20.04.2024, 18:15

Benitez: Nie wykorzystaliśmy swoich szans

dodał: Milin 24.01.2013 00:07 źródło: chelseafc.com
Thomas Tuchel

Szkoleniowiec Chelsea Rafael Benitez przyznał po meczu, że jest zawiedziony odpadnięciem swojej drużyny z Capital One Cup. Niebiescy wypadli za burtę turnieju w półfinale po bezbramkowym remisie na Liberty Stadium, a wcześniej ulegli Łabędziom na Stamford Bridge 0:2.

Porażka została nieco przyćmiona innym wydarzeniem - na 10 minut przed końcem Eden Hazard otrzymał czerwoną kartkę za próbę odbioru piłki chłopakowi od jej podawania.

Po meczu chłopak od podawania piłki przyszedł do naszej szatni i rozmawiał z Hazardem. Przeprosili się nawzajem, oni wiedzą, że ich zachowanie było nieodpowiednie. On marnował czas, a Hazard był sfrustrowany sytuacją na boisku i chciał szybko dostać piłkę.Oboje zrobili źle. Nie mogę zbyt wiele powiedzieć, ale oni wiedzą, że popełnili błąd i nic już nie można zmienić.

Jako klub wiemy, że to był błąd. Będziemy o tym rozmawiać za zamkniętymi drzwiami. Tak jak powiedziałem Eden był sfrustrowany i chciał odzyskać piłkę. Wiemy, że popełnił błąd, bo musieliśmy grać w 10 i strzelić przynajmniej 2 gole.

Nie rozpoczęliśmy dobrze meczu. Później mieliśmy szanse, pól-szanse, ale nie potrafiliśmy ich ukąsić. Nie strzeliliśmy pierwszej bramki, tak jak to sobie zakładaliśmy i teraz płacimy za błędy z pierwszego meczu. Wiedzieliśmy, że musimy strzelić 3 gole, ale nie wykorzystaliśmy naszych szans, zwłaszcza w ostatnich 20 minutach pierwszej połowy.

Graliśmy pod presją, a oni dobrze się bronili, za co trzeba im pogratulować. Nie możemy już zmienić tego, co się stało. Byłem przekonany, że możemy to wygrać. Byliśmy lepsi, napieraliśmy i napieraliśmy, ale nie mogliśmy strzelić gola. To był podobny scenariusz co w pierwszym meczu.

Wiedzieliśmy, że musimy pierwsi strzelić gola, żeby postawić ich pod presją, ale to bardzo dobry zespół i znakomicie grali z kontrataku. Mieliśmy 15 szans na bramkę, ale nie wykorzystaliśmy żadnej - zakończył Benitez.

Aktualna ocena: 1

2712 wyświetleń | 19 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

surmi26.01.2013 10:37

@sebastian111 widzę że żyjesz marzeniami jak ja ale Roberto już nie wróci :(

chelsea26078524.01.2013 19:04

jakie 15 szans? ja chyba inny mecz ogladalem ;/ bardziej swansea miala sytuacje by cos wpadlo niz my :/

Nieznany24.01.2013 16:23

3 akapity o tym samym. Benitez kurde rob coś a nie gadasz tylko o poprawie...

WicioCFC24.01.2013 15:28

W ogóle jakieś szanse był? o czym on pierdo^^?

ferto24.01.2013 14:47

To niech benek cos zrobi aby te szanse byly wykorzystane

Aguleczek9424.01.2013 11:08

W kółko ta sama gadka po przegranych meczach. Ile jeszcze razy to zdanie przeczytam w tym sezonie? Oby nigdy więcej.

emek24.01.2013 10:32

Benitez out. Wygrywamy Benitez mówi o zostaniu nawet w CFC , przegrywamy ,, nie wykorzystaliśmy szans '' yhy . Jednak Benitez w Chelsea nic nie osiągnie . Jedynym wyjściem bd sprowadzenie Jose !

sebastian11124.01.2013 10:31

Jak można zatrudnić takiego cymbała ... RDM wróć ! :(

11krystian199624.01.2013 09:32

Taka jest prawda że Benitez sobie nie radzi w Chelsea i jak wygramy to czuje się jakby to byłą jego zasługa a jak przegramy to tłumaczy się cały czas że swoich szans nie wykorzystali cały czas jedna gadka tylko. Chelsea gra w kratkę od dłuższego czasu! i po co było wyrzucać RDM skoro ten jest jeszcze gorszy?! Ale Romek się nie przyzna do błędu!

DrthGieras24.01.2013 09:06