26.03.2024 16:15

Anglia pokonana przez Szwecję

dodał: admin 15.11.2012 07:50 źródło: goal.com
Gary Cahill

Dobre spotkanie i wiele bramek mogli oglądać kibice zgromadzeni na nowej Swedbank Arenie w Sztokholmie, gdzie Anglia uległa Szwecji 2:4. Pełne spotkanie rozegrał Gary Cahill, zaś inny z graczy Chelsea - Daniel Sturridge pojawił się na boisku w 61 minucie. Ryan Bertrand przesiedział spotkanie na ławce rezerwowych.

Na pierwszy mocny akcent potyczki Szwecji z Anglią czekaliśmy do 20. minuty. Wtedy to po dośrodkowaniu w pole karne Harta niepewnie, niefortunnie interweniował Steven Caulker, co pewnym strzałem wykorzystał Zlatan Ibrahimovic otwierając wynik spotkania.

Swoją okazję na wyrównanie mieli sześć minut później Anglicy, gdy mocny strzał z obrębu pola karnego Glena Johnsona przecinał Cleverley - nieznacznie, lecz jednak niecelnie. Chwilę później dwie dobre okazje stworzyli sobie gospodarze i w obu niecelnie strzelał Ranegie. Najpierw strzelając obok słupka po dośrodkowaniu gracza Sunderlandu, Sebastiana Larssona, chwilę później po nieporozumieniu defensywy zespołu Trzech Lwów, uderzając nad poprzeczką bramki Anglików.

Następnie stanowczo do roboty zabrali się gracze z Wysp. W 35. minucie ostre dośrodkowanie Younga skutecznie przecinał Danny Welbeck, a trzy minuty później piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Gerrarda, wpakował do siatki Steven Caulker, czym zrehabilitował się za błąd przy straconej przez swój zespół bramce.

Druga połowa to nieco mniej okazji bramkowych, za to więcej zmian w obu ekipach i prób indywidualnych zmian wyniku, jak choćby groźny strzał z dystansu Stevena Gerrarda, z którym radził sobie Isaksson. Co nie udawało się Anglikom udawało się Szwedom, a konkretnie jednemu - Zlatanowi Ibrahimoviciowi. Ten, swój koncert rozpoczął w minucie 77., gdy w sytuacji sam na sam pokonał mocnym strzałem Joe Harta.

Siedem minut później napastnik francuskiego PSG angielskiego golkipera pokonał strzałem z rzutu wolnego z ponad 30 metrów! Trudno jednak przy tej bramce nie obciążyć w jakimś stopniu bramkarza Manchesteru City. Strzał padł z bardzo daleka, w dodatku piłka wpadła w róg siatki, którego pilnować powinien Hart.

Wreszcie przyszedł czas na pierwszą minutę doliczonego czasu gry, kiedy to nastąpiła prawdziwa kulminacja fenomenalnego występu Zlatana. Znów niepewnie zachował się Hart, wychodząc i źle główkując przed polem karnym. W fantastyczny sposób wykorzystał to Szwed, który strzałem przewrotką zmieścił piłkę w siatce i ustalił wynik tej potyczki.

ashleycole315.11.2012 22:32

Meczu nie oglądałem, ale co zrobił Zlatan - bajka.
To jest napastnik a najwyższej światowej półki, takiego gracza potrzebuje Chelsea.
Jemu wystarczy pół sytuacje i zamieni to na gola.

Kobiel615.11.2012 21:02

Gol Ibrahimovica niesamowity. Geniusz, po prostu geniusz! Nie dość, że strzelił 4 gole, to na dodatek gola, który może zapisać się w historię piłki, jako jedna z najpiękniejszych bramek.

WuJu15.11.2012 17:44

Ibra jest po prostu niemożliwy,aż żal mi go jest jak widzę,że gra w takiej lidze i takiej drużynie jak PSG :(

vialli198215.11.2012 15:19

Nie wierzyłem jak mi kolega w pracy powiedział o tej ostatniej bramce Ibry :) ... Widziałem powtórke.
Masakra 20 lat, oglądam mecze - takiej bramki do dzisiejszej powtórki akcji nie widziałem.

kakuta4415.11.2012 15:18

Coz w Anglai w rezerwach ale to co zrobil wczoraj Zlatan musi budzć respect.

radon15.11.2012 14:50

Ozdobą tego spotkania była na pewno bramka zdobyta prze Ibrę na 4-2. Takie bramki można oglądać w nieskończoność!

Lamps9015.11.2012 14:14

Ibra.Falcao i Messi to w tej chwili najlepsi napastnicy na świecie.a PSG zrobila niezly interes na transferze szweda.:-)