20.04.2024, 18:15

EURO 2012. Zwycięstwo Hiszpanii, 2 gole Torresa

dodał: Milin 14.06.2012 23:17 źródło: własne
Fernando Torres

Hiszpania pokonała w dzisiejszym meczu reprezentacje Irlandii Północnej 4:0. Połowa goli padła łupem napastnika Chelsea Fernando Torresa.

Mecz rozpoczął się idealnie dla podopiecznych Vincente del Bosque. W 4 minucie Iniesta świetnie podał prostopadle do Silvy, ten stracił piłkę, która przejął El Nino, podcholował trochę i oddał bardzo mocny strzał pod poprzeczkę. Given bez szans.

Do końca pierwszej połowy bramki nie padły. Irlandia stworzyła sobie jedną sytuację, a Hiszpanie dominowali na całym boisku.

4 minuty po rozpoczęciu drugiej części meczu padł drugi gol dla Hiszpanii. Mocny strzał Xabiego Alonso został zablokowany, piłka trafiła do Silvy, który zakręcił obroncami Irlandii i oddał lekki strzał w róg bramki ośmieszając całą defensywę rywali.

71 minuta, to świetne podanie znowu Silvy, Torres wyszedł sam na sam i pokonał po raz drugi Givena. Chwilę potem Dzieciak został zmieniony przez Fabregasa.

12 minut później zawodnik zdobył gola numer 4. Dobre podanie z rzutu rożnego, minięcie jednego obrońcy i kapitalny strzał w długi róg, który po odbiciu od wewnętrzenej części słupka trafił do siatki - tak padła bramka dla Hiszpanii.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, Hiszpanie przewodzą w Grupie C, a Irlandia jako pierwsza, żegna się z turniejem.

Hiszpania - Irlandia 4:0 (1:0)
Torres 4, 71. Silva 49, Fabregas 83

Aktualna ocena: 5

13542 wyświetlenia | 74 komentarze | SkomentujPowrót do strony głównej

MATAdor16.06.2012 11:10

Genialny mecz Hiszpanów, jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy) do tej pory meczy na Euro. La Furia Roja zagrała perfekcyjnie w niemal każdej formacji, zdemolowała rywala. Widać, że różnica klas między nimi jest ogromna, bo Irlandia może poza jednym strzałem świetnie obronionym przez Casillasa nie miała zupełnie nic do powiedzenia. Pytanie tylko, czy zagrają tak z Chorwacją... Myślę jednak, że tego dnia nikt nie byłby w stanie Hiszpanów pokonać.

CarroL02315.06.2012 20:33

Juz nie bedzie żartów o 3 setkach :D

ripazha815.06.2012 19:16

Seveir - w sumie to ja też tam zapraszam.

Seveir15.06.2012 18:47

Zapraszam na forum, temat "ban dla ripazha8"

kafar13315.06.2012 17:20

Ripazha, jeżeli będziesz go obiektywnie oceniał, na podstawie tego, jaki rozegrał mecz, a nie subiektywnie, bo go po prostu nie lubisz, to ludzie nie będą na Ciebie wjeżdżać. Do teraz cisnąłeś po nim, jaki to nie jest słaby, ale żadnych argumentów nie podawałeś. Wypracował nam w tym sezonie bodaj 28 goli, to mało? Fakt, na początku nie grał szałowo, ale w ostatnich dwóch miesiącach znacząco się poprawił, zdobył nawet hat-trick'a, więc naprawdę, zejdź z niego.

Arczi15.06.2012 17:08

ripazha8 dobra rozumiem nie lubisz Torresa, nie grał tak jak w Liverpoolu więc mówisz o nim że jest słaby. OK miej takie zdanie jakie masz i nikt nie powinien narzucać cie żebyś go polubił ale jeśli go tak nie lubisz to nie komentuj newsów na jego temat i NIE BĘDZIE PROBLEMU. Zrozum że fani nie tolerują gdy kogokolwiek z Chelsea się obraża. Zachowanie jakie prezentujesz nie prowadzi do niczego dobrego.

ripazha815.06.2012 17:01

ivax2x - nie zwracam uwagi na małe i duże litery.

ivax2x15.06.2012 16:57

ripazha8: zobacz jak piszesz, a potem wiedz o czym ja mówię.

ripazha815.06.2012 16:46

Legendarny - spoko. Torres wczoraj zagrał przyzwoicie, ale w Chelsea tak niestety nie gra :(

Legendarny15.06.2012 16:34

ripazha8
tak, mówisz że strzelenie sam na sam to żaden wyczyn? A Ronaldo 2gi albo pierwszy najlepszy piłkarz świata nie potrafił dwa razy sam na sam wykorzystać. A 1 gol to to błąd obrońców? Tak, ale trzeba było jeszcze wykorzystać ten błąd i strzelić z takiego konta.