20.04.2024, 18:15

Debiut Beniteza bez fajerwerków

dodał: admin 25.11.2012 17:51 źródło: angielskapilka.pl
Chelsea v Boro

Niezwykle emocjonująco zapowiadało się spotkanie Chelsea Londyn z Manchesterem City, jednak mecz raczej zawiódł fanów futbolu. Po dosyć nudnym spotkaniu zespoły podzieliły się punktami, przez co londyńczysy spadli na czwarte miejsce w tabeli.

Oba zespoły podchodizły do meczu po tym, jak kilka dni temu doznały zawodu w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Chelsea we wtorek przegrała w Turynie z Juventusem 0:3 i do awansu do fazy pucharowej potrzebuje cudu. Manchester City grał natomiast w środę, z Realem Madryt. Spotkanie to zakończyło się remisem 1:1 i The Citizens nie mają już żadnych szans na awans.

Już w pierwszych sekundach gospodarze podeszli pod pole karne rywali, jednak dośrodkowanie Cole?a nie doszło do celu. Pierwsze dziesięć minut spotkania nie przyniosło nam na dobrą sprawę żadnych emocji. Gra toczyła się głównie w środku pola, żadna ze stron na dobrą sprawę nie zagroziła rywalowi.

Pierwszy strzał na bramkę miał miejsce dopiero w 14 minucie. Z prawej strony piłkę do Hiszpana zagrał Hazard, ale ten uderzył zdecydowanie za lekko.

16 minuta była bardzo wyjątkowa. 16 to numer z jakim w Chelsea jako piłkarz występował Roberto Di Matteo, który niedawno został zwolniony z posady menedżera tego klubu.

Pięć minut po tym wydarzeniu w końcu zrobiło się groźnie pod bramką Petra Cecha. W pole karne dośrodkował Zabaleta, a głową strzał oddał niski David Silva. Piłka przeleciała nieznacznie nad bramką. W 23 minucie zza pola karnego uderzył Oscar, ale zrobił to zbyt niemrawo i Hart spokojnie złapał futbolówkę.

Po upływie pięciu minut ładną akcję pod polem karnym rywala rozegrali goście, jednak strzał Aguero zablokował Azpilicueta.  W 30 minucie meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w wykonaniu Maty piłkę z rąk wypuścił Hart, ale żaden z piłkarzy The Blues nie potrafił tego wykorzystać.

Po okresie żenującego widowiska do głosu w końcu doszli mistrzowie Anglii. Najpierw po bardzo ładnej akcji sam na sam z bramkarzem wyszedł Zabaleta, jednak Cech spisał się na medal. Chwilę potem strzał głową oddał Nastasić, ale był on niecelny.

W 39 minucie spotkania z rzutu wolnego, z dość dużej odległości uderzył Luiz, ale zrobił to w sam środek bramki i bramkarz nie musiał się wysilać. Dwie minuty później mieliśmy jedyną tak naprawdę stuprocentową sytuację do zdobycia gola. Z lewej strony futbolówkę dośrodkował Kolarov, głową do Agurero zgrał Dżeko, a Argentyńczyk w genialnej okazji strzelił z główki wprost w bramkarza rywali.

Pierwsza połowa meczu stała na okrutnie niskim poziomie. Jak na razie widowisko na Stamford Brigde jest przeraźliwie nudne, sytuacja bramkowa była jedna, na upartego dwie. Miejmy nadzieję, że gdy Chris Foy wznowi grę, to piłkarze obu drużyn się obudzą i spotkanie się ożywi.

Dopiero osiem minut po przerwie mieliśmy pierwszy w tej połówce strzał na bramkę. Zza pola karnego jak z armaty huknął Ramires, a piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. W 58 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową oddał Luiz, ale zrobił to źle i piłka przeleciała wysoko nad bramką.

Dwie minuty potem z dystansu uderzył Yaya Toure, a Cech choć interweniował niepewnie, to jednak skutecznie. Widowisko wyraźnie się rozkręciło, w 61 minucie po podaniu od Azpilicuety strzał oddał Torres, ale piłka poleciała nad bramką.

