20.04.2024, 18:15

Milan lepszy od Chelsea

dodał: Milin 29.07.2012 01:28 źródło: własne
Luton

Chelsea Londyn przegrała swój drugi sparing z rzędu. Po porażce z MLS All-Stars również AC Milan zdołał strzelić nam jedną bramkę więcej i rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść.

W ciągu pierwszego kwadransa przeważali londyńczycy. Nie przełożyło się to na bramkę, choć bliski szczęścia był John Terry, po zgraniu Branislava Ivanovica.

AC Milan obudził się dopiero podczas drugiego kwadransa. Stało się to głównie za sprawą aktywności w ofensywie Kevina Prince'a-Boatenga. Mimo wszystko na bramkę czeka mediolańczycy oddali zaledwie dwa celne strzały.

W Chelsea aktywny na prawym skrzydle był Eden Hazard, który był jednak niemiłosiernie kopany przez Bonerę. Sędzie jednak w większości sytuacji nie używał gwizdka.

Od początku drugiej połowy mogliśmy oglądać Marko Marina, który zmienił Raula Meirelesa. W trakcie meczu Roberto di Matteo wprowadził Torresa, Ferreire, Maloude, Essiena i Hutchinsona, jednak na niewiele się te zmiany zdały.

W 52 minucie Cech został zmuszony do znakomitej interwencji. Po ładnej wymianie podać do piłki doszedł Emanuelson, ale Cech był na posterunku i dobitka Ambrosiniego nie zmusiła go do kapitulacji.

2 minuty później oglądaliśmy odpowiedź Chelsea, a konkretnie Franka Lamparda, którego strzał w środek bramki obronił goalkeeper Milanu.

W 64 minucie dobrym wyszkoleniem technicznym popisał się Torres, jednak akcja zakończyła się tylko na cornerze dla The Blues. Strzał Davida Luiza poszybował jednak obok słupka.

W 68 minucie padł gol dla Milanu. Emanuelson podholował piłkę i zagrał do partnera, którego strzał obronił Cech. Wobec dobitki był już jednak bezradny i ten, który rozpoczął całą akcję, a więc Emanuelson, zdobył pierwszą i jak się okazało jedyną bramkę w tym meczu.

5 minut później jeden z zawodników AC Milan wykopał piłkę ze swojej połowy w nasze pole karne, a tam nie najlepiej interweniował Petr Cech. Jednak efekt w postaci rzut rożny nie stworzył większego zagrożenia.

Na chwilę przed końcem szansę z rzutu wolnego miał Hazard, jednak trafił w mur. Kilka minut później Torres wywalczył rzut wolny w podobnym miejscu, ale po prawej stronie, jednak strzał poszybował nad poprzeczką. Jeszcze w ostatniej akcji meczu Torres próbował kiwać w polu karnym, ale widać było, że potrzeba mu jeszcze trochę czasu, aby dojść do pełni formy.

Chelsea przegrywa z Milanem 0:1. Kupujemy ofensywnych piłkarzy, żeby poprawić skuteczność, ale powinniśmy też pomyśleć o defensywie, bo w 4 sparingach ani razu nie kończyliśmy meczu z 'zerem z tyłu' i straciliśmy łącznie 7 goli. Nasz bilans po 4 sparingach to: 1 zwycięstwo, 1 remis i 2 porażki. Bilans bramkowy - 7:7.

Chelsea - AC Milan 0:1 (0:0)
Emanuelson 68

Aktualna ocena: 4.97

20691 wyświetleń | 58 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

ElMago04.08.2012 11:41

Szkoda przegranej, ale są pozytywy. Graliśmy trochę lepiej, ale ciągle widać brak Maty. Bardzo dobrze w tym meczu pokazali się Hazard i Marin. Zaś Raul pokazał, że nie umie rozgrywać...

noniezle30.07.2012 23:13

ProfilWiadomośćDodajKomentarze

Lesspain - ahahahahhahahahahahahahahahaha

babciakrysia29.07.2012 21:30

Wiadomo, że wczorajszy skład CFC i pozycje kilku zawodników do najlepszych nie należą. Był to eksperyment trenera i nie można mieć do niego pretensji bo do tego są mecze sparingowe

OlekChelsea29.07.2012 20:02

Bedzie lepiej :D

Nevy29.07.2012 18:53

nie oglądałam meczu, ale chyba nie mam czego żałować. może te tournee nie było aż tak świetne, ale to tylko sparingi. tu chodzi o to aby sprawdzić różne opcje składu i jak grają nowe nabytki oraz młodzież. nie załamujcie się, że przegraliśmy mecze towarzyskie i nie piszcie że pewne słabo nam pójdzie w sezonie (co za podejście, ech), bo dla niektórych piłkarzy, których wystawił Roberto te sparingi były pierwszymi meczami w Chelsea, no i zespół nie był ze sobą zgrany.

Lesspain29.07.2012 18:32

Moim zdaniem Ramires odpada z głownej 11, jest za słaby, naszą jedyną nadzieją jest Oscar. Szkoda tylko, że większość kibiców krzyczało sprowadzić Hazrda, Hulka, bedzie rozpier***, a ja cały czas powtarzałem "dać kase na Modrica , nie ważne ile byle by go ściągnać ", bo naszym mankamentem jest to że nie ma kto rozegrać, przeciez na euro Torres cały czas się pokazywał do prostopadłych piłek, mógł je dostawać od Xaviego i Iniesty co chwile , a u nas ile takich Lukaku lub Torres dostał ?? W pierwszym meczu Josh posłął dwie prostopadłe i jakoś Lukaku strzelił dwa gole, bez rogrywającego nic nie pokażemy, albo będziemy grali jak w zeszłym sezonie, bez polotu, musimy mieć kogoś jak lamparda sprzed 2 lat, bo Hulk nic tutaj nie pomoże, ani Cavani, musimy mieć nowego rozgrywającego i jak sie okaże na co daje 70 % nowego trenera.

Carmel29.07.2012 17:39

Nawet nieźle to wyglądało w defensywie, gorzej w ataku, staraliśmy się utrzymywać przy piłce, czasami brakowało dokładności. Przede wszystkim w ofensywie brakowało błysku, ostatniego podania, mam nadzieję, że Oscar nam to zapewni. Martwię się o Lukaku, na boisku wygląda na zagubionego, gra słabo. Hazard musi nabrać masy aby nie przegrywać każdego pojedynku bark w bark. Pocieszam się tym, że to tylko sparing, trzeba być dobrej myśli...

czelsiak29.07.2012 16:23

to tylko sparingi, mecze towarzyskie ,próby w składzie di matteo . Nie ma co dramtyzować że trener jest zły ,co miało wyjść w sparingach to wyszło.Zobaczymy jak wyjdzie to wszystko w praniu czyli w lidze ,LM ITD.Nie ma co mówić że di matteo to trener bez jaj tylko żę przegraliśmy głupi sparing .BĘDZIEMY TAK MÓWIĆ JAK NIC NIE OSIĄGNIEMY W TYM ROKU W LIDZE facepalm

Marycha29.07.2012 16:13

Podobno był spalony przy bramce

Nieznany29.07.2012 14:54

Ja tam co do di mateo nie mam przekkonania wygralismy LM bo mielismy szczescie nam trzeba trenera ktory ustawi odpowiednio foormacje i tyle a taak jak ustawia di mateo to gramy jjak gramy trzeba nam trenera z jajami a nie odpadkow