Osób on-line: 44

20.04.2024, 18:15

Niebiescy na wypożyczeniach - Podsumowanie

dodał: Nieznany 05.07.2012 21:21 źródło: transfermarkt.de

Czas na podsumowanie występów zawodników Chelsea, którzy nie zmieścili się w kadrze pierwszej drużyny. Zostali oni wypożyczeni, niektórzy wykorzystali swoją szansę jednak niektórzy podobnie jak w macierzystym klubie grali niewiele.

Postanowiłem, że Marko Marin także będzie zaliczony do grona 'wypożyczonych', gdyż był on już zawodnikiem Chelsea ale występował nadal w Werderze.

Gael Kakuta - Występował on w dwóch klubach w minionym sezonie. Pierwsze pół sezonu spędził w Premier League, w barwach Boltonu. Francuz zagrał w 6 meczach, strzelił jedną bramkę. Cztery razy wchodził z ławki, raz zszedł z boiska przed końcem spotkania. Liczba minut jakie rozegrał to 232. Drugą połówkę sezonu Gael spędził we Francji, a dokładnie w Dijon. Zagrał tam w 16 meczach, strzelił 5 bramek i zaliczył jedną asystę. Trzy razy wchodził z ławki, 7 razy nie dograł meczu do końca. Rozegrał tam dokładnie 1193 minuty. Otrzymał także jedną żółtą kartkę.

Thibaut Courtois - Belg miał genialny sezon w barwach Atletico Madryt. Trafił tam na cały sezon, gdzie stał się numer jeden w bramce, na dodatek był jednym z najlepszych bramkarzy ligi. Thibaut rozegrał w poprzednim sezonie 52 spotkania, musiał 54 razy wyciągać piłkę z siatki. Otrzymał dwie żółte kartki, raz musiał zejść z boiska ponieważ ujrzał czerwony kartonik. Czyste konto zachował w 23 spotkaniach, 15 ligowych oraz 8 w ramach Europa League. Liczba minut rozegranych to 4612.

Matej Delac - Matej nie zaliczy tego sezonu do udanego, w barwach Ceskie Budejovice rozegrał zaledwie 90 minut, puścił przez ten czas aż 4 bramki. Koszmarny sezon.

Tomas Kalas - Został wypożyczony do Vitesse, bardzo dobrze spożytkował ten okres roku czasu. Rozegrał 36 spotkań, strzelił jedną bramkę oraz zaliczył 2 asysty. Nie posiadam szczegółowych danych, które są kluczowe u obrońców, jednakże mogę twierdzić, iż rozegrał dobry sezon, ponieważ gdyby było inaczej nie rozegrałby tylu minut, a było ich dokładnie 3181. Złapał dwie żółte kartki.

Patrick van Aanholt - Reprezentował barwy dwóch klubów, najpierw było to Wigan, gdzie rozegrał zaledwie cztery spotkania zaliczając jedną asystę. Potem przeszedł do Vitesse, więc podobnie jak Tomas Kalas. Jednak nie może on się poszczycić podobnymi statystykami co kolega powyżej. Grał wiele mniej, bo tylko 11 spotkań. Przez ten czas zaliczył jedną asystę oraz jedno trafienie samobójcze. Rozegrał 873 minuty.

Marko Marin - Ten sezon miał wiele gorszy od wcześniejszych, zagrał w 22 spotkaniach w barwach Werderu. Przez ten czas zaliczył jedno trafienie, na dodatek zaliczył zaledwie 5 asyst. 11 razy był zmieniany przed zakończeniem meczu, co może świadczyć albo o słabej kondycji, albo po prostu o słabej grze. Rozegrał 1428 minut.

Josh McEachran - Na wypożyczenie trafił dopiero w zimowych oknie transferowym, tak więc nie miał wiele czasu aby zaadaptować się w Swansea. W barwach łabędzi rozegrał 5 spotkań, z czego 3 razy wchodził z ławki. Tylko raz rozegrał pełne 90 minut. Minut tych dokładniej było zaledwie 217. Nie zaliczył bramki ani asysty.

