20.04.2024, 18:15

IO: Wygrana Wielkiej Brytanii, gol Sturridge'a

dodał: admin 30.07.2012 06:59 źródło: goal.pl
Daniel Sturridge

Po drugim meczu Igrzysk Olimpijskich piłkarze Wielkiej Brytanii mogli wreszcie cieszyć się z bardzo ważnych trzech punktów. Gospodarze turnieju pokonali Zjednoczone Emiraty Arabskie, a jedna z bramek zdobył Daniel Sturridge.

Spotkanie rozpoczęło się dla Brytyjczyków bardzo dobrze. Już na początku drugiego kwadransa gry przeprowadzili oni bowiem akcję bramkową. Lewą stroną boiska popędził Craig Bellamy i dośrodkował w pole karne, gdzie znajdował się Ryan Giggs i precyzyjnym strzałem głową dał gospodarzom prowadzenie.

W 30. minucie spotkania rezultat mógł podwyższyć Micah Richards, ale jego strzał głową był niecelny. Cztery minuty później golkiper zespołu z Azji obronił natomiast strzał Sordella.

Napór Brytyjczyków trwał dalej, ale niepowodzeniem zakończyła się próba Craiga Bellamy'ego. Tuz przed przerwą bliski trafienia był Tom Cleverley, lecz trafił jedynie w słupek i do przerwy Wielka Brytania prowadziła ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi 1:0.

Po przerwie dwie okazje do podwyższenia rezultatu zmarnował Daniel Sturridge. Szybko zemściło się to na gospodarzach. W 60. minucie spotkania Al Falasi jak tyczki minął bowiem brytyjskich obrońców i pewnym strzałem doprowadził do wyrównania.

Trzynaście minut później gospodarze znów prowadzili. Po dośrodkowaniu Bellamy'ego błąd popełnił bramkarz Emiratów, wypuszczając piłkę z rąk, a Scott Sinclair nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

Już w 76. minucie spotkania było 3:1. Pięknym prostopadłym podaniem popisał się Cleverley, a Sturridge znalazł się dzięki temu w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali, wykorzystał jego wyjście z bramki i go przelobował.

W końcówce Wielka Brytania spokojnie kontrolowała już przebieg tego spotkania i pokonała ostatecznie Zjednoczone Emiraty Arabskie 3:1.

Wielka Brytania - Zjednoczone Emiraty Arabskie 3:1 (1:0)
1:0 - Giggs 16'
1:1 - Al Falasi 60'
2:1 - Sinclair 73'
3:1 - Sturridge 76'

6519 wyświetleń | 29 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

ElMago01.08.2012 19:14

Cieszy bramka Stu. Szkoda, że nie strzelił więcej bo spokojnie mógł strzelić 3 bramki...

IgorCFC31.07.2012 10:34

z jakiej racji on ma zastapic El Nino ;) nie widze tego jakos, Torres moze bedzie mial dobry sezon i nikt nie bedzie musial go zastepowac a na pewno nie Daniel, niech on nauczy sie gry zespolowej, bo ostatnie jego mecze byly bardzo egoistyczne, zastanwiam sie co bedzie z nim w pzyszlym sezonie ;)

krzysiek950630.07.2012 16:28

super że strzela bo może zastąpić torresa

emiloski30.07.2012 14:20

Kapitalna bramka trochę przypomina bramkę Ramiresa tylko z drugiej strony

ashleycole330.07.2012 13:58

Oby tak dalej.
Wyjście na pozycje piękne, podanie też mega.
Niektórzy nie dają mu szans jeśli chodzi o gre na szpicy, jednak di Matteo widzi w nim napastnika. Może to on wygryzie Torresa ze składu ?
Niech tylko strzela jak najwięcej, przede wszystkim dla Chelsea ;)

MATAdor30.07.2012 12:54

Czyli jest jeszcze nadzieja na konkurencję dla Torresa :) . I bardzo dobrze; zobaczymy jak mu pójdzie w następnych meczach.

OlekChelsea30.07.2012 12:51