20.04.2024, 18:15

Zwycięstwo Chelsea z Boltonem

dodał: admin 29.11.2006 23:47 źródło: inne

Chelsea odniosła skromne ale cenne zwycięstwo nad Boltonem (0:1).
Bramkę na wagę 3 punktów zdobył w ostatniej minucie pierwszej połowy meczu Michael Ballack.

Początek spotkania wyglądał nieco ospale ze strony The Blues. Brak zagrażąjących bramce gospodarzy akcji Chelsea wynagradzała sobie agresywną grą często przerywaną przez sędziego. W pierwszej połowie żółte kartki zobaczyli Ivan Campo, Ricardo Carvalho i Faye.
Przełom nastąpił po 20 minutach meczu - od tej pory zarysowała się wyraźna przewaga londyńczyków. Kolejno na bramkę Boltonu uderzali Lampard, Drogba, Ballack, Essien. Naciskany Bolton musiał przestawić się na sporadyczną grę z kontry, która jednak nie potrafiła zagrozić bramce Cudiciniego.
W 45 minucie spotkania Frank Lampard z rzutu rożnego doskonale dośrodkował do Michaela Ballacka który prawą nogą pokonał bramkarza gospodarzy ! Przy stanie 1:0 dla Chelsea zawodnicy zeszli z boiska na przerwę.

Druga połowa meczu ponownie pokazała przewagę londyńczyków. Mimo tego Cudicini musiał kilkukrotnie wykazać się umiejętnościami broniąc mocne strzały Anelki (48 minuta), Speeda (57 minuta) i Nolana (75 minuta).
W 80 minucie Jose Mourinho zdjął z boiska Szewczenkę za którego wszedł Salomon Kalou.
W 90 minucie Drogba był bliski zdobycia gola, jednak piłka minęła słupek. W 93 minucie na boisku zmienił go Obi Mikel.
Ostatnią akcję meczu stanowił rzut rożny dla Boltonu - na połowę The Blues przybył aby wspomóc kolegów nawet bramkarz Jaaskelainen, jednak nie zmieniło to wyniku meczu.

Bolton vs Chelsea Londyn - 0:1