Ich potęgę widziałem w LM ostatnio :D po prostu my mamy parodystów w drużynie, którym latem trzeba stanowczo podziękować

23.04.2024 21:02

Badylshit na obronie będzie pogrom :(

• CFCF

23.04.2024 20:43

Badiaszile i Disaster w obronie :D :D :D jak to będzie mniej niż 3 w tył to będzie cud

20.04.2024 20:39

czyli kogo obwiniasz? jeśli juz to tylko Jacksona, który miał swoją szansę, ale to też nieco naciągane

Luton

Chelsea Londyn pokonała w derbach Londynu Tottenham Hotspur 4:2. Gole strzelali dla Chelsea Gary Cahill, dwukrotnie Juan Mata i Daniel Sturridge. Dla gospodarzy trafiali William Gallas i Jermain Defoe.

Z powodu braku Johna Terry'ego, Roberto di Matteo postawił obok Davida Luiza Gary'ego Cahilla. Po bokach grali jak zwykle Ivanović i Cole. Obok Mikela wybiegł Ramires, przed nimi Oscar, Mata i Hazard a na szpicy tradycyjnie Fernando Torres.

Chelsea lepiej rozpoczęła to spotkanie, długo utrzymując się przy piłce i atakując bramkę Friedela, choć z tymi ostatnimi nie powinniśmy przesadzać. Po pierwszym kwadransie Tottenham był bezradny, nieudolnie próbując zagrozić bramce Cecha.

W 17 minucie Eden Hazard wykonywał rzut rożny, piłkę odbił William Gallas, były piłkarz Chelsea, a do footballówki dopadł Gary Cahill. Niecałą sekundę potem po kapitalnym woleju Chelsea wyszła na prowadzenie (piłka po drodze została lekko podbita przez Caulkera i wpadła tuż pod poprzeczkę bramki Friedela).

To, co zostało zapamiętane przez kibiców, to kapitalna akcja Ramiresa, który znalazł Matę przed polem karnym, jednak najpierw świetnie interweniował Friedel, a później piłka przeleciała nad poprzeczką.

Arbiter pokazał w  tym meczu aż 5 żółte kartki, dwie graczom Chelsea, Ramiresowi i Branislavovi Ivanovicowi, który zachował się niesportowo, symulująć faul w bocznej strefie boiska, w dodatku na własnej połowie.

Kibice nie zdążyli zając miejsc po przerwie, a Tottenham wyrównał za sprawą Gallasa. Dośrodkowanie Sigurdssona, zgranie Vertonghena i gol byłego gracza Chelsea. Po obejrzeniu powtórki mogło się wydawać, żę Francuz pomógł sobie ręką, jednak gol został zdobyty w 100 % prawidłowo.

8 minut później strzał Lennona zamienił się w kapitalną asystę, z której szczętnie skorzystał Defoe, strzelając obok Cecha.

W 56 minucie Ashley Cole upadł w polu karnym po kontakcie z Gallasem, ale był on zbyt mały, żeby mówić o jedenastce. W ciągu 5 minut mogliśmy oglądać jeszcze 3-krotnie takie sytuacje w różnych sektorach boiska i za każdym razem decyzja sędziego była taka sama.

W 66 minucie Juan Mata wyrównał stan meczu. Znakomite dośrodkowanie Oscara, które wybił Gallas, trafiło do Hiszpana, który poprawił sobię piłkę i uderzył płasko, tuż obok słupka.

Tottenham myślał jeszcze jak stracili bramkę, a Juan Mata wyprowadził Chelsea na prowadzenie! Po akcji Mikela, Oscara, Maty i Hazarda, ten ostatni dograł do Juana, który strzałem w krótki róg zdobył gola na 2:3.

Przez ostatnie 20 minut oba Chelsea przeważała, a Koguty z rzadka zagrażali bramce Cecha. W 89 minucie kapitalny strzał z około 36 metrów oddał Walker, ale Cech instynktownie odbił piłkę na róg. Chwilę potem sędzia techniczny zakomunikował, że spotkanie przedłużone jest o 4 minuty.

Nikt jednak chyba tego nie zauważył, bo sekundę wcześniej Mata odebrał piłkę Walkerowi, wpadł w pole karne i dograł do wprowadzonego 10 minut wcześniej Sturridge'a (Lampard wszedł nieco później), a młody Anglik wpadkował piłkę do pustej bramki!

Chelsea kapitalnie odpowiedziała na stracone bramki i w pełni zasłużenie wywozi z White Hart Line 3 punkty, a ich przewaga nad Manchesterami wynosi już 7 punktów.

sebalow22.10.2012 12:16

Podoba mi sie gra naszego Kochanego zespolu :) milo jest popatrzec jak niszcza kolejny zespol i teraz czekam z niecierpliwoscia na MUly

grtk1321.10.2012 22:57

Cud !! :D Sturridge wszedl na murawe , darescie RdM daje mu szanse. Moze bramka i byla naprawde skonstruowana przez mate aale gol to gol. A TORRES TO JUZ MASAKRA , MIAL DWIE SETKI I ZADNEJ NIE WYKORZYSTAL. Tyle kasy i zadnego zysku. Caly czas mam nadzieje ze zmieni sie cos i torres zacznie strzelac bramki ale po debrach moja wiara slabnie bardzo szybko. Niech Sturridge dostaje wiecej szans bo to mlody i dobry napastnik. Torres byl wielki w Athletico Madryt i w Liverpool . W Chelsea jest cieniem samego siebie !!!!!!!!!!!!!!!!!

jonjon1721.10.2012 20:46

Szkoda mi trochę Brada :P Marnuje się u Kogutów...

surmi21.10.2012 20:03

co tu powiedzieć Chelsea zagrała genialnie kontrolowali całe spotkanie ! dodatkowo cieszy mnie wystawienie choćby w końcówce Sturridge i jego gol ! sam przebieg gry też mógł się podobać oku mimo chwilowego stresu gdy CFC przegrywało 2-1 ostatecznie to niebiescy zbierają 3p dodając White Hart Lane do obiektów zdobytych w tym sezonie ! miło by było dodać tam jeszcze Old Traford oraz Etihad Stadium
Manchester ;))

Rider21.10.2012 17:28

ciekawe czy hazard będzie grał od 1 minuty we wtorek... jak dla mnie powinien zejść w 65min za mosesa ,by mogł grac od 1 minuty ze szakhtarem.

CinekCFC190521.10.2012 15:17

Mata w pierwszej połowie grał średnio ale w drugiej pokazał swój geniusz...

teo0521.10.2012 13:51

Świetny mecz Chelsea! To była przyjemność patrzeć na grę niebieskich:)

luis14121.10.2012 13:21