20.04.2024, 18:15

Jak poszło Vitesse z Anży?

dodał: admin 04.08.2012 19:43 źródło: elDeadache
Patrick van Aanholt

Pierwszy mecz dwumeczu eliminacyjnego Ligi Europejskiej nie powiódł się ekipie Vitesse, w której barwach występują wypożyczeni z Chelsea obrońcy Tomas Kalas oraz Patrick van Aanholt. Ten ostatni zagrał dziś na wyjeździe przeciwko Anży Machaczkała prowadzonej przez Guusa Hiddinka, zakończonym porażką (0:2) przyjezdnych.

Jak już wcześniej Was informowaliśmy, w meczu nie zagrał Tomas Kalas, który został na to spotkanie zawieszony za czerwoną kartkę otrzymaną w poprzednim pojedynku Ligi Europejskiej.

W pierwszej połowie Vitesse było ekipą o wiele lepszą. Wszystkie statystyki to potwierdzały, oprócz tej najważniejszej - ilości bramek.

Mecz od początku był ogólnie niemiłosiernie nieczysty. Faul faulem inny faul poganiał. Najlepszym tego dowodem jest fakt, że Hiddink już po 18 minutach wykorzystał 2 zmiany po kontuzjach swoich graczy (nie znaczy to jednak, że to Vitesse grało bardziej agresywnie, bo Anży też pojęcia fair play nie znało).

Goście grali bezbłędnie w obronie. Patrick van Aanholt zmuszony do gry mocno defensywnej ze względu na klasę rywala, nie mógł wykazać się zbyt wieloma ofensywnymi rajdami, ale w defensywie był bezbłędny i jako jeden z nielicznych wcale nie faulował.

W 39 minucie doczekaliśmy się dobrego rajdu Holendra, który po przebiegnięciu się lewym skrzydłem zbiegł w pole karne tuż przy linii końcowej. Niestety zagranie do napastnika zostało natychmiast udaremnione a bramkarz Anży wznowił mecz od swojej bramki.

W drugiej połowie Hiddink zmotywował własnych podopiecznych. Mecz stał się nieco bardziej fair, ale do czystej gry brakowało jeszcze wiele.
Od początku do ataku wzięło się Vitesse, jednak wciąż nie udawało się pokonać bramkarza gospodarzy. W 49 minucie van Aanholt zabrał się z piłką na połowę rywala. Jednego z gospodarzy minął tak spektakularnie, że realizator pokazywał powtórki kilkakrotnie na przestrzeni reszty meczu. Niestety akcja ta została zatrzymana przed polem karnym.

W minucie 55 nasz młodzik popisał się super przechwytem i dobrym, natychmiastowym podaniem (to, o czym wspominałem w poprzedniej relacji - świetne decyzje w ułamku sekundy, co świadczy o nietuzinkowym przeglądzie pola). W dalszej części meczu popisywał się dobrą grą obronną i niezłymi dalekimi piłkami.

Niestety w 63 minucie Velthuizena pokonał Shatov, a 11 minut później Smolov. Przy obu golach nie popisali się środkowi obrońcy Vitesse (brak Kalasa?).

W minucie 82 Wilfried zmarnował najlepszą szansę na gola kontaktowego, bowiem nie dał rady bramkarzowi rywala. Minutę później van Aanholt powstrzymał wielkiego Eto'o, który usilnie próbował dorzucić swoje trafienie do protokołu meczowego. Po całej akcji ten spojrzał tylko na van Aanholta z wyrazem niedowierzania na twarzy.

Mecz zakończył się wynikiem 2:0 i przed rewanżem, który odbędzie się za tydzień, sytuacja Vitesse jest co najmniej trudna.

Ocena za mecz:

Patrick van Aanholt - 8

Patrick van Aanholt miał zdecydowanie najmniej błędów w obronie, skutecznie podawał i przede wszystkim nie faulował, co w tym meczu wydaje się wprost niewiarygodne, gdy się porówna go do reszty piłkarzy, którzy się chyba naoglądali zapasów na olimpiadzie. Kolejny występ na plus naszego młodzika.

Dziękujemy za relację z tego spotkania elDeadache, który po raz kolejny śledził na ekranie starcie holenderskiej drużyny

2607 wyświetleń | 12 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

krzysiek950605.08.2012 13:05

dobrze bo w następnym sezonie nie będziemy musieli nikogo kupować jak odejdzie cole

lampard8205.08.2012 11:27

Cieszy mnie dobra gra naszego zawodnika.Dostaje szanse i coraz lepiej sobie radzi

miki1317205.08.2012 10:39

Kurde najbardziej mi szkoda zawsze było Hiddinka , bo jak był tymczasowym trenerem to nie wiem co on zrobił z drużyną ale Chelsea za jego rządów grało najlepiej . Dlatego szkoda że nie został na dłużej . Swoją drogą Patrick gra bardzo dobrze .

ElMago05.08.2012 10:19

Szkoda Vitesse bo byli dużo lepsi od Anży. Cieszy kolejny bardzo dobry występ van Aanholta...

dzik200805.08.2012 09:44

Dobrze Patrick postępy robi :P

radon05.08.2012 08:32

Anży jest bardzo dobrym zespołem i nawet nasi zawodnicy nie są w stanie pomóc w tej przeprawie!

ivax2x05.08.2012 08:20

Dziękuję za relację! Co do Patricka robi duże postępy na wypożyczeniu:)

sebalow05.08.2012 02:55

elDeadache milo mi sie czyta twoje newsy :) oj widze patrick robi dUUze postepy

ashleycole304.08.2012 22:40

Heheh, kolejny raz dobra robota elDeadache, miło sie czyta ;)

Co do van Aanholta, hmm, lubie go i wierze, że jeszcze zaistnieje w Chelsea. Po chichu liczyłem na jakieś wypożyczenie do zespołu z Premier League, no ale w Vitesse ma przynajmniej pierwszy skład i możliwość gry w eliminacjach LE.
Jak mówisz, błąd stoperów Vitesse - być może to był wynik braku Kalasa w składzie.

Vitesse ma trudną sytuacje przed rewanżem u siebie, bedą musieli odrobić 2 bramki ;/. Kalas już wróci więc bedzie wzmocniona defensywa.

Wracając jeszcze do Patricka - pokazuje klase na wypożyczeniu, pokazuje, że jest dobrym bocznym obrońcą. Mówi sie często o zainteresowaniu innych klubów Colem. Nawet jeśli Anglik by odszedł (tfu, tfu !), to nie powinniśmy nikogo sprowadzać, bo rywalizacja między Bertrandem a PvA byłaby na prawdę ciekawa i nie można by było wytypować w niej z góry faworyta.

M3F1U04.08.2012 21:05