20.04.2024, 18:15

NextGen: porażka Chelsea z CSKA, imponujący Piazon

dodał: admin 28.08.2012 21:48 źródło: goal.com
Lucas Piazon

Od porażki rozpoczął młody zespół Chelsea turniej NextGen. Zespół londyńczyków przegrał w Cobham 1:2 z CSKA Moskwa, a jedyną bramkę świetnie spisującemu się w bramce Rosjan Sengejowi Rewjakinowi strzelił Patrick Bamford. Świetny mecz, choć bez trafienia do siatki rozegrał Lucas Piazon.

Dla zespołu Chelsea U-19 był to debiut w startującym od tego sezonu europejskiego turnieju pomyślanego jako kopia Ligi Mistrzów. Podopieczni Dermota Drummy'ego rozpoczęli mecz lepiej dzięki bramce Patricka Bamforda, jednak jeszcze przed przerwą rosyjski zespół odpowiedział dwoma własnymi trafieniami.

W zespole 'The Blues' zadebiutował brat Edena Hazarda - Thorgan, który już po dziesięciu minutach meczu miał swoją pierwszą szansę na gola, jednak pogubił się z piłką w polu karnym rywala. Chwilę później po niskim dośrodkowaniu Todda Kane piłkę przejął Patrick Bramford który uwolnił się spod krycia przeciwnika i umieścił piłkę w siatce obok bezradnego Rewjakina.

W kolejnych minutach meczu swoją postawą imponował zwłaszcza Lucas Piazon, jednak nie udało mu się stworzyć szczególnie klarownej sytuacji do podwyższenia wyniku. To zemściło się po pierwszych 30 minutach meczu, bowiem goalkeepera Chelsea którym był dziś Mitchell Beeney próbował przelobować Nikołaj Dergaszew. Ostatecznie piłka przeleciała obok słupka.

W 35 minucie meczu padło wyrównanie autorstwa Zasejewa. Remis wyraźnie pobudził gości i na pięć minut przed przerwą Dergaszew wyprowadził swój zespół na prowadzenie fantastyczną główką.

Jeszcze przed końcem pierwszej połowy swoje szanse miała Chelsea: dwa razy strzelał Piazon, a jedno z tych uderzeń przeleciało tuż nad poprzeczką bramki rywali.

W drugiej połowie napierała Chelsea, która zdominowała tę połowę meczu. Znów świetną sytuację miał Piazon, jednak jrgo główke w akrobatyczny sposób wyciągnął z bramki Rewjakin.

Na pięć minut przed końcem meczu gospodarze znów byli na centymetry od wyrównania. Najpierw bramkarz Rosjan jedną dłonią wypchnął uderzoną przez (a jakże!) Piazona piłkę. Wpadła ona w boczną siatkę, co przedwczesnym wybuchem radości powitali kibice Chelsea.
Po chwili będący w tym spotkaniu rezerwowym Boga posłał piłkę tuż koło słupka bramki gości. Niestety po ostatnim gwizdku cieszyć mogli się tylko moskwianie.

6434 wyświetlenia | 24 komentarze | SkomentujPowrót do strony głównej

sebalow29.08.2012 18:21

ten turniej to swietny pomysl, zobaczymy czy mlodzikow stac na wygranie

game8929.08.2012 16:26

jak dobrze że jest ten turniej mam nadzieje że dzięki niemu nasi młodzi zawodnicy będą zdobywac cenne doswiadczenie i stale poprawiać swoje umiejętności...Piazon to już w ogóle oby dał rade i zawitał w niedalekiej przyszłości w pierwszym składzie

dzik200829.08.2012 15:31

Piazon kiedyś przebiję się do pierwszego składu Chelsea :P

Mieszko0529.08.2012 14:16

Szkoda bardzo, ale nie było tak źle.
Macie moze jakiś skrót ?

MATAdor29.08.2012 14:13

Szkoda, że nie oglądąłem; w takiej przerwie między kolejnymi meczami seniorskiej kadry, nie tylko Chelsea, wypadałoby obejrzeć, zwłaszcza, by zobaczyć, jak poczynają sobie młodzi zawodnicy. Cieszę się, że kilku piłkarzy U19, jak Piazon, Bamford czy Kane, pokazuje się z naprawdę dobrej strony, kto wie, może czeka ich świetlana przyszłość w CFC? Szkoda tylko wyniku, bo przecież bezproblemowo mieliśmy z kompletem punktów wyjść z grupy, a tu się okazuje, że to wbrew pozorom wcale takie łatwe nie będzie. Oby się szyko otrząsnęli po tej porażce i skupili się na następnym spotkaniu. Liczymy na zwycięstwo, powodzenia!

Kobiel629.08.2012 12:28

Szkoda, bo prowadziliśmy. No, ale jak czytam, że Chelsea dominowała w drugiej połowie, to widać, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Oby i gra i wyniki były naprawdę dobrze i zadowalające naszą całą drużynę! :)

dangap29.08.2012 12:21

.

ForeverCFCFan29.08.2012 11:38

Szkoda ale liczymy że w kolejnych meczach będzie lepiej ;p

lampard8229.08.2012 11:30

Cieszy mnie gra Piazona,martwi i to bardzo wynik.Liczyłem,że Chelsea pokaże się z dobrej strony,a tutaj ze słabym rywalem porażka i to u siebie.

Speedy29.08.2012 09:24

RDM powinien dawać mu szansę...No, ale najgorsze jest to że mamy taką masę pomocników że nie ma go gdzie wcisnąć...;/ A chłopak powoli ogrywając się w BPL byłby na prawdę zajebistym zawodnikiem