Pięć minut później groźną akcję rywala w ostatniej chwili we własnym polu karnym przerwał Ashley Cole.  Napisałem, że widowisko się rozkręciło? No to po chwili znów się skręciło.

W 85 (dopiero) mieliśmy kolejną wartą odnotowania sytuacje. Zza pola karnego uderzył Cole, ale dobrze interweniował Joe Hart. Sześć minut potem groźnie po rzucie rożnym głową uderzył Nastasić, jednak Cech złapał piłkę.

Po upływie dwóch dodatkowych minut sędzia ku uciesze wszystkich zakończył to spotkanie.

Scorpion2226.11.2012 21:25

Z Liverpoolem o dolne lokaty? Przecież oni w drugiej połowie tabeli będą walczyć o miejsce.

Chelsea z Benitezem jest jednym z faworytów do wygrania BPL. Jak wróci niezabijalna obrona oraz atak dobrze prosperujący MU i City znowu będą pod CFC. Jeżeli był lider za Di Mattego parę tygodni temu to tym bardziej będzie z Rafą. Byleby tylko takie złodziejstwa jak z MU nie miały więcej miejsca.

SheSaidNoRobin26.11.2012 21:04

Ja powiem tak. Chelsea póki co bardzo słabiutko. Zobaczymy jak to będzie, ale z Manchesterami najpewniej szans nie ma żadnych. Ewentualnie można z Liverpoolem o dolne lokaty powalczyć. Pozdro CFC

Kosta26.11.2012 19:10

Ludzie... Zawsze wierzyłem w CFC i dalej wierzę, lecz w tym sezonie będziemy się bili o awans do LM w przyszłym sezonie. Nam jest potrzebny poprostu dobry trener. Nikt inny. Mamy genialny skład.

staniszowski1026.11.2012 17:24

Ja to bym wrócił z wypożyczenia Lukaku i żeby on grał zamiast Torresa, jak dla mnie radził by sobie o niebo lepiej.

dan26.11.2012 12:54

Znamy już wyniki ostatniej ankiety. Wygrały spotkania Chelsea - Fulham 30,2% (17995 głosów) ? transmisja w CANAL+ GOL, Everton - Arsenal 29,4% (17478 głosów) ? transmisja w CANAL+ SPORT. Wyniki dwóch pozostałych meczów to: Man United - West Ham 28,9% (17208 głosów), Tottenham - Liverpool 11,5% (6944 głosy). Ostatnie głosowanie na mecze ligi angielskiej, które pokażemy 28 listopada skłoniło nas do
głębszych przemyśleń na temat ankiet. Miały być one formą zabawy dla naszych Abonentów i okazją dla Nich na współdecydowanie o transmisjach. Zauważyliśmy jednak, że stały się niestety głównie okazją do podsycania animozji pomiędzy kibicami poszczególnych drużyn oraz - co gorsze -poszukiwania sposobów na nieuczciwe formy głosowania dla grup, które naszymi Widzami nie są. Dziękujemy wszystkim Abonentom za udział w dotychczasowych ankietach. Rozważyliśmy wszystkie ?za? i ?przeciw?, wsłuchując się w Wasze głosy. Na ich podstawie podjęliśmy decyzję o zawieszeniu przeprowadzania ankiet. Wierzymy, że wybierane przez naszych ekspertów mecze będą zaspokajały oczekiwania większości z Was:-)

szczepanh726.11.2012 12:54

Teraz z Fulham licze na 5:0 ! ! ! Come on The Blues :)

szczepanh726.11.2012 11:03

Hazard i Mata wogóle nie widoczni:/ to martwi:w

Scorpion2226.11.2012 07:45

Dobre drużyny buduje się od obrony a nie ataku. Dlatego dobrze, że jest Benitez, on jest stworzony do wygrywania pucharów.

radon26.11.2012 06:40

Po tym spotkaniu można mieć mieszane uczucia. Nie jest źle. Widać przede wszystkim poprawę w defensywie.