20.04.2024, 18:15

Torres z setką plus inni niebiescy

dodał: admin 08.09.2012 08:08 źródło: własne
Fernando Torres

W towarzyskim meczu Hiszpanie rozgromili Arabię Saudyjską 5:0. Na listę strzelców wpisał się m.in. powracający do kadry po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją David Villa, natomiast Fernando Torres który zmienił swojego rodaka w 53 minucie zaliczył setny występ w reprezentacji.

Dla Hiszpanów było to ostatnie przetarcie przed rozpoczęciem rywalizacji w eliminacjach do mistrzostw świata. Od początku spotkania, zgodnie z przewidywaniami, na boisku dominowali gospodarze. W 23. minucie padł pierwszy gol: po akcji i uderzeniu Pedro, bramkarz gości odbił piłkę prosto pod nogi Cazorla. Ten pewnym strzałem skorzystał z prezentu i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Cztery minuty później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Pedro, który znalazł się sytuacji sam na sam z bramkarzem i ładnym technicznym uderzeniem umieścił piłkę w siatce.

Druga połowa rozpoczęła się od trzeciego trafienia Hiszpanów. Pięknym uderzeniem z rzutu wolnego w samo okienko popisał się Xavi Hernandez.
W 62. minucie faulowany w polu karnym Saudyjczyków był Monreal. Jedenastkę pewnym uderzeniem wykorzystał wracający po długiej przerwie do reprezentacji Hiszpanii David Villa.

W 73. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Pedro, który wykorzystał prostopadłe podanie Silvy i niemal skopiował uderzenie, po której zdobył pierwszego gola. Ostatecznie wynik meczu nie uległ już zmianie.

Wczoraj swoje eliminacje do Mistrzostw Świata rozpoczęli też Belgowie, którzy pokonali 2:0 Walię, która już od 25 minuty musiała radzić sobie w dziesiątkę.
Pełen mecz rozegrali Eden Hazard i Thibaut Courtois. W 46 minucie na boisku zameldował się Romelu Lukaku, a w 64 minucie - Kevin de Bruyne.

Izrael zremisował z Azerbejdżanem 1:1 a w końcówce spotkania na boisku pokazał się Yossi Benayoun.

Pełen mecz reprezentacji Brazylii przeciwko RPA rozegrali David Luiz i Oscar. W ostatnich 15 minutach spotkania na murawę wszedł Ramires. Ostatecznie Canarinhos wygrali 1:0 po bramce Hulka, w której swój udział miał Luiz.

W młodszej kategorii wiekowej pokazał się Jeffrey Bruma, którego Holandia U-21 pokonała 4:1 Austrię. Z kolei kadra U-21 z Tomasem Kalasem zremisowała bezbramkowo z Czarnogórą.

4922 wyświetlenia | 16 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

ElMago09.09.2012 20:58

Gratki dla Nando. Setny występ. Szkoda, że nie okraszony bramką...

Kobiel609.09.2012 12:28

Brawo, widzę że Luiz miał udział przy golu Hulka :D Cieszą mnie te występy i to, iż Torres w spotkaniu z Arabią Saudyjską był kapitanem. Ładne zachowanie trenera czy kolegów z drużyny. Szkoda tylko, że nie strzelił gola w swoim setnym występie w narodowych barwach.

Karko09.09.2012 00:43

Gratulacje niebiescy!

WuJu08.09.2012 18:50

Bardzo cieszy mnie to,że każdy z wyżej wymienionych zawodników nie odniósł żadnej kontuzji ! :)

funcool08.09.2012 15:44

Dobrze że niebiescy grają i nie odnoszą kontuzji

ashleycole308.09.2012 13:12

Cała nasza czwóreczka Belgów wzięła udział w meczu swojej reprezentacji, to mnie cieszy :]

sebalow08.09.2012 12:30

Moses jeszcze pokarze ze jest lepszy od Hulka

Carmel08.09.2012 12:15

Brawo Nando! <brawo>

OzzieALP08.09.2012 12:02

@BlakerCFC Moses jeszcze Nam pokaże, że warto było zakupić Jego, a nie Hulka :)

kakuta4408.09.2012 11:47

e tam Hulk wymiata Urugwaj zniszczyl Rpa na mistrzostwach swiata ni nikt wtedy nie mowil ze ktos wymiata nie zaluje ze nie kupilismy Hulka.