Osób on-line: 48

20.04.2024, 18:15

Tite: Chelsea nie jest faworytem finału

dodał: jarak10 14.12.2012 19:41 źródło: skysports.com

Nie ma wyraźnego faworyta, twierdzi menadżer Corinthians przed finałem Klubowych Mistrzostw Świata.

Mistrzowie Ameryki Południowej zmierzą się z The Blues w niedzielnym finale turnieju w Japonii po tym jak obie drużyny zgodnie z oczekiwaniami wygrały swoje półfinały.

Corinthians zdominował pierwszą połowę przeciwko egipskiemu Al Ahly i po główce Paolo Guerrero, schodzili zwycięsko na przerwe. Ale w drugiej połowie nie mogli zdobyć pieczętującej zwycięstwa bramki, a Al Ahly wciąż mogło mieć nadzieje na pozytywny rezultat. Ostatecznie wynik  1-0 utrzymał się do końca spotkania.

Chelsea cieszyła się znacznie łatwiej ze zwycięstwa i pewnie awansowała do finału po zwycięstwie 3-1 nad meksykańskim Monterrey.

W oparciu o wynik, i fakt z jaką łatwością przeszli Monterrey, mógłbym powiedzieć, że to Chelsea  jest faworytem, powiedział Tite.

Ale nie widzę żadnego faworyta finału. To będzie inny mecz - 90 minut, w których może się zdarzyć wszystko.Obie drużyny posiadają dużą jakość jako zespół i ogromne tradycje jako klub.

Trener Corinthians uważa były pozytywy i negatywy, po każdej ze stron w niedawno rozegranych półfinałach.

Jeśli spojrzą na pierwsze 60 minut naszego meczu z Al Ahly, będą widzieć jedną rzecz i naszą dobrą gre. Jeśli spojrzymy na ich pierwsze 60 minut przeciwko Monterrey, wyglądają podobnie. Ale jeśli spojrzymy na ostatnie 30 minut to już nie jest to samo.

Aktualna ocena: 4

2733 wyświetlenia | 12 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

krzysiek950615.12.2012 12:34

jak wiemy futbol cieszy sie tak slawą bo jest nieprzewidywalny więc wszystko jest możliwe

surmi15.12.2012 11:23

mówienie że Chelsea jest faworytem nie jest przesadą ale na pewno jest niedocenieniem klasy rywala bo przecież liga Brazylijska nie jest słaba ma dość wysoki poziom i trzeba się liczyć że klub który zdobył tam mistrzostwo też prezentuje dość wysoki poziom !

MATAdor15.12.2012 09:33

Cóż, normalna gierka słowna przed ważnym spotkaniem, lecz Tite musi jeszcze poćwiczyć ten aspekt- nikt się tym nie przejął. Oczywiście, że to my jesteśmy faworytem tego spotkania, jak i całego turnieju- jak każdy zwycięzca LM zresztą- co do tego nie ma chyba nikt żadnych wątpliwości. Oczywiście nie oznacza to, że lekceważę rywala- po prostu każdy musi znać swoje miejsce w szeregu. Z pewnością nie będzie to łatwe spotkanie, ale jak na faworyta przystało, trzeba wygrać ten mecz i zgarnąć puchar.

ashleycole314.12.2012 22:25

Chelsea od początku jest faworytem tego turnieju, więc dlaczego nie finału ? -,-

Lamps9014.12.2012 21:30

On tak gada bo chce zdjjąć ze swoich zawodników strach przed nami i presję

Kobiel614.12.2012 21:06

No, a ja się zgadzam z trenerem Corinthians. Uważam, iż to Chelsea jest faworytem. No, ale oczywiście każdy ma swoje zdanie. Faworyt nie zawsze zwyciężą, na pewno drużyna z Brazylii postawi ciężkie warunki.

Saturas14.12.2012 20:51

Głupie gadanie, oczywiście jest faworyt i na pewno nie jest nim Corinthians.

ferto14.12.2012 20:50

Chelsea jest faworytem ale wszyscy probuja to ukryc mam nadzieje ze presja naszych nie dopadnie

radon14.12.2012 20:22

Rywal nie jest łatwy, ale my wygrywaliśmy już z dużo silniejszymi rywalami. Faworyt? To z pewnością Londyńska Chelsea.

adriancfc14.12.2012 20:10

Zobaczymy. W tamtym roku Santos identycznie gadal, a po pierwszej polowie wszystko bylo pozamiatane.