26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

Gole Lampsa i Ba, Southampton na kolanach

dodał: Milin 05.01.2013 15:59 źródło: własne

Chelsea pokonuje na St Mary's Stadium Southampton 5:1. Bramk strzelali dla gospodarzy James Rodriguez, a dla Niebieskich dwukrotnie dzisiejszy debiutant Demba Ba, oraz Victor Moses, Branislav Ivanović i Frank Lampard.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Obie drużyny starały się przede wszystkim nie stracić gola i ograniczały się do powolnych ataków.

Pierwszy gol padł w 22 minucie. Świetne podanie do Jamesa Rodrigueza od kolegi z drużyny i napastnik So'ton udowania, że ogromnymbłędem było zostawienie go bez opieki. Ze spokojem strzela obo Turnbulla i Święci prowadzą 1:0.

Na odpowiedź Chelsea czekaliśmy 13 minut. Wted Hazard kapitalnie podał do Maty, który minął jednego z obrońców i w sytuacji sam na sam przerzucił piłkę nad Borucem. Polak musnął piłkę koniuszkami palców, jednak z najbliższej odległości footballówkę dobił Demba Ba.

Arbiter doliczył 2 minuty, w których gola spróbowali zdobyć Demba Ba i Victor Moses. Ta sztuka udała się Nigeryjczykowi, który dostał znakomite podanie z lewej strony od Cole'a i pewnym strzałem wyprowadził Chelsea na prowadzenie.

W 47 minucie Ross Turnbull przejął dobre podanie do Rodrigueza, przy okazji wypadając poza obręb pola karnego, jednak foootballówka razem z jego dłońmi pozostały w granicach 'szestanstki'.

52 minuta, to kapitalne podanie na lewe skrzydło do Juana Maty, który ograł rywala i dośrodkował lewą nogą, a w polu karnym znalazł się Branislav Ivanović. Serb huknął głową i piłka por rękawicą Artura Boruca wpadła do siatki.

W 57 minucie Boruc zdjął piłkę z głowy Demby Ba, jednak upadając wypuścił footballówkę, którą przejął Hazard, ale szybko doskoczyli do niego defensorzy gospodarzy i oddalili zagrożenie.

4 minuty później kibice Chelsea oszaleli - drugiego gola zdobył Demba Ba. Ramires na skrzydło do Hazarda, ten z ogromnym spokojem zagrywa do Senegalczyka, który zdobywa swoją drugą bramkę.

W 64 minucie na boisku zameldował się Frank Lampard, który zmienił Ramiresa. Anglik liczył na bramkę, która pozwoliłąby mu zrównać się z drugim najskuteczniejszym strzelcem w historii klubu Kerry'm Dixonem.

71 minuta to kapitalna podwójna obrona Turnbulla w sytuacjach wydawałoby się beznadziejnych. Wydaje się, że Petr Cech może spokojnie dochodzić do siebie, bo mamy godnego zastępce, co Anglik udownia już w 3 kolejnym meczu.

2 minuty później Marin zastąpił Victora Mosesa, a po 6 minutach Oscar wszedł w miejsce Maty. W 83 minucie Frank Lampard zamiast strzelać chciał idealnie zagrać do partnera. Walka o dobro drużyny okazała się bardzo dobrym rozwiązaniem, bowiem piłkę zatrzymał jeden z graczy So'ton i po chwili Frank cieszył się ze 193 bramki w barwach Chelsea.

Na 3 minuty przed końcem meczu akcję rozpoczął dobrym rajdem Demba Ba, a kończył ją Luiz, jednak strzał głową obronił Boruc.

Arbiter doliczył 4 minuty i po tym czasie kibice Chelsea zaczęli świętować. Po kapitalnym meczu jesteśmy w 4 rundzie FA Cup.

Southampton - Chelsea 1:5 (1:2)
Rodriguez 22 - Ba 35, 63 , Moses 45+2, Ivanović 52, Lampard 83 (p)

17903 wyświetlenia | 69 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

adc07.01.2013 18:34

watpie aby dwie bramki Demby zmienily sytuacje w klubie odnosnie Fernando Torresa - ten zawodnik byl i bedzie faworyzowany dopoki bedzie na Stamford Bridge, a jeszcze dochodzi trener - do tego rodak naszego zawodnika

PizdzikCFC06.01.2013 18:30

Ba jest zawodnikiem pasującym do naszej gry. Torres ma juz miejsce na ławce podpisane.

jonjon1706.01.2013 15:13

Ładnie ! Ja byłem wystrachany o wynik po 1 golu, a przecież skład bajeczny...

GoolmanCfC06.01.2013 14:59

W końcu mamy napastnika !<brawo>

pde06.01.2013 12:21

WCZORAJSZA INFORMACJA Z KURSEM 25 TRAFIONA !!!!!!!!

WSZELKIE PYTANIA PROSZĘ KIEROWAĆ NA EMAIL : polandbett@gmail.com

SCREEN + FILMIK z OSTATNIEJ INFORMACJI !!

Filmik przed meczem .

Screen po meczu

Cześć Wam . Przedstawiam Wam filmik mojego konta bet365
z historią moich rozliczonych spotkań z dokładnymi wynikami.

kazul9106.01.2013 11:46

Dobry mecz i świetny wynik, miejmy nadzieję że mecz z QPR to tylko jednorazowa wpadka, i od tej pory będziemy już wszystko wygrywać ;))

David9106.01.2013 10:57