dodał: admin 05.01.2008 17:58 źródło: inne

W ramach rozgrywek FA Cup Chelsea podejmując Queens Park Rangers wygrała 1:0.
Zapraszamy do czytania relacji, jaką przeprowadziliśmy w czasie trwania meczu.

W podstawowej jedenastce The Blues znaleźli się: Hilario, Ferreira, Ben-Haim, Alex, Ashley Cole, Wright-Phillips, Obi Mikel, Sidwell, Sinclair, Kalou, Pizarro
Ławka rezerwowych: Taylor, Joe Cole, Drogba, Ballack, Belletti.

Mamy więc kilka niespodzianek - powrót Drogby, który zasiada na ławce rezerwowych, obecność A. Cole'a, oraz kolejna szansa dla młodego Sinclaira, który wraz z Kalou i Pizarro stanowi linię ataku.

Już w 3 minucie Chelsea ma rzut rożny, jednak piłkę wyłapuje bramkarz gości. Minutę później po raz pierwszy uderzał Wright-Phillips, ale obrońcy zablokowali jego strzał.
W chwili kiedy piłka znajduje się w posiadaniu Queen Park Rangers, nie kwapią się oni z atakiem.
W 16 minucie Ferreira zostaje faulowany na polu karnym rywala, arbiter nie gwiżdże karnego. W 23 minucie strzelał Pizarro, ale piłka mija bramkę. Minutę później z dystansu przyłożył Ferreira, jednak i tutaj piłka poszybowała nad poprzeczką bramki gości.
1:0 dla Chelsea! W 29 minucie gola zdobywa Pizarro - po jego uderzeniu piłka odbija się od słupka, trafia na bramkarza QPR i spowrotem leci prosto do jego siatki! Bramka zaliczona więc będzie jako samobój Campa.

W 39 minucie ponownie strzela Wright-Phillips, było blisko, ale piłka jednak mija slupek. Hilario chyba zaczyna się nudzić w bramce :-)
44 minuta - Sidwelll trafia w słupek! Arbiter kilkadziesiąt sekund później ogłasza koniec pierwszej połowy i piłkarze schodzą do szatni przy stanie 1:0 dla Chelsea Londyn.

Na druga połowę goście wybiegają w zmienionym składzie - Agyemang wymienia Ainswortha.
W 49 minucie po faulu rzut wolny wykonuje Alex, celny, silny strzał, ale piłkę łapie Camp. Chwilę potem Lee zmienia Buzsaky'ego.
Do roboty bierze się QPR: najpierw strzela Blackstock (niecelnie), a potem Rowlands (nad poprzeczką). W 56 minucie na spalonym jest Kalou.
W 60 minucie z dystansu uderzał Pizarro, jednak znów ładnie broni Camp. QPR rozpoczyna ponownie odważniej atakować.
64 minuta - Drogba wraca ! Doświadczenie zmienia młodość - Didier wchodzi w miejsce Sinclaira. Kilkadziesiąt sekund już uderza, ale blokują go obrońcy QPR.
Goście dokonują ostatniej zmiany: Ephraima za Balaima. Zmiana również w Chelsea - w 82 minucie Ballack zmienia Pizarro.
73 minuta - perwsza żółta kartka meczu - Hall za faul na Wright-Phillipsie.
W 80 minucie dochodzi do ostatniej zmiany gospodarzy - Joe Cole za SWP. Chwilę później zostaje złapany na offsajdzie.
Końcówka meczu bardzo bezbarwna, jak na złość sędzia dolicza 3 minuty. W ostatnich sekundach uderzał jeszcze Drogba, ale obronił piłkę bramkarz gości. Chwilę później arbiter kończy zwycięski mecz dla Chelsea.

Chelsea - Queens Park Rangers 1:0 (1:0)
bramki: Camp (29' - samobój)