20.04.2024, 18:15

EURO 2012: Polska odpada, Grecja i Czechy w ćwierćfinale!

dodał: NewsMan 17.06.2012 00:25 źródło: różne
ME 2012

Dzisiaj w ramach Mistrzostw Europy 2012 w grupie A odbyły się dwa spotkania o godzinie 20:45. Na stadionie miejskim we Wrocławiu reprezentacja Polski podejmowała reprezentację Czech. Kibice obejrzeli dwie zupełnie inne połowy.

W pierwszej to Biało-Czerwoni dominowali, jednak raz za razem marnowali znakomite okazje do strzelenia gola. W drugiej odsłonie to Czesi uzyskali przewagą, którą udokumentowali trafieniem z 72 minuty. Bramkę zdobył Petr Jiracek i tym samym przypieczętował awans swojej drużyny do ćwierćfnału Euro.

Tym samym zawodnik londyńskiej Chelsea - Petr Cech będzie kontynuował swoją przygodę z turniejem rozgrywanym w Polsce i na Ukrainie chociaż o jeden mecz.

Polska - Czechy 0:1 (0:0)
0:1 Petr Jiracek 72'

W drugim meczu na stadionie narodowym w Warszawie swój mecz rozegrały reprezentacje Grecji oraz Rosji. W trudniejszej sytuacji przed tym meczem zdecydowanie znajdowali się mistrzowie Europy z 2004 roku. Natomiast podopieczni Dicka Advoocata przed tą kolejką zajmowali pierwsze miejsce w grupie i chyba nikt nie wyobrażał sobie, że może ich zabraknąć w kolejnej rundzie turnieju.

Mimo to Grecy pokazali charakter i zwyciężyli. W 45 minucie trafienie Georgiosa Karagounisa dało prowadzenie Grekom. Jak się okazało był to jedyny gol tego spotkania. Tym samym była to bramka, która zapewniła awans drużynie Fernando Santosa.

Grecja - Rosja 1:0 (1:0)
1:0 Georgios Karagounis 45'

Aktualna ocena: 4

5157 wyświetleń | 36 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

ripazha819.06.2012 14:26

Wiedziałem to już przed EUro, więc nie nastawiałwem się na sukces. bardziej kibicuje Anglikom

dzik200817.06.2012 22:37

Szkodaaa :/ :P

Carmel17.06.2012 14:42

Druga połowa w wykonaniu Polski fatalna, grali jak gdyby nie chcieli wygrać. Nie wiem czego, ale tej reprezentacji zawsze czegoś brakuje... Brawa dla Grecji za wolę walki.

ChelseaFunNrOnes17.06.2012 13:30

No to nie wiem od czego zacząć! Euro 2008: 2 porażki 1 remis, ostatnie miejsce w grupie i jedna bramka. Euro 2012: 2 remisy 1 porażka, ostatnie miejsce w grupie i dwie bramki! Czy Euro 2008 się czymś różni od Euro 2012! Dla mnie nie. No tylko tym że na 08 mieliśmy w grupie Niemców i Chorwatów, i skład do D*PY! A 12 to Grecja, Rosja i Czechy + Lewandowski, Szczęsny, Piszczek i Błaszczykowski. Czy ktoś pamięta a napewno pamięta jak Wszyscy mówili "spokojnie wyjdziemy z grupy" "Jak byśmy nie wyszli z grupy to byłby taki wstyd ale nie ma co się przejmować i tak wyjdziemy" "To chyba nie możliwe żebyśmy nie pokonali Greków i Czechów!". No to wszystko stało się możliwe! Wszystkim polskim piłkarzom proponuję roboty drogowe a Smudzie kierowanie ruchem drogowym! Naprawdę dziękuję reprezentacji Polski za zawiedzienie tylu milionów Polskich Kibiców którzy tak wierzyli w awans a tu Robert Lewandowski mówi że teraz trzeba się skupić na MŚ 2014! Po prostu nas olali. Kiedy Polska jest 2 raz na euro i ma szanse wyjść z grupy to zawsze coś nie wychodzi! ;(( TAka jest zawsze REPREZENTACJA POLSKI NIEPRZEWIDYWALNA w zły sposób!

rass17.06.2012 13:04

Błędy taktyczne zaważyły Smuda kompletnie nie ogarniał wydarzeń na boisku, nie umiał reagować. Wpuścić Brożka? i Co on zrobił, jak na grać Grosicki skoro królują dalekie podanie na Lewego. Atakowanie dwójką Lewy-Kuba nie wystarczyło. Graliśmy jednym skrzydłem, bo Obraniak NIE JEST skrzydłowym... Szkoda, bo tak dobrej reprezentacji, zgranej i z tyloma gwiazdami nie mięliśmy od wielu lat.

Lauri17.06.2012 12:54

Polacy mogli wykorzystać swoje sytuacje w pierwszych minutach i dalszy przebieg gry mógł wyglądać zupełnie inaczej. Spotkanie z Czechami wyglądało bardzo podobnie do meczu z Grekami , lecz byliśmy niestety jeszcze bardziej nieskuteczni. Szkoda mi przede wszystkim wyśmiewanego przez wszystkich trenera Smude , bo niestety to on jest winny , a nie nasi piłkarze , którzy na każdym ważnym turnieju dają przysłowiowego ciała i nie widać po nich charakteru i woli walki potrzebnej do odnoszenia zwycięstw. Widać było , że jemu bardziej zależało na zwycięstwie niż naszym leniwym kopaczom , którzy w drugiej połowie praktycznie spasowali. Polacy są rozczarowani , a co dopiero Rosjanie. Wydawało się wszystkim , że to murowany faworyt do wyjścia z grupy z pierwszego miejsca. Po meczu z Czechami stawiano ich nawet w roli faworyta Euro , a tu Grecy sprawili ogromną niespodziankę. Gratuluję Czechom i Grekom wyjścia z grupy. A Polak i Rusek mogą teraz spokojnie napić się ze sobą wódki , zamiast tłuc się na ulicy. I tak będzie dla obu najlepiej , bo taki jest urok piłki nożnej :) .

Sturridg317.06.2012 12:32

Byłem pewny że tak sie to skończy, pan Franciszek nie zauważył że gramy "dobrze" tylko przez 30 min a potem to już zdychają ci piłkarze. W ogóle nie potrafią sił rozłożyć na całe spotkanie, a Czesi nie są tacy głupi jak Franz i zauważyli że szybko się męczymy, więc przez pierwsze minuty bronili się a przez całą drugą połowę tak na nas napie.rdalali że kur.wa czapki z głów. Nasza reprezentacja gra totalne dno, lepiej graliśmy za Leo. Z taką grą i z takimi graczami jak Murawski(JAK ON SIE KURW.A ZNALAZŁ W REPREZENTACJI?!), Polański to my nic nie wygramy. Dznięki Bogu że Smuda wystawił Tytonia bo mogło się skończyć wynikiem dwucyfrowym. Świętą rację ma pan Tomaszewski i ci którzy go krytykowali powinni się wstydzić.

adc17.06.2012 12:25

jestem w stanie pojac, ze reprezentacja Czech wyszla z grupy, ale jak to mozliwe w przypadku Grecji ?

lukas199017.06.2012 12:13

Dawid17.06.2012 12:10

Hahaha. Kompromitacja. Wiedziałem, że tak będzie.