Arsenal vs Chelsea
23.04.2024, 21:00

Chelsea - Tottenham 2:0

dodał: admin 12.01.2008 18:15 źródło: inne

Po rozgrywkach pucharowych wracamy do Premiership. Chelsea po pięknych bramkach Bellettiego i Wright-Philipsa wygrała z ekipą Tottenhamu.
Przedstawiamy relację jaką przeprowadziliśmy w trakcie trwania meczu.

W podstawowym składzie Chelsea zagrają: Cech, Belletti, Carvalho, Alex, A. Cole, Malouda, Makelele, Ballack, Wright-Phillips, Pizarro, J. Cole.
Ławka rezerwowych to: Sidwell, Bridge, Ben-Haim, Anelka, Cudicini.

Pierwsze chwile gry a Wright Phillips już fauluje zawodnika gości. W 5 minuucie mieliśmy serię dośrodkowań zawodników Chelsea w pole karne Tottenhamu, jednak ostatecznie piłkę wyłapuje Cerny.
35 minuta - Carvalho bardzo ostro wchodzi od tyłu w nogi Berbatova, zawodnicy Tottenhamu domagają się kartki, sędzie jednak poprzestaje na upomnieniu słownym.
W 29 minucie do interwencji zmuszony był Petr Cech, który wybił uderzoną piłkę. W 8 minucie arbiter gwiżdże spalony Joe Cole'a. W 10 minucie Makelele z opatrunkiem na uchu wybija piłkę za boisko po ładnej akcji Lennona. W 12 minucie Makelele podaje do SWP, ale ten nie przejmuje piłki. W 13 minucie SWP fauluje rywala, na szczęście bez konsekwencji kartkowych. Wolny dla Tottenham, ale zbyt daleko od bramki Cecha.
19 minuta - po fantastycznym strzale Bellettiego z dystansu Chelsea prowadzi 1:0 ! Cudowny, przepiękny strzał prosto w okienko !

W 22 minucie ładną akcję przeprowadził Lennon, ale Berbatov nie sięgnął piłki. Chwilę potem w kontrze Chelsea Boeteng fauluje Joe Cole'a i otrzymuje żółtą kartkę. Ostra była wymiana słów między zawodnikami :-)
W 29 Cech był zmuszony do interwencji i wybija piłke w boisko. 31 minuta - strzał O'Hary - niecelny.
33 minuta - Berbatov próbuje uderzyć z przewrotki, jest zablokowany przez Alexa, piłkę ostatecznie przejmuje i strzela Boeteng, jednak mija słupek bramki Cecha.
Kamery pokazują na trybunach żującego gumę Terry'ego :-)
35 minuta - Carvalho ostrym ślizgiem z tyłu wchodzi w nogi Berbatova - zawodnicy Tottenhamu domagają się kartki, na szczęście sędzia poprzestaje na upomnieniu słownym.
W 40 minucie w podobnym stylu faulował Cole, jednak i tym razem bez kartki. 43 minuta - Ballack strzela i piłka jest w siatce, jednak arbiter pokazuje spalonego !
Sędzia dolicza minutę do regulaminowego czasu gry i koniec pierwszej połowy w której dzięki przepięknej bramce Bellettiego Chelsea prowadzi 1:0.

Drugą połowę zaczynamy bez zmian w składach. W 48 minucie Ballack złapany na spalonym.
50 minuta - Cole uderza, zbyt lekko i Cerny bez problemów łapie piłkę. W 52 minucie żółta kartką zostaje ukarany Malbranque.
Za linia boiska rozgrzewa się Anelka. 57 minuta - kolejna żółta kartka, tym razem dla zawodnika Chelsea - Makelele.
58 minuta - debiut Anelki w barwach The Blues ! Francuz zmienia na murawie Pizarro. Nie czeka trener Tottenhamu: schodzi Malbranque wchodzi Taarabt.
Anelka ! Uderza z obrotu po podaniu SWP piętą, ale piłkę łapie Cerny! 62 minuta - rożny dla Tottenhamu, wybity przez naszych obrońców. Koguty zaczynają odważniej atakować. Seria rzutów rożnych dla Tottenhamu, groźnie, ale bez rezultatów. Zbyt mocno zbliżyły się Koguty do naszego pola karnego.
68 minuta - Ballack fauluje tuż przed naszym polem karnym i otrzymuje żółtko. Rzut wolny dla gości, niebezpieczny moment i niebezpieczne uderzenie. Do piłki podchodzi Berbatov, strzela, ale zbyt wysoko!
72 minuta - ponowny rzut rożny, ale piłka w rękach Cecha. Chwilę potem wolny dla Chelsea, strzela Cole, ale piłka leci prosto w ręce Cerny'ego.
75 minuta - żółta kartka dla O'Hary. Znów wolny dla Chelsea, zbyt mocne uderzenie... Kilkadziesiąt sekund potem O'Harę zmienia Defoe. 78 minuta - żółta kartka dla Lennona, zaostrza się mecz...
80 minuta - 2:0 dla Chelsea po strzale Wright-Phillipsa zza pola karnego i ładnej asyście j. Cole'a !

83 minuta - faul Ballacka. Na boisku mamy kolejne zmiany: Kaboul zmienie Boetenga w drużynie gości a Bridge zastąpi Maloudę w Chelsea.
Atakują The Blues, ale podania są zbyt niedokładne. 88 minuta - mocno strzela SWP, obok bramki... Tottenham odpowiada rzutem rożnym, ale piłka spada na siatkę bramki Cecha.
Ależ uderzenie Anelki ! Piłka odbija się o poprzeczkę, kozłuje na murawę, ale nie wpada do bramki!
94 minuta - Sidwell zmienia na sam koniec Wright-Phillipsa. Jeszcze Joe Cole popisuje się pięknym strzałem, ale równie ładnie piłkę łapie Cerny! Koniec meczu !

Chelsea vs Tottenham 2:0 (1:0)
bramki: Belletti (19'), Wright-Phillips (81')
kartki żółte: Boeteng, Malbranque, Makelele, Ballack, O'Hary, Lennon