20.04.2024, 18:15

Hiszpania Mistrzem Europy 2012, Torres królem strzelców!

dodał: Milin 01.07.2012 22:42 źródło: własne
Fernando Torres

Hiszpania przechodzi do historii. La Furia Roja jako pierwsza w historii drużyna obroniła Mistrzostwo Europy. W zakończonym przed kilkoma minutami finale podopieczni Vincente del Bosque rozgromili Włochów aż 4:0 a dwie bramki zdobyli piłkarze Chelsea: Fernando Torres i grający po raz pierwszy na tych mistrzostwach Juan Mata.

W pierwszej połowie oglądaliśmy w miare wyrównane widowisko. Włosi próbowali rozgrywać piłkę głównie za sprawą Andrei Pirlo, ale to Hiszpanie strzelali gole. Już w 14 minucie Fabregas otrzymał zankomite podanie na lewej stronie boiska, wpadł w pole karne i wrzucił piłkę na głowę Davida Silvy. Footballowka bardziej trafiła w głowę gwiazde Manchesteru City, niż ten ją uderzył, ale fakt faktem piłka wpadła w smao okienko bramki Buffona.

Kilka minut później boisko musiał opuścić Georgio Chiellini, a zastąpił go Federico Balzaretti. Na 4 minuty przed końcem znakomite podanie na wolne pole dostał nowy już nabytek Barcelony Jordi Alba i pewnym strzałem pokonał Gianluigiego Buffona.

W przerwie Cezare Prandelli zdjął z boiska Antonio Cassano w wprowadził di Natale, jednak dalej dominowała Hiszpania. Jakby tego było mało w 61 minucie kontuzji doznał wprowadzony chwilę wczesniej Thiago Motta (za Montolivo) i ostatnie pół godziny gry Włosi grali w 10.

Do 75 minuty Hiszpania bawiła się piłką, próbując dosłownie wejść do bramki. Na kwadrans przed końcem na boisku pojawił się Fernando Torres, a 9 minut później zawodnik wyszedł na czystą pozycję i pokonał Buffona!

Jakby tego było mało, 5 minut później po raz kolejny El Nino wyszedł sam na sam z Buffonem, ale podał do wprowadzonego zaledwie 2 minuty wcześniej innego gracza Chelsea Juana Maty, a ten trafił do pustej bramki!

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i obaj gracze Chelsea dołożyli swoje cegiełki do końcowego triumfu Hiszpanii. Pierwszy zespół w historii który nie dość, że obronił tytuł Mistrza Europy, to wygrał 3 wielkie turnieje z rzędu (nie licząc Pucharu Konfederacji) - 2 razy Mistrzostwo Europy, a między nimi Mistrzostwo Świata.

Fernando Torres i Juan Mata mają pełne prawo mówić o sobie, że są 'prawdziwymi Mistrzami Europy' - są to pierwsi w hstorii piłkarze Chelsea, którzy wygrali w jednym sezonie Mistrzostwo Europy zarówno z klubem, jak i reprezentacją. Dodatkowo El Nino został królem strzelców EURO 2012 - razem z Gomezem, Dzagojewem, Balotellim, Ronaldo i Mandżukiciem. Co więcej, Fernando jest pierwszym w historii zawodnikiem, który strzelał gole w dwóch kolejnych finałach EURO.

Hiszpania - Włochy 4:0 (2:0)
David Silva 14, Jordi Alba 41, Fernando Torres 84, Juan Mata 89

Aktualna ocena: 5

15355 wyświetleń | 64 komentarze | SkomentujPowrót do strony głównej

successor10.07.2012 19:28

Byłem za Włochami, ale cieszy mnie świetna dyspozycja graczy Chelsea. Pokazali, że to oni powinni wybiegać od pierwszych minut, a nie ta mieszanka Barcelony z Realem. Szkoda, że Euro już się zakończyło, bo Mata był w doskonałej dyspozycji, tylko zaprezentowanie jej uniemożliwił Del Bosque.

Czempiondawid0802.07.2012 15:28

I co hejterzy Torresa ? głupio wam ? wiedziałem że Torres będzie królem strzelców !!!!!!
pisałem o tym kilka razy , a niektórzy sie śmiali !! i co !!!

Bluesman7702.07.2012 14:11

Widać ze El Ninio bez dobrego podania nie ma szans na gola teraaz jednak po swietnym podaniu gol i gdyby Chelsea miala takiego pomocnika ktory takie piły slal by Fernando to król strzelców Premier League gwarantowany dla Fernando Torresa;d

CinCinek02.07.2012 13:29

Dokładnie. Widać właśnie to że Torres przez cały czas gry u nas jest w świetnej formie, tylko nie ma kto mu dobrze podac. W hiszpani grał tak mało a strzelił 3 bramki i zaliczył asyste, to tylko pokazuje czego nam brakuje, a mianowicie dobrych pomocników!!!

krzysiek950602.07.2012 12:49

i widać zła forma w chelsea to tylko wynik braku dobrych pomocników u nas co innego w hoszpani xsawi podani torres gol

Petr Cech02.07.2012 12:10

Gratulacje dla Torresa i Juana. :)

bluethebest02.07.2012 11:46

mnie najbardziej wkurzył Gmoch który po tym meczu mówił triumfalnie"ta Hiszpania to cała Barcelona" że niby co? Casillas gracz Realu Madryt za każdy razem swoimi inerwacjami ratował im tyłek, Silva gracz City strzelił gola, Alba, który również strzelił nie zagrał jeszcze ani minuty w farsie i najważniejsze dwóch zawodników Chelsea ledwo co wchodząc na boisko z ławki strzela daw gole, znów najlepszy obrońca Ramos jest o dziwo z Realu. Gdzie w tym ta barcelona? gdzie? jest tam połowa graczy barceolony i ani jeden nie strzelił gola w tym meczu. Nieskuteczność, bezsensowne klepanie, to jest barceolona. Właśnie Hiszpania zagrała w tym meczu odwrotnie niż drużyna z Katalonii, nie utrzymując się tyle przy piłce i nie klepiąc bez sensu jak w ostatnich meczach. Gdyby Hiszpania zagrała w tym meczu jak barcelona na pewno by przegrała. Więc nie rozumiem zachwytu naszego "wybitnego taktyka"....

fr3dzio702.07.2012 11:41

Brawo Hiszpania! 4:0 w finale... niesamowite, chociaż trzeba też podkreślić że Włochy grały w 10 ponieważ Thiago Motta doznał kontuzji.

Carmel02.07.2012 11:32