20.04.2024, 18:15

EURO 2012. Portugalia wygrywa z Danią

dodał: Milin 13.06.2012 19:58 źródło: własne
Cristiano Ronaldo

Reprezentacja Portugalii po nieudanym początku i porażce 1:0 z Niemcami potrafiła się podnieść i w dzisiejszym meczu pokonała Danię 3:2. Podopiecnzi Olsena wygrali wcześniej z faworytami do wygrania EURO - Holandią.

Pierwsza bramka padła w 24 minucie, a jej autorem był Pepe, który pewnym strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Nie minął nawet kwadrans, a Portugalia prowadziła już 2:0. Płaskie dośrodkowanie Nani'ego wykorzystał mocnym strzałem pod poprzeczkę Helder Postiga.

4 minuty przed końcem pierwszej części meczu kontaktową bramkę zdobył Niclas Bendtner. Mikael Krohn-Daehlie zachował trzeźwą głowę i zamiast oddawać strzał z ostrego kąta wyłożył piłkę jak na tacy byłemu napastnikowi Arsenalu.

Do końca pierwszej części gry gole już nie padły. Po przerwie Cristiano Ronaldo miał aż 3 100 % sytuacje, jednak żadnej z nich nie umiał wykorzystać. Jak mówi przysłowie 'niewykorzystane sytuacje się mszczą' i tak też było dzisiaj. W 81 minucie Świetne dośrodkowanie na bramkę zamienił znowu Niclas Bendtner, kapitalnie uderzając piłkę głową.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, Portugalczycy zadali nokautujące uderzenie. Rezerwowy Valera wykorzystał dośrodkowanie, którego nie sięgnął Ronaldo, i na raty pokonał bramkarza Danii.

Raul Meireles zszedł chwilę przed zdobyciem 3 bramki dla Portugalii. Po pierwszy meczu 2 kolejki grupy B Niemcy, Dania i Portugalia maja po 3 punkty, a oprócz tych pierwszych, wszyscy mają bilans bramkowy 3-3, Niemcy mają 1:0. Aby wszystkie ekipy miały 3 punkty i bilans bramkowy 3:3, Holandia musi pokonać Niemców 3:2.

Portugalia - Dania 3:2 (2:1)
Pepe 24, Postiga 36, Valera 86 - Bendtner 41, 80.

2343 wyświetlenia | 16 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

sebalow15.06.2012 13:56

zobaczymy jak sie potoczy ;)

ripazha814.06.2012 15:23

Postawilem kase, ze Dania nie wyjdzie z grupy :)

surmi14.06.2012 14:21

to co piłka leciała w pole karne a Merieles zatrzymał ją ręką mógł spokojnie dostać czerwoną przyfarciło się mu trochę ... też nie ukrywam że w tym meczu byłem za Danią no ale wygrał zespół lepszy czyli Portugalia . Choć po tym meczu może odczepią się od Torresa bo setki Ronaldo były o wiele lepsze niż El Ninio z resztą mimo że Van Persi trafił z Niemcami też nie wykorzystał na początku dwóch setek ...

kakuta4414.06.2012 13:32

Dobry mecz.Licze teraz na Holandie ze nastuka te 4 bramki Portugalii i bedzie super.

ElMago14.06.2012 12:55

Szkoda mi Danii. Myślełem że wywalczą choć jeden punkt....

Aimar14.06.2012 09:47

Na Ronaldo ciagle jest wielka presja.. To widac. Liczylem na Portugalie, ciekawie sie teraz w grupie zrobilo..

radon14.06.2012 07:21

Dobrze, że Portugalia wygrała! Dzięki temu mają dalej szansę na awans! Ronaldo według mnie był najgorszym piłkarzem na boisku i naprawdę widać to, że w reprezentacji "gwiazdor" się nie stara!

KeizeR13.06.2012 23:09

Szkoda tych kiksow Ronaldo , widac ze bardzo sie stara , biega i " podaje" ale z wykanczaniem akcji cos kiepsko. Chyba sie wystrzelal juz dla Realu i nic nie zostawil sobie na Euro xD

ashleycole313.06.2012 23:08

Szkoda troche Danii, walczyli do końca ale taki jest futbol.

dzik200813.06.2012 22:45