20.04.2024, 18:15

Euro 2012. Polska na remis z Rosją

dodał: admin 13.06.2012 05:39 źródło: goal.pl
ME 2012

Po pełnym walki spotkaniu, reprezentacja Polski zremisowała 1:1 na Stadionie Narodowym z Rosją. Oznacza to, że w sobotę biało-czerwoni zmierzą się we Wrocławiu z Czechami o awans do ćwierćfinału.

Biało-czerwoni rozpoczęli to spotkanie bardzo uważnie, wyczekując na okazję do wyprowadzenia szybkich ataków. Pierwszą dobrą sytuację podopieczni Franciszka Smudy stworzyli sobie po rzucie wolnym. W pole karne dośrodkował Obraniak, piłkę trącił Boenisch i instynktowną interwencją popisał się Małafiejew.

Kilka minut później pierwszy strzał oddał Lewandowski, który ładnie uderzył sprzed pola karnego, ale piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką. W kolejnych minutach Rosjanie długo utrzymywali się przy piłce, ale to biało-czerwoni stwarzali większe zagrożenie. W 18. minucie do siatki trafił nawet Polanski, ale gol nie został uznany, bowiem pomocnik polskiej drużyny był na spalonym.

Biało-czerwoni bardzo uważnie bronili się przy atakach rywali. Popełnili jednak błąd po stałym fragmencie gry. W 37. minucie w pole karne z rzutu wolnego dośrodkował Arszawin, a piłkę do siatki skierował zupełnie niepilnowany Dżagojew.

Polacy próbowali od razu odpowiedzieć, sprzed pola karnego ładnie uderzał Błaszczykowski, ale świetnie interweniował Małafiejew. Ostatecznie w pierwszej połowie wynik nie uległ jednak zmianie i na przerwę w lepszych humorach schodzili Rosjanie.

Druga połowa ponownie rozpoczęła się od ataków biało-czerwonych. Dwie minuty po wznowieniu gry, po rzucie rożnym nad poprzeczką główkował Perquis. Dobra gra polskiej drużyny przyniosła efekt w 57. minucie. Wówczas na indywidualną akcję zdecydował się Błaszczykowski, który zbiegł z prawego skrzydła do środka, a następnie kapitalnym uderzeniem w długi róg nie dał szans bramkarzowi.

W kolejnych minutach widoczne było zmęczenie w szeregach obu zespołów. Brakowało bowiem składnych akcji. W 69. minucie groźnie z ostrego kąta uderzał Polanski, ale Małafiejew był na posterunku. Z dystansu strzelać próbowali Błaszczykowski, Mierzejewski i Boenisch, ale piłka mijała bramkę rywali.

Rosjanie nie potrafili w żaden sposób przedostać się pod polską bramkę. Obraz gry nie uległ do końca spotkania, choć biało-czerwoni walczyli o zdobycie zwycięskiego gola. Ten jednak nie padł i mecz zakończył się remisem.

Carmel13.06.2012 18:41

Świetny mecz Polski, brawo biało-czerwoni! Świetny gol Błaszczykowskiego <brawo> Teraz trzeba ograć Czechów w meczu o ćwierćfinał!

MATAdor13.06.2012 18:04

Świetny mecz Polaków, dawno nie zagraliśmy tak dobrze zorganizowani taktycznie, daliśmy z siebie dosłownie wszystko i zasłużyliśmy na ten remis z Rosją. Bardzo dobrze zagrała cała drużyna, nie będę wyróżniał jakiegokolwiek zawodnika, bo każdy zagrał najlepiej jak mógł i to było widać. Tworzyliśmy zgrany kolektyw, choć jedyne, co mogło spowodować niesmak, to dość sporo niecelnych podań, ale mam nadzieję, że to się poprawi. Gratulacje dla Smudy za świetne ustawienie zespołu, mam nadzieję, że Franz stworzy dobrą taktykę na zbliżający się mecz. W każdym razie, dziękujemy!

dudek713.06.2012 15:12

Lesspain to w takim razie Polska będzie mistrzem Europy ?

ripazha813.06.2012 14:14

teraz wystarzczy wygrać z czechami

surmi13.06.2012 13:59

Czesi szybko w meczu spuszczają z tonu trzeba to wykorzystać ! Oby Błaszczykowski pokazał od początku taką formę jak w drugiej połowie z Ruskami !

ashleycole313.06.2012 13:52

Świetny mecz Polaków, aż sam byłem zdziwiony.
Był taki obrazek na kwejku - serce podpowiadało 2-0 dla naszych, ale rozum 1-5 w plecy. Jednak jest ten wymarzony remis ^^
O dziwo świetnie zagrała nasza obrona z Perquisem i Wasylem na czele. A szkoda mi było Lewego, wgl nie miał życia przez to indywidualne krycie.
Strzał Kuby - stadiony świata ;)
Teraz MUSIMY wygrać z Czechami. Mam nadzieje (jako kibic reprezentacji), że nie zagrają w sobote Cech i Rosicky ;]

LAMPARD21513.06.2012 12:46