26.03.2024 16:15

EURO 2012. Meireles odpada, Torres i Mata w finale

dodał: Milin 27.06.2012 23:32 źródło: własne
Christian Pulisić

Reprezentacja Hiszpanii pokonała w serii rzutów karnych Portugalczyków 4:2. Decydującą jedenastkę wykorzystał zawodnik FC Barcelony, Cesc Fabregas.

Przez całą pierwszą połowę drużyną pzreważającą była Portugalia, której 3 środkowych pomocników skutecznie rozbijała ataki podopiecznych Vincente del Bosque. Do 68 minuty jego piłkarze nie oddali celnego strzału.

W drugiej połowie trener La Furia Roja desygnował do gry Pedro, Jesusa Navasa i Fabregasa. Jasnym bowiem było, że Portugalczyków w środku pola przejśc się tego dnia nie da.

W ostatniej akcji meczu znakomitą kontrę przeprowadził Raul Meireles, który jednak w ostatniej fazie podał nie w tępo i jego strzał poleciał nad poprzeczką.

Dogrywka to znaczna przewaga Hiszpanów i oczekiwanie na konkurs jedenastek przez Portugalczyków. W tym konkursie pomyliło się 2 pierwszych strzelców Xabi Alonso i Joa Moutinho. Kolejni strzelcy to na boisku nominalni srodkowi obrońcy. Pique, Ramos i Pepe trafili do bramki, a Bruno Alves uderzył w poprzeczkę. Również Iniesta i Nani trafili do siatki, a decydujący strzał oddał Cesc Fabregas.

Fernando Torres i Juan Mata cały mecz przesiedzieli na ławce rezerwowych. Raul Meireles rozegrał dobre zawody i zszedł z boiska w pierwszej części dogrywki.

Hiszpania - Portugalia 0:0 (0:0, 0:0) 4:2 w karnych
Iniesta, Pique, Ramos, Fabregas - Pepe, Nani

7605 wyświetleń | 49 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

ElMago29.06.2012 08:17

Genialny mecz środka pola Portugali. Raul naprawdę mnie zaskoczył bardzo dobrymi występami na Euro...

ripazha828.06.2012 18:06

Nie boję się powiedzieć, że Raul jest najlepszym zawodnikiem Chelsea na EURO.

Carmel28.06.2012 16:42

Świetny mecz Meirelesa :)

dudek728.06.2012 16:41

wielka szkoda :/ już mnie nudzi gra Hiszpanów za dużo w niej barcelony .nie należało im się to zwycięstwo :/

babciakrysia28.06.2012 16:02