 85 minuta przyniosła gola Diego, który dostał piłkę na lewej stronie pola karnego, po czym minął jednego z obrońców i oddał znakomity strzał w długi róg.

Atletico wygrał Ligę Europy po raz drug w ciągu 2 lat, a Radamel Falcao obronił tytuł zdobywcy Ligi Mistrzów. Natomiast Courtois zdobył Europejski Puchar w swoim pierwszym sezonie w Hiszpanii. Przegrani piłkarze Athletic mają jeszcze w tym sezonie szansę na 1 trofeum - zagrają bowiem w finale Copa del Rey z Barceloną.

Jeśli Chelsea pokona Bayern Monachium 19 maja, to obie drużyny spotkają się w meczu o SuperPuchar Europy.

Atletico Madryt - Athletic Bilbao 3:0 (2:0)
Radamel Falcao 7, 34, Diego 85

7490 wyświetleń | 50 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

adc10.05.2012 19:55

Karko - Falcao ? co prawda to prawda, ze bedac przy pilce jest prawdziwym czarodziejem, ale po co nam on skoro w przyszlym sezonie powinni a raczej musza tworzyc linie ataku - Fernando Torres oraz Daniel Sturridge
w przypadku transferu Kolumbijczyka do Chelsea szanse na walke o glownego napastnika przegrywa juz na starcie Danny - nie Torres i grzechem nie wybaczalnym bylaby strata tak utalentowanego zawodnika

ElMago10.05.2012 19:32

Brawo dla Courtoisa. Myślę że Chelsea powinna się postarać o Diego bo w Wolsburgu nie ma czego szukać więc i cena będzie niska...

Karko10.05.2012 18:30

No falcao zapraszamy do nas :D !

Liveee10.05.2012 16:49

Pięknie Falcao do The Blues Courtoise wróci i BPL I LM nasze

MATAdor10.05.2012 16:01

Brawo Atletico! Oglądałem to spotkanie i to drużyna z Madrytu była zdecydowanie lepsza, mimo, że to Baskowie prowadzili grę. Po raz kolejny się okazało, że nie trzeba grać superofensywnie, ala Barcelona, by wygrać, wręcz przeciwnie, kontry są najskuteczniejsze i przynoszą sukces. Ale nie dali by rady bez Falcao, Diego, Turana, Adriana, Suareza czy naszego Courtoisa- oni zagrali świetne spotkanie. Zwłaszcza Diego- zagrał mecz życia, ocena 10 to za mało. Mam nadzieję, że spotkamy się z nimi w Superpucharze Europy :)

ripazha810.05.2012 15:55

Nalezalo im sie. swietny mecz naszego bramkarza :)

lukas199010.05.2012 14:37

Czyli w bład wprowadził mnie ten eng komentator:P Dzieki za wyjasnienie, na francuskim sie nie znam i tych literek. a Szpakowski juz nie komentuje jak kiedys:P

Lauri10.05.2012 14:29

Literki " s " w ogóle nie powinno czytać się przy jego nazwisku. To jest ewidentna pomyłka ze strony komentatora i nie daj wprowadzić się w błąd. Powiedział jak napisałeś "kurtis". Ok , czyli przeczytał z jego nazwiska Court i dodał " s ". Gdzie jest dalsza część ( ois czyta się uła ) ?. Tego nie wiemy , więc redaktor musiał najwyrazniej się pomylić. Zdarza się czasami tak jak naszemu Darkowi Szpakowskiemu :P .

sebalow10.05.2012 14:08

to fajnie db ze curtuos zachowal czyste konto:))

lukas199010.05.2012 13:44