20.04.2024, 18:15

Lucescu: Byliśmy lepsi

dodał: admin 08.11.2012 08:02 źródło: shakhtar.com
Mircea Lucescu

Szkolniowiec Szahtara Doniec Mircea Lucescu podkreślił dobrą grę swojego zespołu na Stamford Bridge a gniew z powodu porażki skupił się przede wszystkim na osobie bramkarza, Andriju Piatowie.

Jeśli Chelsea uważa, że zasłużenie wygrała nasz mecz, jak mówi to Roberto Di Matteo, to niech tak mówią. Ja uważam, że to mój zespół grał lepiej. Każdy zawodnik z naszego zespołu szukał okazji do strzelenia gola. Uważam, że mieliśmy lepiej zorganizowany zespół i więcej szans na bramkę - rozpoczął pomeczową konferencję Mircea Lucescu.

Oczywiście, stracić gola w ostatniej chwili to wielkie rozczarowanie. Zostawiliśmy Chelsea zbyt dużo miejsca na boisku i to był błąd. Londyńczycy mają wielu wysokich piłkarzy i jeśli dasz im szansę na strzał, po prostu to zrobią. To co się stało, jest dla nas bardzo bolesne, ale przed nami jeszcze dwa mecze, poza tym mamy lepszą różnicę bramkową niż Chelsea - ciągnie rumuński szkoleniowiec.

Sędzia pomylił się kilka razy w tym spotkaniu, ale ja jestem przekonany co do umiejętności moich piłkarzy. Niestety nie mogę tego samego powiedzieć o naszym bramkarzu, który dziś popełnił bardzo poważne błędy.

Fernandinho i Ramires? Obydwaj są bardzo dobrymi zawodnikami, bardzo ważnymi dla swojego zespołu. Dziś obydwaj zagrali na wysokim poziomie. Fernandinho jako pomocnik ma za zadanie pobudzać drużynę, Ramires ma podobne cechy co on. Mam nadzieję, że w przyszłości obydwaj będą częściej reprezentować Brazylię
- mówi Lucescu.

Zagraliśmy na bardzo wysokim poziomie, ale przegraliśmy mecz i straciliśmy bardzo ważne punkty. Czy Piatow mógł obronić ostatnią bramkę? Ćwiczyliśmy podobne sytuacje podczas treningów, ale albo o tym zapomniał, albo był po prostu zaskoczony. Oczywiście, jestem z tego powodu zły, myślę, że brakowało mu koncentracji lub doświadczenia. To niedopuszczalne przegrać tak, jak to zrobiliśmy - kończy trener Szachtara.

3727 wyświetleń | 14 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

krzysiek950608.11.2012 18:47

mówiąc o ramiresie on czasami chce za brdzo i przez to traci piłke po tym meczu uważam że powinniśmy zacząć grać ustawieniem 4 3 3 bo w tedy bardziej mugł byy w ataku pokazać sie hazard i mata a oscar mugł by zacząć rozgrywać piłki a jeśli chodzi o wypowiedz tego pana to mecz na ukrainie też był na remis i co w tedy myśmy przgrali

ashleycole308.11.2012 18:30

No trzeba przyznać, że znów Szachtar rzucił nam rudne wyzwanie, ale Chelsea gra do końca i to my mogliśmy cieszyć sie ze zdobycie 3 pkt :]

FrankiFan08.11.2012 17:18

1. Ma troszke racji bo mielismy szczescie.
2. Druga Barcelona ma wieksze posiadanie pilki co oznacza ze to oni powinni wygrac mecz.

kamilek11208.11.2012 16:09

po prostu grali lepiej nie ma się co oszukiwać...

radon08.11.2012 15:55

Naprawdę nie lubię tak żałosnych wypowiedzi jak Lucescu! Lepsza drużyna wygrywa mecze, a nie je przegrywa. Sądzę, że ta porażka powinna być dla trenera Szachtara nauczką.

Karko08.11.2012 15:47

Nie zgodzę się z tym, w drugiej połowie to my graliśmy lepiej.
Ale szacunek dla szachtaru

K4M1LCFC9708.11.2012 14:56

Thetank bardzo dobre słowa. zgadzam się z tobą w 100% :)

zieliiiiCFC08.11.2012 12:14

Prawda jest taka, że Szachtar z każdą sekundą coraz bardziej puchł, mogli równie dobrze z 4-2 przegrać.

Kobiel608.11.2012 10:07

Po pierwsze nie zgodzę się, że sędzia popełnił kilka błędów. Uważam, że sędziował sprawiedliwie, wzorowo.

Po części chyba można się zgodzić z Lucescu. Mecz był wyrównany, muszę przyznać, że może z niewielką przewagą Szachtaru. Szczególnie przez pierwsze 10-15 minut drugiej połowy, to była masakra, nie mogliśmy wyjść z własnej połowy. Oni dłużej przygotowywali swoje akcje, mieli przez to większe posiadanie piłki, no ale my mieliśmy więcej groźnych strzałów. No, ale najważniejsze 3 pkt!

button08.11.2012 09:59

Po pierwsze to Szachtar był lepszy tylko przez pierwsze 40 minut, później do przerwy dominowała Chelsea. OD początku drugiej połowy mecz był wyrównany aż do około 70 minuty, kiedy znowu Chelsea zaczęła dominować, to nie był jednostronny mecz, Lucescu był chyba myślami gdzie indziej. Po za tym nawet gdyby było tak jak mówi trener Szachtara to my i tak byliśmy lepsi w tej statystyce, która jest najważniejsza - bramki.