Kevin de Bruyne - Chociaż piłkarzem Chelsea został dopiero zimą opiszę cały jego sezon. Kevin występował w belgijskim Genk. Rozegrał tam 36 spotkań, przez ten czas strzelił 8 bramek, zaliczył także fenomenalną ilość 15 asyst. Tylko raz wchodził z ławki, 7 razy został zmieniany przez kolegów z drużyny. Łączna liczba minut to 2990.

Ulises Davilla - Najsłabsze wypożyczenie Chelsea, zawodnik przez prawie cały sezon rozegrał zaledwie 3 spotkania w barwach Vitesse. Na dodatek nigdy nie dograł do końca spotkania, gdyż cały czas był zmieniany przed czasem. Nie strzelił bramki, nie zaliczył asysty. 188 minut, tyle łącznie rozegrał.

Jeffrey Bruma - Jeffey rozegrał bardzo dobry sezon w barwach HSV. Wystąpił tam w 23 spotkaniach, strzelił nawet 2 gole. Dodajmy do tego asystę i mamy bardzo dobry wynik jak na stopera. Holender złapał tylko jedną żółtą kartkę, więc grał w miarę czysto. Tylko raz został zmieniony przed czasem, resztę spotkań rozegrał od początku do końca. Minuty? 2025!

Yossi Benayoun - Izraelczyk występował w Arsenalu, więc nie było to wypożyczenie do słabego klubu. Wystąpił w ponad 30 meczach, dokładniej było to 31 spotkań. Strzelił 4 bramki, zaliczył 5 asyst. Dwa razy oglądał żółty kartonik. Na boisko z ławki wchodził 11 razy, zmieniany przez kolegów z drużyny był ośmiokrotnie. Zagrał 1686 minut.

Kenneth Omeruo - Młody zawodnik Chelsea został wypożyczony na pół roku do ADO den Haag. Rozegrał tam 9 spotkań ligowych, strzelił jedną bramkę samobójczą, jednakże potrafił także strzelać gole rywalom, były dwa takie przypadki. Rozegrał łącznie 779 minut.

5587 wyświetleń | 29 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

button08.07.2012 00:32

Skoro Marin ma za sobą taki słaby sezon to co skłoniło Chelsea do tego transferu?

ripazha806.07.2012 17:42

Marin kompletna porażka neistety ;/

TheMiz06.07.2012 12:38

Szkoda że Josh tak mało grał, to wielki talęt i musi wiecej grać. Cieszy fakt z doskonałego sezonu Courtisa który za 3-4 lata zastąpi Cecha. Cieszą również świetne sezony naszych obrońców Kalasa i Brumy, myślę że powinni zostać w tych klubach jeszcze na rok a potem pomyśleć o wprowadzaniu ich do składu

krzysiek950606.07.2012 12:27

bramkarza mamy na przyszłość nie ma co go ściągać tak samo środkowy obrońca. Gael Kakuta też dobre wypożyczenie szkoda że nie wcześniej chociażja jestem za tym by do angielskiej ligi wypożyczać

latrel06.07.2012 10:48

Niektórzy na + niektórzy na -, Kakuta coś nie błyszczy tak jak każdy na to liczył

davidluiz406.07.2012 10:09

Brawo - Kalas , Kevin , Bruma , Courtios , Gael
Średnio - Omeruo , Marin, Yossi
Koszmar - Delac , van Aanholt ,Davilla , Josh ( za mało gry )

Bluesman7706.07.2012 08:55

Bardzo cieszy gra Kevin'a oby tak w Chelsea grał;)

radon06.07.2012 08:01

Niektórzy pokazali się z dobrej strony, a inni zawiedli. Myślę, że Ci co zawiedli, raczej w Chelsea nie będą mieli czego szukać!

ElMago06.07.2012 06:57

Kevin zagrał genialny sezon, Bruma i Kalas też niczego sobie...

miki1317206.07.2012 01:08

Kevin i Jeffrey chyba najlepiej ( bo courtisa pomijam bo jest dalej na wypożyczeniu ) jestem spokojny jeśli chodzi o Marina bo to dobry zawodnik . Jestem ciekaw tylko kto znów pójdzie na wypożyczenie a kto zostanie .