20.04.2024, 18:15

Z obozu rywala: Bayern słabszy od Borusii

dodał: Milin 12.05.2012 22:01 źródło: własne
Djordje Petrovic

Nasz najbliższy rywal w finale Champions League uległ w dzisiejszym ostatnim meczu Pucharu Niemiec z Borusią Dortmund 5:2. Załamani Bawarczycy mają tydzień, aby się podnieść i przygotować do meczu z Chelsea.

Znakomitą postawę zaprezentował napastnik reprezentacji Polski - Robert Lewandowski, którym jak widać nie bez powodu interesują się największe kluby w Europie. Zawodnik zdołał ustrzelić hat-tricka.

Mecz zaczął się znakomicie dla Borrusii, bo już w 3 minucie po przejęciu bezpańskiej piłki i dokładnym podaniu Kuby Błaszczykowskiego gola zdobył Shinji Kagawy, któremu także przygląda się zespół ze Stamford. Początek wymarzony dla Borrusii.

Wyrównanie nastąpiło w 25 minucie. Wtedy bowiem sędzia, po faulu Weidenfellera na Gomezie wskazał na wapno, a z jedenastu metrów nie pomylił sie Arjen Robben.

W międzyczasie, bramkarz ekipy z Dortmundu Weidenfeller doznał kontuzji i został zmieniony przez Langeraka.  W 41 minucie Błaszczykowskiego nieprzepisowo zatrzymywał Badstuber, a rzut karny pewnie egzekwował Hummels.

Jeszcze przed przerwą Bayern przegrywał 3:1. Znakomite prostopadłe podanie od Kagawy otrzymał Lewandowski i będąc sam na sam z Neuerem strzelił nie do obrony.

58 minuta to kolejny gol Lewandowskiego, który wykorzystał świetne podanie od Grosskreutza. Wydawało się, ze jest już po meczu, jednak Bayern dalej walczył.

Na kwadrans przed końcem Ribery po kapitalnym dryblingu przed polem karnym zdołał strzeli gola na 4:2. Uderzenie lewą nogą w długi róg bramki i Langerak musiał wyciągać piłkę z siatki.

6 minut później nadeszła odpowiedź Borrusii. Podanie Lewandowskiego wypuścił Neuer, Piszczek dośrodkował na pamięć, a tam Lewy dopełnił dzieła zniszczenia strzelając głową swoją 7 bramkę w tym sezonie w Pucharze Niemiec i 3 w tym meczu.

Końcówka meczu to frustracja, wyładowywana w postaci fauli przez piłkarzy Bayernu Monachium. Wynik nie uległ już zmianie i Borrusia może świętować zdobycie dubletu.

Borussia Dortmund - Bayern Monachium 5:2 (3:1)
Robert Lewandowski 45, 58, 81, Shinji Kagawa 3, Mats Hummels 41-k - Arjen Robben 25-k, Franck Ribery 75.

13582 wyświetlenia | 63 komentarze | SkomentujPowrót do strony głównej

superLAMPARD13.05.2012 23:33

Robert Lewandowski - Mom please *_*

Lauri13.05.2012 18:29

Możesz sobie żyć przeszłością. W chwili obecnej możecie o Lidze Mistrzów sobie pomarzyć , a my możemy ją zdobyć. Zresztą i tak jej nie zdobędziecie w najbliższej przeszłości , bo odpadacie tuż po fazie grupowej. Cóż , nie potrafiłeś odpowiedzieć mi na żadne zdanie. Dziękuje za przyznanie racji :) . Kurz ?. W przeciwieństwie do was potrafiliśmy w ostatnim czasie zdobywać FA Cup i mistrzostwa kraju. W byliście wtedy 100 lat za Barcą i dostawaliście od nich baty w niemal każdym spotkaniu , a o trofeach mogliście pomarzyć. Zresztą w lidze dwóch klubów najłatwiej jest o trofea , więc nie masz czym się szczycić.

faun12313.05.2012 17:03

policz sobie ile razy real wygrał lige mistrzów to wtedy pogadamy ani barca ani wy tym bardziej nie możecie się równać z liczbą zdobytych trofeów u was to już kurz na półkach:D D

Lauri13.05.2012 15:05

Barca jest słaba ?. Ma jedynie słabszy sezon. W takim , jeśli Katalończycy są słabi według ciebie , to jaki jest Real , który notorycznie od kilku lat był w cieniu Blaugrany ?. Sam sobie na to odpowiedz. Policz sobie liczbę zdobytych pucharów za czasów Pepa. Ile w tym czasie wy zdobyliście ? 2 ,3 ?.. Nie wiesz , jak ułożyłby się ten finał. Nie doszliście do niego , a my pokonaliśmy silniejszego rywala. Byliście tak samo pewni przed meczem z Bayernem i obudziliście się z ręką w nocniku. Strzelić dwie bramki i oddać inicjatywę rywalowi na własnym stadionie to tylko wy jedynie potraficie.<br><br>
<br><br>
PS. Pozdrowienia dla Ramosa. Daj znać kiedy wyląduje :) .

faun12313.05.2012 14:00

Lauri barca jest słaba po przegrali z takimi ciotami jak wy gdyby real doszedł do finału moglibyście sobie pomarzyc o zwycięstwie

adc13.05.2012 13:22

sam Robben wypowiedzial sie, ze Bayern koncentruje sie na finale Champions League
Lewandowski w Chelsea ? wolne zarty...

dzik200813.05.2012 12:54

Cieszę się z 3 goli Roberta :D

jaro913.05.2012 12:16

ALE TYTUŁ. Słabszy ? Bayern był zdominowany a sam wynik mówi że BVB poprostu rozbiła Bayern.

maroog13.05.2012 11:53