20.04.2024, 18:15

Skromnie, ale zwycięsko!

dodał: admin 22.09.2012 16:54 źródło: goal.pl
Chelsea v United

Chelsea wygrała w piątej kolejce Premier League ze Stoke City 1:0. Na bramkę kibice na Stamford Bridge czekać musieli jednak aż do 85 minuty meczu, a gola po zagraniu Juana Maty zdobył po raz pierwszy od dwóch lat z hakiem Ashley Cole

Gospodarze wyszli na boisko w zaskakującym ustawieniu, w którym zabrakło Johna Terry'ego i Franka Lamparda. Po raz pierwszy w podstawowym składzie na ligowe spotkanie pojawił się za to Oscar.

W 18. minucie naprawdę bliski szczęścia był Walters, który po dośrodkowaniu Kightly'ego najwyżej wyskoczył do piłki, jednak po jego strzale głową futbolówka wylądowała jedynie na poprzeczce bramki Chelsea.

Trzy minuty później równie groźną akcją odpowiedzieli gracze Chelsea, ale po doskonałej centrze Fernando Torres fatalnie trafił w piłkę i Asmir Begović nie miał żadnych kłopotów ze skuteczną interwencją.

Pod znakiem tych dwóch okazji upłynęła pierwsza połowa, a po zmianie stron obraz gry zupełnie nie uległ zmianie. Defensywa Stoke nadal solidnie pracowała, a gracze Chelsea nieustannie próbowali znaleźć sposób na zdobycie bramki.

W 62. minucie meczu na placu gry pojawił się Victor Moses co wiązało się oczywiście z ożywieniem gry The Blues. Po kilku kolejnych próbach gospodarze w końcu trafili do siatki, a autorem bramki był Ashley Cole.
Po dobrej akcji na skrzydle Ivanović zagrał w pole karne, podanie piętą przedłużył Mata, a Cole z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki.

Gracze Stoke nie zdołali doprowadzić do wyrównania i nie mogą być zadowoleni z tego spotkania - dobrze bronili się przez prawie całe spotkanie, ale stracili bramkę w końcówce i Chelsea zgarnęło komplet punktów.

Chelsea - Stoke 1:0 (0:0)
1:0 Cole 85'

Aktualna ocena: 4.67

13809 wyświetleń | 73 komentarze | SkomentujPowrót do strony głównej

Robert9925.09.2012 18:21

byle 3 pkt to najważniejsze (nareszcie gol Cola):)

Thennomad24.09.2012 15:12

Remis byłby dla nas porażką w tym meczu.

xxx8823.09.2012 18:55

ważne 3 pkt. ale Stoke to trzeba lać ile popadnie

kamilek11223.09.2012 16:24

kolejny mecz którego nie oglądalem a to wszystko przez wspaniałomyślność mojej mamy która nie opłaciła neta ale brawo panowie tytuł jest nasz

asiachelsea23.09.2012 12:18

Najważniejsze ,ze NA PEWNO bd prowadzic po 5 kolejce!!! :)

razzzi10023.09.2012 12:18

Bramka strzelona, czyste konto zachowane i 3 pkt zdobyte..., chyba nie powinniśmy marudzić. Torres jak gra tak gra i tak otworzył się o wiele bardziej niż w poprzednim sezonie. Teraz ma za plecami Hazarda i Oscara - potrzebują tylko czasu by się zgrać i myślę, że naprawdę wszystko będzie ok ;) Mamy idealny skład, trzeba tylko czasu...
:D

frank199023.09.2012 11:44

słabo gra torres. nie podoba mi sie jego styl. myślałem, ze w tym sezonie pod nieobecność drogby bedzie jakoś się wiecej angażował. niby nie jest źle bo 3 bramki ma. ale jak go widze na boisku to co ma piłke to sie przewraca i narzeka, dyskutuje na boisku, pyskuje sędziemu. lubie go i życzę mu jak najlepiej ale po po prostu dziwi mnie trochę jego zachowanie. poza formą torresa super. fajne połaczenie młodosci z doswiadczeniem. jak sie jeszcze mata oscar, hazard ramirez zgrają i bedą sie rozumieć bez słów i widzieć na boisku bez patrzenia to wróże same dobre rzeczy.

WuJu23.09.2012 11:15

Bardzo cieszę się,że zdobyliśmy w tym meczu bardzo cenne 3 punkty.Mam nadzieję,że w meczach Arsenal - City padnie remis,a w spotkaniu Liverpool-United,to Liverpoolczycy wyjdą zwycięsko z tego pojedynku ! :)

Karko23.09.2012 11:04

3 pkt najważniejsze, czyste konto także :)

AciuCFC23.09.2012 10:45

piekna piekna bajeczna zagrywka Maty i A.Cole strzela gola ciesza 3 pkt jak najbardziej. Dzis City wygra a liverpool nie przegra z Manu .Za tydzien derby z arsenalem bedzie ciezko obysmy nie przegrali ,remis nie bedzie zly ale wygrac bylo by super